Skocz do zawartości
daanny

Opony do beczkowozu (500/65 R22,5)

Polecane posty

daanny    9

Witam muszę wymienić opony przy beczkowozie koszt dość duży bo to tandem a chce wymienić wszystkie, założone są 500/65 R22,5 zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem było by założenie opon od naczepy tira lub od tatry o rozmiarze 445/65 22,5. lub 435/50 22,5 Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? opony nowe jak i używane  są porównywalne cenowo z oponami rolniczymi a myślę że te naczepowe dłużej mi posłużą,Czy wszystkie te rozmiary da radę  założyć na felgę 16cali? :unsure:

zaq1987    24

Z tego co pamiętam (swego czasu pracowałem przy tym) opony od naczepy w rozmiarach jakie podałeś montowane są na felgach 13x22,5 więc na mniejszej niż Twoja. Zresztą na oponie powinno być napisane na jaką felgę pasuje np. "rim 16x22,5". Jeśl felga będzie za duża to nie zda egzaminu, wymiana na szerszą 550, nawet 600 nie powinno być problemem, ale przy 445 to felga będzie szersza niż opona...

Dlaczego uważasz, że opona od ciężarowego będzie lepsza? Chodzi o zużycie bieżnika na asfalcie, wytrzymałość na obciążenie (nośność)?

stg    21

Jak byś potrzebował felgi 22,5 cala to mam na sprzedaż, skąd jesteś?

Wiadomość z agroFakt.pl

daanny    9

Właśnie tego się obawiam że mogą być problemy z napompowaniem opony od naczepy na mojej feldze bo to przecież opony bezdętkowe, felga 16cali ma szerokość 41cm a opona 445/65 ma 44 wiec opona byłaby minimalnie szersza ale wiadomo że felga np. 13 lub 14 cali byłaby zdecydowanie lepsza, niestety szerszych opon od naczep już nie ma, plusem opon od naczepy jest to że przeważnie posiadają 20PR a rolnicze 16, rolnicze szybciej się zdzierają szczególnie na asfalcie, od naczepy  maja bieżnik rowkowy więc lżej idą, przykładowo za 700zł można kupić oponę od naczepy w dość dobrym stanie a rolnicze praktycznie w tych cenach są łyse, od naczepy przenoszą większe naciski, przykładowo 10ton na oś,myślę że są wykonane z lepszych materiałów w końcu jeżdżą po drogach publicznych z wyższa prędkością.

Kolego @stg jestem z wlkp. nie szukam felg zbyt duże koszty by się bawić jeszcze w wymianę felg :) a jakie masz te felgi 13x22,5 z ośmioma otworami na śruby?

zaq1987    24

Ponadto przy węższych oponach (ciężarowych) dyskusyjną pozostaje kwestia ugniatania pola...
A w kwestii nośności to rolnicze są też 18 PR, dotego bieżnik "flotation" który redukuje ugniatanie gleby, ale na asfalcie większe opory, przejżyj dokładniej rodzaje bieżników i ich przeznaczenie na stronach producentów (Michelin, Alliance, Altura)

Dla zredukowania kosztów możesz zainteresować się oponami regenerowanymi, tzw. nalewki, w takim przypadku stare opony mogły by pójść w ramach rozliczenia.

stg    21

10 otworów, oczywiście bezdętkowe, ja jestem z pomorza więc nawet trochę za daleko 

daanny    9

Kolego wiem że mają różną wysokość i różną szerokość około 6cm różnicy ale najważniejsze że wewnątrz mają takie samo fi a jeśli wymienię wszystkie to nie będzie stanowiło to problemu a za jedną oponę z linku który podałeś mogę mieć trzy używane od tira w dość dobrym stanie, myślę że da się założyć taką oponę jedynie mogą wyniknąć problemy z pompowaniem gdyż mam felgę dwa cale szerszą niż zalecana.

Tomazi3p    44

Witam, czy miał ktoś styczność z oponami firmy Superking, EverTyre,BKT-chodzi mi o rozmiar 10/75-15. Są one z najniższej grupy cenowej ale może sa jakościowo OK. Chyba że ktoś ma namiar na tańsze nowe opony, na teraz potrzebuje 2szt. 5letnie Mitasy wysadziły się w powietrze, nigdy bym nie sądził że po 5latach będą takie cyrki. Dziękuję i Pozdrawiam!

Uziu92    1409

kup debice, teraz przejal ich good yerar, cena znoscna a jakosc bardzo dobra. To co piszesz to BKT na pewno china, reszta pwnie tez.

zaq1987    24

BKT to akurat indyjskie opony, na pewno nie jest to najniższa półka i w porównaniu cena/jakość wypada dobrze - oczywiście gdy dobierzemy odpowiednią nośność.

A te Mitasy to jakiej były nośności i w czym założone, że po 5 latach wystrzeliły???

Witam są jeszcze opony ciężarowe 455/45r22.5 mam takie przy przyczepie metaltechu  ja mam akurat felgi 13 i 15 cali szerokie  a opony akurat u nas od 100 do 500 zł ja kupiłem te tańsze i jest ok

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez kuba12345
      Witam... Czytam forum i zauważyłem że każdy co jakiś czas wymienia olej w pompie paliwowej ja od kąd pamiętam to chyba nigdy nie był wymieniany gdzie trzeba odkręcić żeby go spuścić gdzie jest wlew do oleju i jak sprawdzić czy jest już wystarczająco a no i oczywiście jaki olej najlepiej prosił bym o jakieś foto.
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.