Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    104

Kury nie jedzą gorczycy. No chyba że przez przypadek z czymś innym połknie. Nie jedzą jej nawet myszy. Kiedyś ładnie oczyściły mi gorczycę z głuchego owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

CZym moge opryskac gorczyce na chwasty jednoliscienne? Możecie podac kilka nazw środków? Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Supero... substancja czynna to samo co w tardze ale wychodzi tanio bo zarejestrowane tylko na rzepak i buraki. Jutro sprawdzę ile to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Spokojnie można siać. Pamiętam, że kiedyś sialiśmy na początku maja i plony były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Stosował ktoś Butisan Star 416 na chwasty??? znalazłem w necie wyniki badań i tam stosowano go.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VoYtek8    0

Witam, założyłem własny temat jednak moderator go zamkną, a ja nie uzyskałem wystarczającej dla mnie odpowiedzi. Mój problem wygląda tak: Wczoraj wziełem w dzierżawę ok. 1ha pola, od lat rosła tam pszenica, na tym polu jest pełno perzu i innych chwastów oraz brakuje nawozu. Zamierzam teraz opryskać to Round*pem lub chwastoxem, a następnie zasiać tam Gorczycę na poplon. Chcę przyorać ją w połowie sierpnia i na zimę wynawozić pole i zasiać pszenicę :) Moje pytania brzmią następująco: Ile muszę wysiać gorczycy na hektar? Czy jeśli teraz ją zasieje to urośnie do połowy sierpnia? Kiedy ją najlepiej przyorać (przed, po lub w trakcie kwitnięcia)? Czy, a jeśli już to jakiej wymaga pielęgnacji? Proszę o profesjonalne odpowiedzi doświadczonych rolników.... Z góry dziękuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Szukam taniego i skutecznegorozwiazania na chwasty dwuliscienne. Mogli byscie cos zaproponowac. Galera odpada bo za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Kiedyś prysnąłem commandem 0,15l chyba. Dawka jak na rzepak jary. Przez jakiś czas na liściach miała białe plamki ale przeszło jej. Chwastów nie było a najważniejsze nie było przytuli. Raczej nie miało to wpływu na plon ale trudno mi powiedzieć bo później jak kończyła kwitnąć uszkodził ją gnatarz a to na pewno miało wpływ na plon

 

 

 

 

i przypomniało mi się że kilka dni po zbiorze ściernisko zrobiło się czerwone tyle maków zakwitło :P

 

 

jeszcze raz edytuje bo właśnie przez przypadek znalazłem http://www.ochronasadu.pl/files/preparaty-pdf/lontrel_300_sl.pdf

ale ile to kosztuje nie mam pojęcia

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam mam kawałek pola 0,7ha od 20 lat nie uprawianego, było zaorane na jesień a wiosną uprawki przedsiewne, miałem siać owies lecz jest już późno i zastanawiam się czy nie zasiać gorczycy na ziarno klasa ziemi to IVa jak myślicie jest sens siać i czy bizonem da się zebrać ziarno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czemu nie, ja też raz siałem nawet później i coś tam urosło, problem był z chwastami bo pole zachwaszczone trochę. Kosi się oczywiście kombajnem bo czym innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

Stosował ktoś Butisan Star 416 na chwasty??? znalazłem w necie wyniki badań i tam stosowano go.

 

stosowałem juz kilka razy, w tym roku również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Posiałem gorczyce 8 maja i czym ją opryskać teraz od chwastów.Proszę o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GlenMoray    0

Tematy połączone

 

Witam chciałem zasiać gorczycę po żniwach i po około miesiacu ja za orać i posiać zboże. Gorczyce mam zamiar posiać ok 10-20 sierpnia czy dobry plan ? Czy gorczyca urosnie w ciągu miesiąca? Z góry dziękuje za odpowiedz i wyrozumiałość, pozdrawiam :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

na dwuliscienne galera

n ajednoliscienne np agil

 

 

 

Posiałem gorczyce 8 maja i czym ją opryskać teraz od chwastów.Proszę o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

Tematy połączone

 

Witam chciałem zasiać gorczycę po żniwach i po około miesiacu ja za orać i posiać zboże. Gorczyce mam zamiar posiać ok 10-20 sierpnia czy dobry plan ? Czy gorczyca urosnie w ciągu miesiąca? Z góry dziękuje za odpowiedz i wyrozumiałość, pozdrawiam :)

wydaje mi się że powinna urosnąć. W razie czego mogę wstawić zdjecie gorczycy z dnia 31.05 sianej 20.04 i sam ocenisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

mozecie polecic dobra odmiane gorczycy na ziarno???? chodzi o jak najwyzszy plon....mialem borowska ale nie bylo szalu,teraz gosciu z centrali polece mi bardene niby lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Sieje ktoś jeszcze gorczyce na ziarno?

jak wasze uprawy? U mnie 2m wysoka i nadal kwitnie. gnatarz zaatakował i trzeba pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartnik230    0

na plon nasion bardzo duży pH gleby. zemia moze byc sabsza ale musi buc wzwapnowna. stanowisko w tym wzglendem podobne do jeczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

jakie nasiona trzeba zasiac aby można była ją wymłócić ? musi byc materiał kwalifikowany czy  taki zwykly od rolnika na poplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

nasiona nie muszą być kwalifikowane , tylko czyste i zaprawione zaprawa T , Panowie siał już ktoś gorczyce pogoda zbytnio nie dopisuje jak tylko sie uda wjechać to od razu bd siał ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witajcie. Nikt nie orientuje się gdzie w województwie lubelskim mogę dostać gorczycę mątwikobóczą? Obdzwoniłem centrale nasienne i nikt nie może mi pomóc. Pozdrawiam.
    • Przez Pixel0126
      Witam, pożyczyłem od znajomego poznaniaka, gdyż chce posiać gorczyce. Lecz nie wiem jak ustawić go aby wysiewał 25 kg. gorczycy na hektar.
    • Przez Taurus83
      mam mały dylemat. otóż zamierzam zlikwidować  tudzież doprowadzić do ładu ok 15 hektarów łąk i nieużytków. częściowo są to łąki koszone raz w roku, częściowo nieużytki na których nie działo się nic przez ostatnie 3-5 lat. z doświadczenia wiem że próba siewu czegokolwiek w tym roku i uzyskanie plonu wiąże się z cudem. chce w tym roku doprowadzić tą ziemie do porządku i ruszyć z owsem lub gryką na przyszły rok. a więc tak ziemia jest od IIIb do VI, cześciowo glina, cześciowo lżejsze ale nie piachy, brunatne.  na niektórych kawałkach mnogo kamieni. 
       
      plan jest taki:
       
      za 2/3 tygodnie glifosat, wcześniej wybronować suchą masę i usunąć drzewka
       
      nastepnie taleztrówka raz lub dwa i siew łubinu
       
      kiedy łubin osiągnie odpowiedniną masę przykryć go talerzówką i posiać wapno i zaorać
       
      nastepnie posiać gorczycę i czekać do wiosny
       
       
      co wy na to? jakie macie uwagi do takiego planu? chciałbym aby dodatkowa dopłata do łubinu zrekompensowała mi te wydatki poniesione na doprowadzenie do ładu tej ziemi
       
      a może najpierw zasiać gorczycę a potem łubin? 
       
      jak zasieje łubin w połowie maja to kiedy zacznie kwitnąć?
    • Przez BartekRogacki
      Witajcie. Pojechałem dziś odwiedzić moja plantację gorczycy i doznałem szoku. Na polu stoją pojedyncze badyle, wygląda jak po opryskaniu roundoupem, strąki są puste, a w tych w których wykształciło się ziarno jest bardzo słabe. To jakaś choroba? Robak? Pomocy
    • Przez Rojek
      Witam,
      Mam dosyć nietypowe pytanie. Słyszałem, że po rzepaku można jeszcze zasiać gorczycę lub bób i zdąży się jeszcze zebrać przed zimą. Nigdy tego nie praktykowałem, co o tym sądzicie? Jest to możliwe?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj