warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

majkel207    21

nie wiem czy to przejdzie ale chyba tak , ale nie wiadomo czy ten kredyt w ogóle będzie, nawet jak będzie to mała szansa żebyś w ogóle go dostał to bardzo ciężko się na niego załapać, jest kilka wymogów które trzeba spełnić, choćby wykształcenie rolnicze, biznesplan który analityk musi zaakceptować i trzeba będzie go realizować i ziemie zgodnie z nim uprawiać, kolejna kwestia to nawet jak on będzie to zakup już po 1 maja, wtedy pewnie już wejdzie w życie nowa ustawa Pisu o zakupie ziemi która też może trochę problemów narobić i być może brat tej ziemi nie będzie mógł kupić, albo podkupi ci ją ANR, do tego podatek 2% jak się kupuje do 11ha, kredyt dosyć wysoko oprocentowany, prawie 6%, będziesz musiał 2 razy za notariusza zapłacić, sporo cię to będzie kosztować i zje sporo profitów wynikających z tego kredytu, to są rzeczy które musisz wziąć po uwagę, pzdr i powodzenia

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman12    0

tylko rodzice nie mogą w wyniku tej transakcji uzyskać prawa do świadczenia emerytalnego

chwila przecież to jest nie możliwe - czyli każdy kto sprzeda nie dostanie emerytury? przecież pewnie ktoś dokonywał zakupu przez tą linię od rolników? i co oni nie dostaną emerytury rolniczej?

 

to w takim razie ten kredyt jest po to by nabywać ziemię od miastowych...

i ja bym miał prośbę jak by mógł ktoś wyjaśnić:

 

chciałbym wykorzystać MRCSK (wiem że dostać go to jest strasznie trudne), lecz...

 

Ojciec posiada syna i córkę i gospodarstwo rolne ok 20ha, od roku może

przejść na emeryturę rolniczą z KRUSu.

Cztery lata  temu dostał dofinansowanie do belarki, owijarki i pługów z środków unijnych

- koniec 5 lat będzie na koniec 2016 roku. Z uprawianej ziemi dostaje

dopłaty unijne.

 

Chciałby przepisać ziemię na syna i córkę ale tylko syn deklaruje chęć prowadzenia gospodarstwa - będzie posiadał w tym kierunku szkołę, tegoroczny maturzysta.

 

Na pewno jest możliwość wykorzystania kredytu MRCSK na odkupienie ziemi od siostry, tylko co z tymi sprzętami? Do zakupu była potrzebna odpowiednia ilość ha.

Czy ojciec powinien odpisać na syna i córkę i sobie zostawić trochę ze względu na zakupione sprzęty? Tylko ilość ha mu się zmniejszy i nie wiem co na to ciocia unia

Czy ojciec powinien odpisać córce, a mi nie i ja odkupuję od siostry i zakładam nowe gospodarstwo z tym samym adresem zameldowania co ojciec?

 

nie wiem jak to zrobić proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ze względu na sprzęt wzięty zapewne na modernizacje ma zablokowaną sprzedaż ziemi na końca 2016, można przejąć ziemie wraz ze zobowiązaniami o ile się agencja zgodzi, ale całość, na jedno dziecko i w drodze darowizny i dalej będzie zablokowana do końca tego 2016

więc kolego możesz myśleć o MRcsk ale w 2017  o ile on będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

chwila przecież to jest nie możliwe - czyli każdy kto sprzeda nie dostanie emerytury? przecież pewnie ktoś dokonywał zakupu przez tą linię od rolników? i co oni nie dostaną emerytury rolniczej?

 

to w takim razie ten kredyt jest po to by nabywać ziemię od miastowych...

i ja bym miał prośbę jak by mógł ktoś wyjaśnić:

 

chciałbym wykorzystać MRCSK (wiem że dostać go to jest strasznie trudne), lecz...

 

Ojciec posiada syna i córkę i gospodarstwo rolne ok 20ha, od roku może

przejść na emeryturę rolniczą z KRUSu.

Cztery lata  temu dostał dofinansowanie do belarki, owijarki i pługów z środków unijnych

- koniec 5 lat będzie na koniec 2016 roku. Z uprawianej ziemi dostaje

dopłaty unijne.

 

Chciałby przepisać ziemię na syna i córkę ale tylko syn deklaruje chęć prowadzenia gospodarstwa - będzie posiadał w tym kierunku szkołę, tegoroczny maturzysta.

 

Na pewno jest możliwość wykorzystania kredytu MRCSK na odkupienie ziemi od siostry, tylko co z tymi sprzętami? Do zakupu była potrzebna odpowiednia ilość ha.

Czy ojciec powinien odpisać na syna i córkę i sobie zostawić trochę ze względu na zakupione sprzęty? Tylko ilość ha mu się zmniejszy i nie wiem co na to ciocia unia

Czy ojciec powinien odpisać córce, a mi nie i ja odkupuję od siostry i zakładam nowe gospodarstwo z tym samym adresem zameldowania co ojciec?

 

nie wiem jak to zrobić proszę o podpowiedź

w wyniku danej transakcji rodzice nie mogą uzyskać prawa do emerytury a nie w ogóle.

jak skorzstałem z ostatnich dwóch puli i kupilem od rodziców, żeby spłacić rodzeństwo. kredyt został miesiąc temu spłacony w umówionej wysokości przez agencję a za 1,5 roku ojcec może sopkojnie przejść na emeryturę z krus - jeszcze trochę ziemi ma, kt orą tym razem otzrymam w darowiźnie.

warunkami które trzeba utrzymać po uzyskaniu kredytu i zakupie to:

- nie sprzedawać zakupionej ziemi,

- prowadzić na niej gospodarstwo/uprawy - nie ma żadnych okreslonych upraw na danej działce w biznesplanie - bo ktoś wcześniej pisał że tu jest jakiś rygor,

- otrzymywać 100% dopłat na konto w banku którym mamy kredyt (ja bgz),

- utrzymać jakieś minimalne określone w umowie wpływy na konto za produkcję,

- no i spłacać kredyt oczywiście.

także jak widzicie nie jest to żaden terror.

 najgorzej jest oczywiście dostać limit i dopiąć papiery w ok. 40 dni od otrzymania limitu. niestety kredyt ten był chyba przygotowany pod psl-owsie pociotki, bo jeździłem i wydzwaniałem przez 3 tygodnie po bankach od uruchomienia limitu i NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ z doradców, dopiero w następnych turach znalazłem ogarniętego doradcę, który wiedział o co chodzi.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pekao_agro    0

I jeżeli ta ziemia nie była objęta pomocą w okresie ostatnich 10 lat. Takiej również nie zakupisz w ramach linii MRcsk

Bank ma dokładnie 40 dni na podpisanie umowy kredytowej od dnia zarezerwowania limitu w Agencji więc najlepiej
przygotować się trochę wcześnie z dokumentami, głównie z planem inwestycji.

Edytowano przez Pekao_agro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

oczywiście, ale nie sposób ująć tego w jednym poście.

pierwszy raz brałem kredyt i w sumie formalności nie jest aż tak dużo.

zastanawiam się tylko co za niepraktyk wymyślił "efekt zachęty" czyli brak podejmowania formalnych działań w celu zakupu przed dostanem limitu i jednocześnie tylko 40 dni po otrzymaniu limitu do zawarcia umowy, czyli w praktyce ok. 3 tygodni na skompletowanie dokumentów, gdzie wydanie zaświadczenia z planu/studium w niektórych gminach może wg prawa trwać miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pekao_agro    0

Efekt zachęty na prezentacji nowych linki wywołał mój uśmiech politowania. Przy kredytach inwestycyjnych nikt nie podejmuje decyzji w piątek o tym, że zmodernizuje gospodarstwo za np. 1 mln zł w poniedziałek ;)
Co do 40 dni to ma to sens, ponieważ w innym przypadku bank mógłby zablokować środki na np. 3 miesiące ze względu na analizę wniosku. Po czym wydać negatywną decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

no ok, 40 dni ma sens, bo z drugiej strony sprawa szybko się posunie do przodu, ale efekt zachęty to raczej próba zniechęcenia tak jak napisałeś wyżej - mi z tego powodu uciekła jedna atrakcyjna działka, bo facet chciał wiedzieć dzisiaj (byłem zdecydowany), ale nie mogłem niestety nic podpisać...no i poszło w ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

czy aby miec szanse na ten kredyt musze miec gospodarstwo o wielkosci sredniej wojewodzkiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

orientuje się ktoś kiedy będzie dostępny ten kredyt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

Zacząłem trochę czytać o tych kredytach i się pogubiłem... Czy można prosić o symulacje kredytu??

 

Zakup około 6,5 ha ziemi klasy IV-V po 40 tyś czyli za 240 tyś zł

Wkład własny z premii MR (podobno można to łączyć) 90 tyś

kredyt na 10 lub 5 lat

zadatek powiedzmy 5 tyś

 

Ile wynosiła by rata??

 

Nigdy kredytów u nas się nie brało więc nie wiem jak to wszytko wygląda wiec proszę o szczegółowe wyjaśnienie :)

 

 

cena ziemi nie może być wyższa niż średnia GUSowska na danym województwie. Jeśli chcesz sam dać więcej to bank taki jak BGZ da ci 75% ceny gusowskiej, 25% + nadwyżka od ceny gusowskiej musisz pokryć z własnych środków. Przerabiałem to w tamtym roku. Wkład własny jak premie dla MR możesz dać pod warunkiem że gdy składałeś biznesplan na MR uwzględniłeś że z premii sfinansujesz zakup użytków rolnych. A bym zapomniał do ceny za nieruchomość liczysz powierzchnię użytków rolnych wg wypisu z starostwa a rowy płacisz za swoje. dla Mazowieckiego bo tu mieszkasz tak jak ja to ci pomogę gdzie cena to cena GUSowska danej klasy ziemi

liczysz to tak biorąc pod uwagę wypis z rejestru gruntów i powierzchnię urzytków rolnych:

((  ilość ha IV kl x 37 990zł) + (ilość ha V kl x 26 177 zł) ) mnożone przez 0.75 = suma możliwego kredytu na zakup ziemi.

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pytałem na agrotechu człowieka z BNP o ten kredyt, ma być ale po 1 maja, jak wejdzie ta nowa ustawa Pisu o obrocie ziemią, mają być zmiany, między innymi nie będzie można kupić od rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

w poprzednich latach tego kredytowania no w 2015 ile czasu od dnia złożenia wniosku czekało się na jakiś sygnał od banku czy decyzje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie ma tego kredytu i nie wiadomo czy będzie a ty się pytasz ile się czekało na decyzje, jak kredyt został uruchomiony to już po kilku dniach 3-4 była wiadomo czy się załapało na limit, nie ma znaczenia kiedy złożysz wniosek, tylko kiedy zostanie uruchomiony kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pekao_agro    0

w poprzednich latach tego kredytowania no w 2015 ile czasu od dnia złożenia wniosku czekało się na jakiś sygnał od banku czy decyzje??

Zależy o co konkretnie pytasz? Jeżeli składasz wniosek, bank rezerwuje dla Ciebie limit kredytowy w tym samym dniu. Oczywiście jeżeli limit jest dostępny. Jeżeli limitu nie ma lub jest niewystarczający dla Twojego kredytu, wniosek nie może być przyjęty.

Czym innym jest decyzja kredytowa. Bank musi ją wydać w ciągu 40 dni od zarezerwowania limitu. Czas oczekiwania na decyzję zależy od banku, przy kredytach inwestycyjnych na ogół zamyka się w 30 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

chodzi mi o to ile czasu się czeka od złożenia wniosku o kredyt do ogłoszenia przez bank decyzji. Na ten rok czyba jeszcze nie ma określonych limitów kredytowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kredytu z linii MRcsk w tej chwili nie ma. Tzn. nie ma limitów na tą linię.

W roku ubiegłym ARiMR udostępniła 100 mln to rozeszło się w kilkanaście minut. Wszystko zależy od tego jak długa jest kolejka chętnych. Wniosek można złożyć już dziś i trzeba być po prostu przygotowanym na limit, bo ziemia, którą podaje się we wniosku musi być zakupiona za kredyt, a nie refinansowana.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

niech tak bedzie, tylko co innego mogą mówić w bankach, a co innego obecna władza. Tak, że pozostaje nam tylko czekać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumi    0

Też rozważałem zaciągnięcie kredytu MRcsk, ale im więcej czytam na różnych forach pomysłów typu "odkupię ziemię od ojca" albo "spłacę rodzeństwo", tym bardziej trzymam kciuki, żeby kolejne transze nie doszły do skutku. Ideą tego rodzaju dofinansowania jest umożliwienie wejścia w posiadanie ziemi osobom, które mają jej mało albo wcale.

Wygląda jednak na to, że podobnie jak w większości rodzajów wsparcia najwięcej nachapią się kombinatorzy i banki, które biorą niedorzecznie wysoką marżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj