Skocz do zawartości
nuszka007

Nierówne łąki, a maszyny zielonkowe

Polecane posty

nuszka007    64

Hej, mam takie pytanie, czy prawdą jest to, że duże przetrząsarki np. 6 karuzelowe, lub zgrabiarki czy kosiarki dyskowe nadają się tylko na równe łąki? Jak to jest? Mam łąki torfowe, które do równych nie należą, zdarzają się nierówności tereny np małe wzniesienia lub po prostu koleiny, a chciałbym zakupić takie maszyny. Pomożecie?

GoRAL1    63

Kosiarce to raczej nie przeszkadza   przeczaszacz karuzelowy też da rade, gorzej  ze zgrabiarka z racji wielkości gwiazdy

nuszka007    64

U mnie na wiosce właśnie wszyscy są za bębnowymi kosiarkami i za tymi starymi grabiarkami, nieliczni mają te nowsze sprzęty, ale oni z kolei mają siane lub równe łąki więc ciężko o rzetelne informacje :D

kris14    261

Wystarczy zgrabiarkę wyposażyć w rozbudowane podwozie kopiujące (wózki tandem + koło prowadzące przed gwiazdą) i można śmigać po falistych łąkach.

Golden_85    0

mam kilka łąk mocno nierównych, sa to tereny nad rzeką i powiem Ci że przetrzasarka która posiadam radzi sobie bez problemu:jest to Stoll Z-685 Pro , 6 gwiazdowa, ale jest ona na podwójnych krzyżakach, szerokość to w granicach 7 metrów, i nawet jesli któraś ze stron maszyny sie uniesie to nie ma problemu. 

szersza dyskówka to raczej odpada na nierówne łąki (no chyba ze taka 2,10m), a zgrabiarka to nie mam doświadczenia bo dopiero tej wiosny przywiozłem z zachodu dwie zgrabiarki Stoll i Niemeyer i zobacze za jakis czas jak beda sie sprawować... 

Jakby kolega był zainteresowany mogę odsprzedać jedna zgrabiarkę i przetrzasarkę Stoll, bo przetrzasacz muszę nowy kupić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zbyszek57
      Cześć mam takie pytanie, nie jestem rolnikiem, nie posiadam gospodarstwa lecz jestem w posiadaniu paru łąk o niewielkim areale. W chwili obecnej są używane przez innych rolników, co nie przynosi mi żadnego dochodu - chciałbym to zmienić. Niestety z braku wolnego czasu nie jestem w stanie podjąć się jakiejś produkcji roślinnej, która wymaga dużego nakładu czasowego. Pierwszym moim pomysłem była budowa kilku domków drewnianych, które można by wynająć. Co prawda teren ładnych, widoki również, ale przez dosyć trudny dojazd samochodem osobowym i dosyć duża odległość od '' cywilizacji " oraz jakiś większych atrakcji turystycznych, zrezygnowałem z tego pomysłu. Kolejnym pomysłem było zalesienie tychże kawałków. Co prawda dochodu z tego nie ma, ale zawsze było by to jakieś zabezpieczenie finansowe za 20-30 lat. Moje pytanie polega na tym czy takie zalesienie było by opłacalne? Tak jak mówię jest to kilka niewielkich kawałków w granicach 10- 20 Arów- jeden. O ile może wzrosnąć wartość pola po 10,20,30 latach. Wiem że nie można przewidzieć dokładnie co będzie za tak spory czas, ale jestem ciekaw tak orientacyjnie, bo jeśli wartość takiego pola wzrośnie o np 2-3 tyś to moim zdaniem nie warto się w to bawić. A może jesteście w stanie polecić jakiś inny sposób, w który można by wykorzystać takie działki, żeby przynosiły jakiś dochód, albo stanowiły zabezpieczenie finansowe na późniejsze lata, bo same w sobie nie stanowią zbyt dużego zabezpieczenia ze względów na niezbyt wysokie ceny ziemi rolnej w moich okolicach.

PS: spotkałem się z podobnymi tematami na forum, lecz nie zbyt wiele mi pomogły, więc założyłem osobny.

Z góry dziękuje za pomoc/
    • Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje zgrabiarki karuzelowej zagranicznej produkcji, jakiej firmy polecacie, czy lepiej jedna karuzela czy dwie, ile ramion na tej karuzeli najlepiej, tak w cenie do 12-13 tys. Przeglądąłem w Niemczech strony i trafiłem na coś takiego, ile waszym zdaniem warto jest zapłacić za taką zgrabiarkę 

• Przez dyziek_1
      Taka jak w tytule, potrzebuję zgrabiarki, generalnie chodzi mi o ramę i jej zaczep, przekładnia może być uszkodzona, ramoniona również są niepotrzebne. Najlepiej woj. podlaskie.
    • Przez Kamilc360pL
      Witam myślę nad zakupem zgrabiark,i mam na oku taką co sądzicie o takiej ofercie jak ta :https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zgrabiarke-karuzelowa-CID757-IDl5yZI.html
      Czy jednak kupić zachodnią ?
    • Przez Rolnik117
      Witam, wiem że już jedna osoba wypowiedziała się na temat zgrabiarek 2 karuzelowe z formowaniem do środka lub do boku. Która jest lepsza i praktyczniejsza, piszcie swoje spostrzeżenia. Z góry dziękuję 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.