daanny

Opony do beczkowozu (500/65 R22,5)

Polecane posty

daanny    33

Witam muszę wymienić opony przy beczkowozie koszt dość duży bo to tandem a chce wymienić wszystkie, założone są 500/65 R22,5 zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem było by założenie opon od naczepy tira lub od tatry o rozmiarze 445/65 22,5. lub 435/50 22,5 Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? opony nowe jak i używane  są porównywalne cenowo z oponami rolniczymi a myślę że te naczepowe dłużej mi posłużą,Czy wszystkie te rozmiary da radę  założyć na felgę 16cali? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Z tego co pamiętam (swego czasu pracowałem przy tym) opony od naczepy w rozmiarach jakie podałeś montowane są na felgach 13x22,5 więc na mniejszej niż Twoja. Zresztą na oponie powinno być napisane na jaką felgę pasuje np. "rim 16x22,5". Jeśl felga będzie za duża to nie zda egzaminu, wymiana na szerszą 550, nawet 600 nie powinno być problemem, ale przy 445 to felga będzie szersza niż opona...

Dlaczego uważasz, że opona od ciężarowego będzie lepsza? Chodzi o zużycie bieżnika na asfalcie, wytrzymałość na obciążenie (nośność)?


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak byś potrzebował felgi 22,5 cala to mam na sprzedaż, skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Właśnie tego się obawiam że mogą być problemy z napompowaniem opony od naczepy na mojej feldze bo to przecież opony bezdętkowe, felga 16cali ma szerokość 41cm a opona 445/65 ma 44 wiec opona byłaby minimalnie szersza ale wiadomo że felga np. 13 lub 14 cali byłaby zdecydowanie lepsza, niestety szerszych opon od naczep już nie ma, plusem opon od naczepy jest to że przeważnie posiadają 20PR a rolnicze 16, rolnicze szybciej się zdzierają szczególnie na asfalcie, od naczepy  maja bieżnik rowkowy więc lżej idą, przykładowo za 700zł można kupić oponę od naczepy w dość dobrym stanie a rolnicze praktycznie w tych cenach są łyse, od naczepy przenoszą większe naciski, przykładowo 10ton na oś,myślę że są wykonane z lepszych materiałów w końcu jeżdżą po drogach publicznych z wyższa prędkością.

 

Kolego @stg jestem z wlkp. nie szukam felg zbyt duże koszty by się bawić jeszcze w wymianę felg :) a jakie masz te felgi 13x22,5 z ośmioma otworami na śruby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Ponadto przy węższych oponach (ciężarowych) dyskusyjną pozostaje kwestia ugniatania pola...
A w kwestii nośności to rolnicze są też 18 PR, dotego bieżnik "flotation" który redukuje ugniatanie gleby, ale na asfalcie większe opory, przejżyj dokładniej rodzaje bieżników i ich przeznaczenie na stronach producentów (Michelin, Alliance, Altura)

Dla zredukowania kosztów możesz zainteresować się oponami regenerowanymi, tzw. nalewki, w takim przypadku stare opony mogły by pójść w ramach rozliczenia.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

10 otworów, oczywiście bezdętkowe, ja jestem z pomorza więc nawet trochę za daleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Kolego wiem że mają różną wysokość i różną szerokość około 6cm różnicy ale najważniejsze że wewnątrz mają takie samo fi a jeśli wymienię wszystkie to nie będzie stanowiło to problemu a za jedną oponę z linku który podałeś mogę mieć trzy używane od tira w dość dobrym stanie, myślę że da się założyć taką oponę jedynie mogą wyniknąć problemy z pompowaniem gdyż mam felgę dwa cale szerszą niż zalecana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam, czy miał ktoś styczność z oponami firmy Superking, EverTyre,BKT-chodzi mi o rozmiar 10/75-15. Są one z najniższej grupy cenowej ale może sa jakościowo OK. Chyba że ktoś ma namiar na tańsze nowe opony, na teraz potrzebuje 2szt. 5letnie Mitasy wysadziły się w powietrze, nigdy bym nie sądził że po 5latach będą takie cyrki. Dziękuję i Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

kup debice, teraz przejal ich good yerar, cena znoscna a jakosc bardzo dobra. To co piszesz to BKT na pewno china, reszta pwnie tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

BKT to akurat indyjskie opony, na pewno nie jest to najniższa półka i w porównaniu cena/jakość wypada dobrze - oczywiście gdy dobierzemy odpowiednią nośność.

 

A te Mitasy to jakiej były nośności i w czym założone, że po 5 latach wystrzeliły???


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam są jeszcze opony ciężarowe 455/45r22.5 mam takie przy przyczepie metaltechu  ja mam akurat felgi 13 i 15 cali szerokie  a opony akurat u nas od 100 do 500 zł ja kupiłem te tańsze i jest ok

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maret98
      Muszę wymienić pompę hydrauliczną w Valmet 8400 z 96r. bo tylni TUZ wolno podnosi. Szukam i nie wiem którą wybrać - tyle ich jest np te dwie:
      -http://www.rol-parts.pl/pompa-hydr-valtra-valmet-32863100-33561800-0510766313,id7140.html
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valmet-bosch-32863100-33561800-0510766313,id7246.html
      Różnica prawie 1000 zł. Warto dopłacić do boscha - czy to na pewno oryginalny bosch?
      Ktoś coś poradzi, a może kupić w innym sklepie, albo w stacjonarnym. Jak będzie z gwarancją? Jest w ogóle gwarancja na pompy hydrauliczne?
      Czy może tą pośrednią?
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valtr-valmet-31852310-34306100,id14801.html
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
    • Przez Adam90077
      Witam
      Proszę o poradę dotyczącą skompletowania bliźniaków.
      Kupiłem do c360 za grosze kola bliźniacze r28x12,4 mocowane 3 łapami rozpierane na śrubie centralnej a założone mam r28x 14.9
      Czy jest możliwość założenia nowych opon 14.9 na felgę 12.4 ponieważ są wyższe i czy trzeba dorabiac dystanse do montażu miedzy kołami 
      Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez Johny1640
      witam od niedawna jestem posiadaczem ciągnika john deere 1640. Podczas prac polowych zauważyłem że napęd  nie zgrywa się z tyłem. I tu moje pytanie do posiadaczy tego modelu jakie opony muszę założyć z przodu? z tyłu mam 16.9xR38 a z przodu 12.4xR24.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj