Skocz do zawartości
warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
geo2    4

jak dobrze "wyliczysz" to 50% kredytu I rata, a II rata pokryje odsetki, no i obej/dzie[sz wkład własny...

cichym    0

Witam.

Czy przerabiał ktoś zakup ziemi od rodziców ewentualnie brata??

Druga sprawa to czy można dodatkowo pracować i być na ZUS??

Pozdr

Vielebny    0

Witam,

Od rodziców teoretycznie możesz kupić np motywujesz to spłatą rodzeństwa. Oczywiście jeśli ojciec przez to nie nabędzie prawa do emerytury/renty.

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    44

Ile wyniesie procentowo ta pomoc w linii MRcsk wg całego kosztu kredytu, dajmy 100 000zł na 5 lat?

jak nie ma juz tyhc kredytow z tego co wiem

Roxer    16

jak nie ma juz tyhc kredytow z tego co wiem

No dzięki za info, ale pytanie dotyczyło tego ile ew. pomocy można dostać, bo jak pamięcią sięgam to niektóre takie kredyty nie były jakoś wielką pomocą :)

Vielebny    0

Dzis rozmawiałem z Panią z BGŻ, ktora zajmuje sie min csk i powiedziala ze nie jest w stanie powiedzieć czy w tym roku beda jakies pieniadze na ten cel. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.

Hvb3000    4

1.  O kredyt może ubiegać się, z zastrzeżeniem ust. 3 - 7, osoba fizyczna spełniająca łącznie następujące warunki:

1)  posiada pełną zdolność do czynności prawnych,

2)  w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu ma nie więcej niż 40 lat,

3)  jest mikro lub małym przedsiębiorstwem,

4)  posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa potwierdzone odpowiednim świadectwem lub dyplomem, z zastrzeżeniem ust. 3,

5)  po raz pierwszy rozpoczyna działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem,

6)  zobowiąże się, że w terminie 18 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku rolnego z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego stanie się rolnikiem aktywnym zawodowo i złoży w banku oświadczenie w tej sprawie, wg wzoru określonego w załączniku nr 5,

7)  przedłoży plan inwestycji, którego realizacja powinna rozpocząć się w okresie 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytu i zapewnia osiągnięcie rocznej nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie w wysokości co najmniej 4 ESU w okresie 5 lat od dnia udzielenia kredytu.

o krusie nic nie ma. Z tym że musisz zrealizować biznesplan i mieć te grunty conajmniej pieć lat, w przypadku niewywiazania się z założeń może skutkować zwrotem pobranej dopłaty wraz z odsetkami jak dla zaległości podatkowych. Dopłata do kapitału to 60%, z tym że jest wypłacana 2 transzach, pierwsza 80% z 60% kwoty dopłaty po kilku miesiącach od zawarcia umowy kredytowej, a reszta jako ostatnia rata.

@geo2

dopłata nie jest liczona jako wkład własny. Wkład własny min 10% wartości inwestycji.

Nie rozumiem, jak liczysz wkład własny ?

Edytowano przez Hvb3000

cichym    0

Z utrzymaniem przez 5 lat ziemi to nie jest problem. Z 15 ha jest problem sie utrzymać. Mam teraz prace a jak brak hodowli to można połączyć dwie rzeczy.
Zawsze jakaś wypłata jest co miesiąc.

TOME11    80

czy prawdą jest, że na csk/mrcsk(to to samo czy nie?) można mieć tylko gospodarstwo do roku? jak np ma się od roku i 2 miesięcy to csk nie przysługuje?

jaroWM    26

pierwszą pulę w tym roku pewnie wezmą znajomi królika. będzie jak w zeszłym roku - gdy został oficjalnie ogłoszony nabór - "przykro mi, ale limit został już wyczerpany"... ja dopiero w trzecim załapałem się, a papiery składałem od razu, jak przyjmowali.

mrozon07    9

Przy składania papierów trzeba określić dokładną działkę czy to dopiero po zakwalifikowaniu?

majkel207    18

podobno coś ma być, słyszałem od mojej babeczki w banku, zresztą chyba widać, która linia jest najpopularniejsza i tam powinni najwięcej pieniędzy dać

krzysztofz14    14

1.  O kredyt może ubiegać się, z zastrzeżeniem ust. 3 - 7, osoba fizyczna spełniająca łącznie następujące warunki:

1)  posiada pełną zdolność do czynności prawnych,

2)  w dniu złożenia wniosku o przyznanie kredytu ma nie więcej niż 40 lat,

3)  jest mikro lub małym przedsiębiorstwem,

4)  posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie rolnictwa potwierdzone odpowiednim świadectwem lub dyplomem, z zastrzeżeniem ust. 3,

5)  po raz pierwszy rozpoczyna działalność rolniczą w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem,

6)  zobowiąże się, że w terminie 18 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku rolnego z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego stanie się rolnikiem aktywnym zawodowo i złoży w banku oświadczenie w tej sprawie, wg wzoru określonego w załączniku nr 5,

7)  przedłoży plan inwestycji, którego realizacja powinna rozpocząć się w okresie 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytu i zapewnia osiągnięcie rocznej nadwyżki bezpośredniej z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie w wysokości co najmniej 4 ESU w okresie 5 lat od dnia udzielenia kredytu.

Panowie o co chodzi z tym ust.3.Trzeba być mikro lub małym przedsiębiorstwem.

Edytowano przez krzysztofz14

majkel207    18

do 12 miesięcy można posiadać gospodarstwo

z innej beczki, na stronie ARIMR pojawiła się informacja o kredytach preferencyjnych, które mają być w I kwartale i nie ma wśród nich MRcsk

Edytowano przez majkel207

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się