warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

majkel207    21

nie od 3 miesięcy, ten kredyt jest też dla dopiero zakładających gospodarstwo, czyli nie posiadających wcale ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak tez jest tylko ze juz nie ma tcyh kredytow i w tym roku nie bedzie z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Teoretycznie za rok będę mógł skorzystać z premii dla młodych rolników oraz kredytu csk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

teoretycznie tak, w praktyce się dowiesz, że dostać ten kredyt nie jest łatwo, zresztą na przyszły rok pewnie zmieni się ekipa rządząca i skądś muszą znaleźć pieniądze na realizowanie obietnic, więc równie dobrze może już nie być tych kredytów za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bedzie ta linia kredytu tylko z tak malym limitem pienieznym ze pare osob dostanie i sie znowu skonczy tak jak teraz bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Czy owy kredyt jest podobny do kredytów preferencyjnych, czyli 2 letnia karencja spłaty od chwili dostania kredytu, długości spłacania 12,15,20 lat? i jakie jest jego oprocentowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

teoretycznie tak, w praktyce się dowiesz, że dostać ten kredyt nie jest łatwo, zresztą na przyszły rok pewnie zmieni się ekipa rządząca i skądś muszą znaleźć pieniądze na realizowanie obietnic, więc równie dobrze może już nie być tych kredytów za rok

 

dlaczego nie jest łatwo jak spełnia wymagania MR i dostał limit??

a po drugie ile czasu bgż analizuje dokumenty tzn. od dostarczenia kompletu dokumentów do podpisania umowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tym problem że nie da się załapać na ten limit chociaż spełnia się wymogi jak nie ma się układów w banku od kwietnia mam dokumenty złożone i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

n odokladnie ja tak samo tylko pare osob to dostanie i juz a reszta co nie ma znajomosci i kasy to musi brac normalne kredyty ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek09    0

Mam pytanie, czy żeby złożyć wniosek na MRcsk musi być zadeklarowana konkretna działka czy nie, ewentualnie będzie można ją zmienić przy podpisywaniu umowy kredytowej?

Jakie dokumenty potrzebne są do złożenia wniosku, aby czekać na limit?

I drugie pytanie czy limity ze wszystkich banków (BGZ BNP, SGB, Spółdzielcze) są już wykorzystane?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

jest jeden limit krajowy, nie ma limitu dla poszczególnych banków, limit już wykorzystany i z tego co słyszałem w tym roku już nic nie będzie więcej, wniosków też już nie przyjmują, przynajmniej w BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Limit 1 dla calego kraju,juz wykorzystany.

Nr dzialki i inne dokumenty skladasz w momencie,gdy juz wiesz,ze jestes na liscie. Od momentu wlaczenia na liste masz 40dni na dopiecie wszystkiego i podpisanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek09    0

czyli teraz mogę wniosek złożyć żeby mnie do listy oczekujących wpisali a jeśli się złapie to resztę papierów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie zlapiesz sie bo i tak kolejka jest dluga ludzie z pierwszego naboru sie nie polapali a pozatym wq tym roku juz nie beda dokladac bop to co ostatni dolozyli to tylko to bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Znam osoby skladajace wniosek 2dni przed ostatnia transza,ktore sie zalapaly,a kolejnosc jest wedlug kolejnosci zgloszen..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jak po znajomosci czyli ja juz abrdzo dawno zlozylem i mi powiedzieli ze nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja składałem w kwietniu, a załapałem się 25.06, jak dołożyli 100 mln. umowa podpisana rzutem na taśmę dopiero kilkadziesiąt godzin temu. cena zakupu średnia, bo sprzedający wiedział o tym kredycie i ciężkie były negocjacje (za gotówkę lub inny kredyt nie bawiłbym się w to). najgorsze jednak jest, że szkołę trzeba uzupełnić w 3 lata i stażu jako domownik nie uznają (w MR było ok)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

min. 5 lat - Agencja po 5 latach płaci 20% dofinansowania kredytu, a maksymalny chyba 15 lat (ja mam na 10 lat).

 

kredyt komercyjny oprocentowany na starcie 7,72, później jakoś ma się zmniejszać. tak, czy siak warto się go pozbyć po 5 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a beda jeszcze jakeis inne kredyty na zakup ziemi na odbrych warunkach jak ktos juz 1 rok jest rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak a to ta linia z tez jest z jakims czesciowa splata kapitalu czy jaka inna ma zalete ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie ma spłaty kapitału, tylko jest dopłata rządowa do oprocentowania i jest nisko oprocentowany, jeżeli by się wzięło na dłuższy okres mrcsk i ten z lini Z to różnica w całkowitym koszcie kredytu będzie bardzo mała bo mrcsk ba wyższe oprocentowanie komercyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

cześć własnie też złożyłem wniosek,  MRcsk, kredy 5%  w SGB , tylko puki co nie ma pieniedzy, może coś przeleją,   Odnośnie wykształcenia trzeba mieć egzamin zawodowy Technik rolnik tak jak w moim przypadku, 


ten kredyt jest najlepiej dla tych co wzięli MR, nie może minąć od objęcia gospodarstwa rok, a ciekawe czy jak złożyłem wniosek jest na platformie zarejestrowany to ile czasu mogę wziąć 


czy czas nie liczy się już gdy wniosek został złożony 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj