Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NPK    0

W jakim rozstawie polecacie siać gorczyce na ziarno ,tak jak rzepak ok 24cm jak przy amazonie czy 14cm? Przy tej drugiej opcji nie wyłorzy się, i grzyba nie złapie?

Jakie stosujecie herbicyty i fungicydy na gorczyce?


Do rolnictwa podchodź z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam @ daniel 215 Unas gorczycę można sprzedać do Dagomy w Pucku , bynajmniej ja znimi handlowałem .Znajomy coś tam potrzebował do swojego sklepu z nasionami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Posialiscie juz gorczyce na ziarno?? Co dawaliscie jej pod korzen?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Zawsze przedsiewnie Treflanem - teraz, kiedy nie jest dostępny, sam mam dylemat czym pryskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Czy w gorczycy można stosować jakiś antywylegacz i jeżeli tak to w jakiej fazie? Przyskacie fungicydami? Kiedy i czym od słodyszka? Czym zaprawiacie nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nt antywylegacza nie jestem w stanie odpowiedzieć (nie stosowałem); ziarna nie zaprawiam, gorczyca specjalnie nie choruje i nigdy nie pryskaliśmy na grzyby, na słodyszka - Mospilan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

mam taki problem otoz mam posiana gorczyce na 0,5ha w dosyc dlugim i waskim kawalku i sprawa polega na tym ze sasiad pryskal w wietrzna pogode zboze granstarem i wypalilo mi niezly pas gorczycy ( juz mi zaplacil za szkode ) ale niewiem co z tym teraz zrobic bo pas 4-6 m od miedzy jest kompletnie zniszczony, czy jest sens odsiewac gorczyce w tak poznym terminie ?? co radzicie posiac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Nawet na proso jest już zbyt późno - posiej coś na poplon a później oziminę; albo warzywka (por, kalafior)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

bede sial jednak rzepe scierniskowa, bo szkoda zeby nawet na tak malej powierzchni nic nie roslo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

mam pytanie do wszystkich którzy siali gorczyce z przeznaczeniem na ziarno , a mianowicie :

-kiedy ją tniecie ?? wtedy jak rzepak ??

-moja ma ok 160-170cm , czy taka powinna być ??

 

z góry dzięki za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja kosze pierwsze rzepaki pozniej zboza zimowe i jare a na koniec zakladam przystawke do rzepaku kosze gorczyce przystawka juz zostaje do rzepaku na nastepny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A czy u ciebie ta gorczyca też jest taka wysoka ?? jak tak to chyba pójdzie na przyoranie , bo kto bedzie chciał przyjechać na 20 arów z przystawką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

tez jest wysoka jak twoja, nie trzeba przystawki zakladac te 20 arow bez skosisz ja zakladam bo mam ja na rzepak i razem z hederem chowam na zime a gorczycy na ziarno sieje co roku 30 arow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

A jaki plon można osiągnąć z tych 20 arów gorczycy ?? i czy po ścięciu tej gorczycy zdąże uykonać uprawki pożniwne i zasiać pszenice ozimą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Powinienies zdazyc u nas zawsze kosza gorczyce na ziarno koncem sierpnia, tez chcialem zasiac w tym roku ale jeszcze do teraz lezy w paczku ;) nie udało sie przez powodzie i rozne nisprzyjajace warunki teraz moze ja zasieje na przyoranie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PioterKolo    10

Witam. Mam takie pyt otóż przez powodź zalało mi pole, tzn kawałek bo 2 ha no i kuku juz tam siać nie będe i czy można by juz tam zasiać gorczyce na poplon? Czy to za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opoka    0

Znajomy podsunął mi pomysł, żeby posiać gorczycę na ziarno w mieszance z wyką jarą aby uzyskać płatność uzupełniającą. Do wykorzystania na poplon taka mieszanka też by się nadawała, no i wyka jako roślina motylkowata wzbobaciłaby glebę w azot, tylko problem w tym czym to pryskać i czy równo dojrzeje. Jeżeli ktoś tego prubował to dajcie znać jaki był efekt.

Od kilku lat sieję taką mieszankę i wg mnie rewelacja. Sieję wszystko razem agregatem upr.-siew. i nie wykonuję żadnych oprysków. Pole jest wolne od chwastów ponieważ wyka tak się rozwija, że wszystko zagłusza. Gorczyca zwykle trochę wcześniej rozwija się a wyka później ale do zbioru zwykle wszystko jest ok i koszę razem kombajnem pod koniec żniw. Wyka wymaga lepszych gleb więc na piaskach nie bardzo urośnie, ale nadrobi tam gorczyca. Szczególnie polecam na mozaikowate gleby. Ja nie stosuję żadnych nawozów i plon takiej mieszanki mam w granicach 0,7 t z ha. Po zbiorze oddzielam nasiona i gorczyc idzie na poplon a wykę sieje razem z owsem lub innymi roślinami dla krów jako zieloną paszę lub na GPS. Polecam wszystkim taką mieszankę, świetny przedplon pod bardziej wymagające zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam pola strasznie zachwaszczone przytulią. Czy stosował ktoś command do zwalczania chwastów w gorczycy? Czy można zastosować ten herbicyd? Zalecenia do rzepaku jarego są ale czy nie zniszczy gorczycy??

Zostało mi trochę commandu i dobrzebyłoby go wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

O stosowaniu Commandu nigdy nie słyszałem - zawsze pryskało się przedsiewnie Treflanem (bo nic innego nie było), teraz jedynym herbicydem zarejestrowanym w uprawie gorczycy jest Galera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pryskałem łubin commandem i trochę go zostało, słyszałem gdzieś że na gorczycę można stosować to samo co na rzepak jary a na etykiecie jest instrukcja jak stosować w rzepaku jarym. Stąd moje pytanie

Jaka jest cena galery na ha?

 

 

znalazłem cenę galery...

nie ma nic tańszego do gorczycy co bierze przytulie??

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Oprócz Galery nie ma innego środka do gorczycy! Gorczyca to jedna z tych roślin polowych, w uprawie których trzeba zwrócić uwagę na odchwaszczanie mechaniczne w połączeniu z optymalnym terminem siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witajcie. Nikt nie orientuje się gdzie w województwie lubelskim mogę dostać gorczycę mątwikobóczą? Obdzwoniłem centrale nasienne i nikt nie może mi pomóc. Pozdrawiam.
    • Przez Pixel0126
      Witam, pożyczyłem od znajomego poznaniaka, gdyż chce posiać gorczyce. Lecz nie wiem jak ustawić go aby wysiewał 25 kg. gorczycy na hektar.
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Pojechałem dziś odwiedzić moja plantację gorczycy i doznałem szoku. Na polu stoją pojedyncze badyle, wygląda jak po opryskaniu roundoupem, strąki są puste, a w tych w których wykształciło się ziarno jest bardzo słabe. To jakaś choroba? Robak? Pomocy
    • Przez Rojek
      Witam,
      Mam dosyć nietypowe pytanie. Słyszałem, że po rzepaku można jeszcze zasiać gorczycę lub bób i zdąży się jeszcze zebrać przed zimą. Nigdy tego nie praktykowałem, co o tym sądzicie? Jest to możliwe?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj