warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/prow-mlodzi-rolnicy-w-pulapce-kredytow-mrcsk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

tu chodzi o tych co przekroczyli te 70 tys euro. Ciekawe czy w tym roku coś z tego bedzie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wystarczyło wziąć 323 tys kredytu i się przekraczało licząc Euro po 4,2

 

raczej będzie ale kwestia tego jak wielkie będą zmiany tym kredycie, długo nad tym pracują więc chyba sporo zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Pytanko jak zawyżyć ziemie na wkład własny 20% z góry dziekuje za odp

Kuzyn sporządzał pamiętam umowę wstępną z kwotą zaliczki stanowiącą 20-25% wkładu własnego. Oczywiście kasy nie dawał nikomu a później na akcie notarialnym rozpisywali że wkład własny przyjął w formie gotówki a pozostałą kwotę bank przelewał sprzedającemu na konto po dostarczeniu aktu notarialnego i wpisu na hipotekę w formie złożenia wniosku o wpis w sądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Tylko bank i tak nie da dofinansowania na większa kwotę na zakup ziemi niż wynikającą z GUSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

W związku z Pani zapytaniem przesłanym za pośrednictwem poczty elektronicznej, dotyczącym kredytów z częściową spłatą kapitału  – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że w najbliższym czasie nie przewiduje się uruchomienia kredytów w ramach linii kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników.

 

znajomy dostała taki mail z ministerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/kredytow-mrcsk-nie-bedzie,64742.html

 

pewnie w tym roku nie będzie, 500+ i inne widocznie ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

pewnie nie będzie, bo za dużo osób po rodzinie pokupowało...

czy ktoś z biorących kredyt otrzymał ulgę w podatku rolnym? czy jej kwota wlicza się do tej pomocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Mi nie chcieli dać ulgi w podatku ale jak dostarczyłem z banku papier że ten kredyt nie jest pomocą de minimis to ustąpili i przyznali ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

zmienili rozporządzenie więc pewnie niedługo ruszy, tyle że kwota pomocy to maks 70 tys zł i nie można kupić ziemi od osób bliskich należących do I grupy spadkowej, ale za 116 tys za dużo ziemi się nie kupi

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A okres max 1 rok rolnikowania znieśli czy już po zawodach w przypadku mojej żony? Co znaczy bliski I grupy spadkowej? Czy moja żona może kupić ziemię od moich rodziców z udziałem CSK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

tego maks 1 roku w rolnictwie nie znieśli

Do grupy 1 zalicza się:

  • małżonka (obecnego, nie byłych),
  • zstępnych (np. syn, córka, wnuki, prawnuki),
  • wstępni (np. matka, ojciec, dziadkowie),
  • rodzeństwo,
  • pasierba,
  • ojczyma,
  • macochę
  • teściów
  • zięcia
  • synową

więc wiadomo, że od rodziców nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wcześniej można było od teściów pod warunkiem że nie zdobędą uprawnień do świadczeń emerytalnych.

Ale jak nie znieśli jednego roku to już program dla nas nie osiągalny. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiLLy06    1

A mi Pan w BGŻ powiedział, że przez te problemy związane z ofertą mrCsk przedłużyli okres z 12 miesięcy na 18 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/finanse/kredytow-mrcsk-nie-bedzie,64742.html

 

pewnie w tym roku nie będzie, 500+ i inne widocznie ważniejsze

 

Oczywiście że ważniejsze chcesz kupić kup za swoje a nie po publiczne pieniądze ręce wyciągasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

http://www.agrofoto.pl/finanse/rusza-kredyty-na-zakup-ziemi,66095.html to są ogólnie opisane zmiany

 

co najmniej połowa pieniędzy z 500+ jest zmarnowana, generalnie jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju socjalu, czy to dotacji do rolnictwa czy rzeczy w rodzaju 500+ ale na pewno sensowniejsze jest  częściowe dotowanie zakupu ziemi przez młodego rolnika który się chce rozwijać razem z różnymi restrykcjami niż dawanie pieniędzy na każdego dziecko bez względu na dochody które można wydać na wszystko np na alkohol i papierosy lub wakacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Jak dla mnie jest ten limt 70 tys zł jest chory co za to można kupić, to jedno, a drugie powinni zmienić czas prowadzenia gospodarstwa z 12 miesiecy na 18, ponieważ cały 2016 rok nie było dostępnych kredytów i to nie z winy rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

no jak to, mi w banku i agencji powiedzieli, że limit ten wynosi właśnie 70 tys euro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Pewnie mówili Ci o strym rozporządzeniu, które bądź co bądź obowiązuje do dnia pojawinia się nowego, ale jest to martwy przepis bo i tak nie ma kasy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

no jak to, mi w banku i agencji powiedzieli, że limit ten wynosi właśnie 70 tys euro. 

 

w bankach nic nie wiedza na temat zmian, chyba, że ktoś wyżej, sprawdź sobie na stronie ministerstwa projekt rozporządzenia, 70tys euro było wcześniej, teraz będzie 70tys zł kwota pomoc, daje to ok 116 tys zł kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

http://www.agrofoto.pl/finanse/wazne-zmiany-dla-mlodych-rolnikow-w-rozporzadzeniu-o-arimr,66680,1.html Są zmiany ale nic nie piszą o tym czy zwiekszyli wiek z 12 do 18 miesięcy, może ktoś ma lepsze info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj