warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    44

primo - żaden ze mnie ekspert, tylko jestem jednym ze składających, który ma problem z załapaniem się.

 

właśnie zapewne w zeszłym tygodniu wnioski składali ci, co mieli je składać... pozostali od poniedziałku z wiadomo już, jakim skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

ale wałki ito tak bezczelnie w biały dzień, nawet się z tym nie ukrywają, pslowcy robia jakieś głupie programy typu MRcsk aby wyprowadzać kasę z budżetu, teraz to nawet ochłapów nie zostawiają zwykłemu człowiekowi.

Jakby chcieli dać ludziom to wystarczyłoby dofinansować 30% ceny GuS a I tak chętnych byłoby ponad limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

też się dołączam do pytania jak to możliwe, ze ktoś składał wniosek w czwartek i piątek, sam bym  złożył ale dzwoniłem do centrali BGŻ od tego MRcsk i mi powiedzieli, że dopiero od poniedziałku można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

a może ktoś z was ustalił który jest na liście? jeżeli takowa w ogóle jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

teraz chyba wszyscy się załapią, a skoro tak to mam konkretne pytanie.

znajomy znajomego... mówi, że kupuje od ojca, który w wyniku przepisania nie przechodzi na emeryturę. czy tak się da?

w rozporządzeniu stoi wyraźnie, że zstępny nie może... 

ja część kupię od siostry (darowane od rodziców) - i tak można.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

czemu wszyscy się załapią? nie wiesz kolego, że najważniejszy jest człowiek, nasz człowiek, a kto wie ile jeszcze poszło wniosków przed naszymi i powiem szczerze, że w przypadku tego kredytu nic już mnie nie zdziwi

co do pokrewieństwa, jeżeli rodzice nie przechodzą na emeryturę to wynika, że się da, dla mnie to ewidentne pole do machlojek i tłumaczy czemu jest takie duże zainteresowanie tym kredytem i nie ważne czy rodzice czy rodzeństwo, powinno być to zakazane jak choćby w młodym rolniku, a tak to pewnie z połowa kredytów pójdzie na zakupy gruntów po rodzinie

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

z tego co sie dowiedziałem to wniosków złożonych jest mniej niż dali teraz kasy, takze nie powinno byc zle.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja nawet dziś nie miałem czasu zadzwonić i się dowiedzieć, jak kolego wyżej i czy wiadomo czy nabór już zamknięty czy może tym razem nie ma aż tylu chętnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

przetarg był w poniedziałek. a we wtorek wywiesili kartkę o przetargu w taki sposób postępują z rolnikami i nie miejcie nadzieji. że dostaniecie te 60procent to nie kasa dla rolników tylko dla cwaniaków. z rządu taki chory kraj. w którym naród jest poniewierany i nie ma narazie nadzieję żeby było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

zadzwonię jutro do swojego banku i dowiem się, jaki humor będzie na majówkę...

 

 

edytuję, aby nie pisać posta pod postem - niestety i tym razem kiszka... szlag by to trafił!

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

wniosek skladany 20.04;doradca poinformował że mam limit i moge załatwiać papiery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja też, tylko się dowiedziałem, że załapałem się na zwrot w styczniu 2016 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a u mnie cisza przedwczoraj dzwoniłem to nic nie wiedzieli kazali dzwonić w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

ja też, tylko się dowiedziałem, że załapałem się na zwrot w styczniu 2016 :(

chyba nie jest możliwy taki scenariuszz.

przecież jak ktoś sie załapał to ma 40 dni na podpisanie umowy kredytu, później chyba max 3 miesiace na rozliczenie kasy (zakup gruntów z planu, podpisanie aktów i dostarczenie do banku).

może doradca brzydko mówiąc zbył Cie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

podobno z tej 3 puli 10mln było na 2015 a 20 na 2016 i ja normalnie podpisze umowę teraz, tylko zwrot od agencji będę miał w styczniu 2016, sporo na tym tracę bo będę płacił przez pół roku odsetki od całej kwot a to nie będzie mało, zadzwonię w tej sprawie do agencji i ministerstwa bo to jest jawna dyskryminacja, jedni kredyt wyjdzie taniej, innych drożej, no ale nic lepsze to niż nic, kolejne kwestia to mogę mieć problem z zdolnością kredytową, kredyt jest niby między innymi dla zakładających gospodarstwo, ale taka osoba która chce założyć a nic nie posiada w związku z procedurami nie dostanie takiego kredytu w BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i co panowie mozna sie jeszcze starac o ten zwrot 60 % z zakupu ziemi ? i wtedy to juz kredyt musi byc komercyjny do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

podobno z tej 3 puli 10mln było na 2015 a 20 na 2016 i ja normalnie podpisze umowę teraz, tylko zwrot od agencji będę miał w styczniu 2016, sporo na tym tracę bo będę płacił przez pół roku odsetki od całej kwot a to nie będzie mało, zadzwonię w tej sprawie do agencji i ministerstwa bo to jest jawna dyskryminacja, jedni kredyt wyjdzie taniej, innych drożej, no ale nic lepsze to niż nic, kolejne kwestia to mogę mieć problem z zdolnością kredytową, kredyt jest niby między innymi dla zakładających gospodarstwo, ale taka osoba która chce założyć a nic nie posiada w związku z procedurami nie dostanie takiego kredytu w BGŻ

aha, doradcA nic nie mówił o 2016. ale w poniedziałek się upewnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

z tego co mi powiedział człowiek z BGŻ z centrali to już cała pula z ministerstwa na ten rok, a nawet więcej, stąd ten zwrot w 2016, ale kto wie czy ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Panowie próbowałem wejść na link z pierwszej strony tego tematu i jest on nie możliwy do znalezienia - strona w remoncie :P był pewnie dopóki były pieniądze a teraz zamkneli i nikt nic nie wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

pula środków nie jest na cały kraj tylko na poszczegołne oddziały banków, pytajcie w innych bankach. U mnie w BGZ nikt z tego prawie skorzystać nie moze bo albo ma ziemi pod zastaw albo jej za mało, nie zapominajcie ze gospodarstwo ma miec średnią wojewodzka


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

nie prawda pula jest jedna na kraj, jak są środki to platforma jest otwarta , i wnioski z oddziałów spływają do centrali banku i bank rezerwuje określoną ilość środków określoną ilość środków, nie ma żadnego podziału środków na banki czy oddziały, a żeby zarezerwować środki nie trzeba spełniać żadnych wymogów, dopiero później po skompletowaniu wniosku i wysłaniu go do centrali, jeżeli będzie coś nie tak to bank nie podpiszę z tą osobą umowy, inna kwestia, ze wymogów jest sporo i nie łatwo je spełnić, i myślę że ze 20% odpadnie w weryfikacji

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to jeśli takk to środki są póki co. info z czwartku :)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj