Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pit81    4

1,5 tony to dobry plon, pod korzeń trzeba sypnąć 150-200 wieloskładnikowego po wschodach ok 200 mocznika opryski na szkodniki interwencyjnie zależy jakie się pojawią mogą się nie pojawić na chwasty na zadbanym polu może się okazać że gorczyca wyprzedzi chwasty i obejdzie się bez oprysku a i tak wiele zależy od pogody szczególnie w czasie kwitnienia wymaga wilgoci ale deszcze przewlekłe uniemożliwią prace pszczół wiec jak się nie odwrócisz jak d*pa z tyłu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć. Jak długo gorczyca może leżeć potalerzowana? Kiedy orać po talerzowaniu?

 

Nie ma to chyba wielkiego znaczenia. Bo są techniki gdzie leży tak do wiosny, a wiosną sieją w ten mulcz buraki czy kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a tak wgl to kiedy sie młoci gorczyce bo slyszalem ze wtedy co i rzepak zimowy sie tnie czyli koncowka lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Koszenie zależne od nawożenia i wody długości wegetacji raczej sierpień musi być sucha zasuszona lub skoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a znajomy mowił mi ze najpierw scial rzepak ozimy i mial stoł zalorzony do kombajnu i po rzepaku w gorczyce wjezdza i scina gorczyce bo pzonei jtrzeba stoł zdjąć i w zboza sie wjezdza ciac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak trzeba gorczyce zasuszyc? tylko zasuszyc ale zeby poznie jna poplony sie nadawala do siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilibo    1

 

Powitać Panowie i Panie 

 

 

Jestem tutaj nowy troszkę trafiłem z pasji ale i problemu 

 

Od początku mam działkę leśno polną z czego 0.3ha to łąka nie orana ugór od 40 lat. Pasły się tam tylko krowy, obecnie trochę trawy i szczaw.

 

W tamtym tygodniu na moim polu wywalił się tir z 24 tonami wapna, zostało ok tony gratisem. 

 

Wpadłem zatem na myśl aby mieć swój sad - za dwa lata idę na emeryturę i chce ten kawałek przygotwac.

 

Wywaliłem 2 rozrzutniki gnoju i zaorałem na pełną skibe. Wcześniej zrobiłem odwiert - jest 50-60cm ciemnej ziemi piachu poniżej żwir. Podłoże dość mokre 

 

Wymyśliłem taki plan gnój zaorać, dać wapno tylko ile , na wiosnę ug max, gnój i znów zaorać, a na sierpień dać gorczyce i przed zimą zaorać i na wiosnę sądzić drzewka 

 

 

Czy to dobry plan? Co zmienić poprawić nie znam się na przygotowaniu takiej ziemi do sadu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Tylko nie powinieneś stosować jednocześnie wapna i obornika dawka wapna wystarczająca jak zaorzesz ugór masz taką ilość masy korzeni jak z ok 20- 30 ton obornika a drzewka nie potrzebują aż takiego nawożenia jakie wymyśliłeś szczególnie w młodym wieku, to na bardzo intensywną uprawę i oczekiwanie wysokich plonów a Ty pierwsze jabłka zerwiesz za 3 lata


Na poplony nie musisz zasuszać jeśli chcesz zaraz wysiewać ale jeśli chcesz przechowywać to może się zdarzyć że na pojedynczych ziarenkach niedoschniętych może pojawić się nalot ale i tak na poplony będzie się nadawać. Do zasuszania są specjalne opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a gorczyce do siewu na wiosne na plon jakbym chciał siac to mozna kupic taka z ogloszenia od kogos i bedzie dobra do siewu ? czy jednak trzeba kupic z centrali gorczyce ? a i jak taka od kogos gorczyce to trzeba ja zaprawiac ? i czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny. Tak samo jak ziarna zbóż. Obecnie nie ma zaprawy zarejestrowanej w gorczycy ale np Zaprawa nasienna T DS/WS zarejestrowana jest min w rzepaku i różnych kapustach a do tego masa innych warzyw. Myślę że byłaby dobra.

 

Desykować można ale nie glifosatem więc wszystkie tanie zamienniki randapu odpadają. Zostaje tylko reglone albo basta ale to drogo wychodzi, no czasami trzeba...Jak ziarno stęchnie albo zaparzy się na pryzmie to też nie skiełkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny. Tak samo jak ziarna zbóż. Obecnie nie ma zaprawy zarejestrowanej w gorczycy ale np Zaprawa nasienna T DS/WS zarejestrowana jest min w rzepaku i różnych kapustach a do tego masa innych warzyw. Myślę że byłaby dobra.

 

Desykować można ale nie glifosatem więc wszystkie tanie zamienniki randapu odpadają. Zostaje tylko reglone albo basta ale to drogo wychodzi, no czasami trzeba...Jak ziarno stęchnie albo zaparzy się na pryzmie to też nie skiełkuje

 

zbozem sie sieje nie zawsze z centrali i rosnie i jest clakiem dobre . rzepakiem tez nieraz sie sieje nie z centrali i tez jest ok kiedys zabraklo nam i rzepak byl siany z centrali a obok swoim nie bylo roznicy szczerze mowiac . wiec jak jest z gorczyca bo teoretycznie niby z centrali ale to jest drozsze o 100 % nasienie a jak takim zasiac ktos sial ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny...............

 

 te...przedstawiciel klientów nie masz?

 przestań pisać głupoty że tylko z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja zawsze sieje swoim i jest dobrze .Raz musialem dokupic na szybko (po wizycie dzikow ) i kupilem kwalifikat nie dosc ze drogi to drobnica niczym mak-smiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Oczywiście że tylko z centrali kwalifikowany materiał siewny...............

 

 te...przedstawiciel klientów nie masz?

 przestań pisać głupoty że tylko z centrali

 

 

Nie zaczaiłeś kpiny z kwalifikatu? No chyba że ktoś sieje co roku duży obszar to można trochę wziąść na rozmnożenie

Z desykacją już pisałem. Zdażało się że desykowałem łubin i nigdy problemów nie było. Ale najlepiej wziąść garść nasion i w domu zrobić próbę kiełkowania. Po kilku dniach wyjdzie czy kupować czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zobacz sobie na olx w swoim regionie.

W sierpniu były oferty po 2,5zł ale po żniwach było sucho i miałem nie siać poplonu. Jak spadł deszcz to kupiłem pod Janowem Lubelskim po 3zł, zrobiłem zapas na przyszły rok żeby już nie szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tak tylko poplony. Kiedyś siałem na nasiona żeby było na poplony ale za dużo z tym pie......a. Wolę kupić i siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witajcie. Nikt nie orientuje się gdzie w województwie lubelskim mogę dostać gorczycę mątwikobóczą? Obdzwoniłem centrale nasienne i nikt nie może mi pomóc. Pozdrawiam.
    • Przez Pixel0126
      Witam, pożyczyłem od znajomego poznaniaka, gdyż chce posiać gorczyce. Lecz nie wiem jak ustawić go aby wysiewał 25 kg. gorczycy na hektar.
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Pojechałem dziś odwiedzić moja plantację gorczycy i doznałem szoku. Na polu stoją pojedyncze badyle, wygląda jak po opryskaniu roundoupem, strąki są puste, a w tych w których wykształciło się ziarno jest bardzo słabe. To jakaś choroba? Robak? Pomocy
    • Przez Rojek
      Witam,
      Mam dosyć nietypowe pytanie. Słyszałem, że po rzepaku można jeszcze zasiać gorczycę lub bób i zdąży się jeszcze zebrać przed zimą. Nigdy tego nie praktykowałem, co o tym sądzicie? Jest to możliwe?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj