Skocz do zawartości
daanny

Opony do beczkowozu (500/65 R22,5)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daanny    12

Witam muszę wymienić opony przy beczkowozie koszt dość duży bo to tandem a chce wymienić wszystkie, założone są 500/65 R22,5 zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem było by założenie opon od naczepy tira lub od tatry o rozmiarze 445/65 22,5. lub 435/50 22,5 Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? opony nowe jak i używane  są porównywalne cenowo z oponami rolniczymi a myślę że te naczepowe dłużej mi posłużą,Czy wszystkie te rozmiary da radę  założyć na felgę 16cali? :unsure:

zaq1987    24

Z tego co pamiętam (swego czasu pracowałem przy tym) opony od naczepy w rozmiarach jakie podałeś montowane są na felgach 13x22,5 więc na mniejszej niż Twoja. Zresztą na oponie powinno być napisane na jaką felgę pasuje np. "rim 16x22,5". Jeśl felga będzie za duża to nie zda egzaminu, wymiana na szerszą 550, nawet 600 nie powinno być problemem, ale przy 445 to felga będzie szersza niż opona...

Dlaczego uważasz, że opona od ciężarowego będzie lepsza? Chodzi o zużycie bieżnika na asfalcie, wytrzymałość na obciążenie (nośność)?

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

stg    21

Jak byś potrzebował felgi 22,5 cala to mam na sprzedaż, skąd jesteś?

Wiadomość z agroFakt.pl

daanny    12

Właśnie tego się obawiam że mogą być problemy z napompowaniem opony od naczepy na mojej feldze bo to przecież opony bezdętkowe, felga 16cali ma szerokość 41cm a opona 445/65 ma 44 wiec opona byłaby minimalnie szersza ale wiadomo że felga np. 13 lub 14 cali byłaby zdecydowanie lepsza, niestety szerszych opon od naczep już nie ma, plusem opon od naczepy jest to że przeważnie posiadają 20PR a rolnicze 16, rolnicze szybciej się zdzierają szczególnie na asfalcie, od naczepy  maja bieżnik rowkowy więc lżej idą, przykładowo za 700zł można kupić oponę od naczepy w dość dobrym stanie a rolnicze praktycznie w tych cenach są łyse, od naczepy przenoszą większe naciski, przykładowo 10ton na oś,myślę że są wykonane z lepszych materiałów w końcu jeżdżą po drogach publicznych z wyższa prędkością.

Kolego @stg jestem z wlkp. nie szukam felg zbyt duże koszty by się bawić jeszcze w wymianę felg :) a jakie masz te felgi 13x22,5 z ośmioma otworami na śruby?

zaq1987    24

Ponadto przy węższych oponach (ciężarowych) dyskusyjną pozostaje kwestia ugniatania pola...
A w kwestii nośności to rolnicze są też 18 PR, dotego bieżnik "flotation" który redukuje ugniatanie gleby, ale na asfalcie większe opory, przejżyj dokładniej rodzaje bieżników i ich przeznaczenie na stronach producentów (Michelin, Alliance, Altura)

Dla zredukowania kosztów możesz zainteresować się oponami regenerowanymi, tzw. nalewki, w takim przypadku stare opony mogły by pójść w ramach rozliczenia.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

stg    21

10 otworów, oczywiście bezdętkowe, ja jestem z pomorza więc nawet trochę za daleko 

daanny    12

Kolego wiem że mają różną wysokość i różną szerokość około 6cm różnicy ale najważniejsze że wewnątrz mają takie samo fi a jeśli wymienię wszystkie to nie będzie stanowiło to problemu a za jedną oponę z linku który podałeś mogę mieć trzy używane od tira w dość dobrym stanie, myślę że da się założyć taką oponę jedynie mogą wyniknąć problemy z pompowaniem gdyż mam felgę dwa cale szerszą niż zalecana.

Tomazi3p    44

Witam, czy miał ktoś styczność z oponami firmy Superking, EverTyre,BKT-chodzi mi o rozmiar 10/75-15. Są one z najniższej grupy cenowej ale może sa jakościowo OK. Chyba że ktoś ma namiar na tańsze nowe opony, na teraz potrzebuje 2szt. 5letnie Mitasy wysadziły się w powietrze, nigdy bym nie sądził że po 5latach będą takie cyrki. Dziękuję i Pozdrawiam!

Uziu92    1962

kup debice, teraz przejal ich good yerar, cena znoscna a jakosc bardzo dobra. To co piszesz to BKT na pewno china, reszta pwnie tez.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

zaq1987    24

BKT to akurat indyjskie opony, na pewno nie jest to najniższa półka i w porównaniu cena/jakość wypada dobrze - oczywiście gdy dobierzemy odpowiednią nośność.

A te Mitasy to jakiej były nośności i w czym założone, że po 5 latach wystrzeliły???

Witam są jeszcze opony ciężarowe 455/45r22.5 mam takie przy przyczepie metaltechu  ja mam akurat felgi 13 i 15 cali szerokie  a opony akurat u nas od 100 do 500 zł ja kupiłem te tańsze i jest ok

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomaszt135
      Witam,
      Jestem na etapie wymiany tarczy sprzęgłowej w renówce 8514. W związku z wytarciem przez starą tarczę rowków na docisku i kole wieńca, odkręciłem tarczę na docisku bez problemów, ale z tarczą koła wieńca mam problem. Czy jest może jakiś sposób na odkręcenie tych śrub? Próbowałem tradycyjnie, ale klucze się wyginają. Może śruby odkręcają się w lewą stron? Może znacie jakiś sposób na zdjęcie tego koła?Będę wdzięczny za pomoc, bo nie chciałbym coś popsuć robiąc coś na siłę.
    • Przez marecki250
      Witam zabieram się do wymiany oleju w skrzyni biegów w volvo s830  Wie ktoś jaki najlepiej zalać jaki powinien być i gdzie jest poziom oleju pozdrawiam i czekam na odpowiedz 
    • Przez EDGE98
      Witam 
      Posiadam beczkę hts 10000 l i mam problem z rozjechanymi kołami czy ktoś wie jak to naprawic? 
    • Przez kubaursus3p
      Czy opony 18.4/34 będą się zgrywać z przodem. przód 12.4/24 tył aktualnie 16.9/34
    • Przez witch
      Witam mam mf 6290 i powie mi ktoś co ile mth trzeba wymienić olej w silniku?  Mój pracuje na okrągło i robie dużo nim mth 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.