warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
geo2    18

ło matko po 60k? to nawet w tym kredycie nie dałbym rady  co dopiero ten na 3%. chyba lepiej żeby gotówka czekała na prawdziwą okazje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

panowie limitu było na 100 pare kredytów na cały kraj a warunki świetne wiec co sie dziwicie że kasa szybko sie rozeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie chodzi o to ze się rozeszła, wiadomo było, że się szybko rozejdzie, choć warunki są na tyle podkręcone, że mało kto będzie je spełniał, chodzi o to, ze w BGŻ mnie informowali, ze nie można składać wniosków, choć można było wnioski składać, jak bym to wiedział to bym pierwszego dnia naboru był o 8.00 w banku, to była albo świadoma dezinformacja albo niedoinformowanie większości pracowników BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

mam dla panów informację

od dnia 22.04. bedzie na nowo uruchomiana platforma do rejestracji  kolejnych wniosków na CSK  ( limit jest mniejszy niz za pierwszym rozdaniem - 20 mil)

wnioski można składac w Banku BGZ od poniedziałku 20 kwietnia

 

proszę pamietać iż w przypadku kredytów CSK mr obowiązuje efekt zachęty ( mówiąc wprost - nie można podjąc żadnych zobowiązań prawnych przed dniem złożenia wniosku w Banku - np. nie zawierac wstepnej umowy kupna sprzedazy)

 

zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

Witam

mam dla panów informację

od dnia 22.04. bedzie na nowo uruchomiana platforma do rejestracji  kolejnych wniosków na CSK  ( limit jest mniejszy niz za pierwszym rozdaniem - 20 mil)

wnioski można składac w Banku BGZ od poniedziałku 20 kwietnia

 

proszę pamietać iż w przypadku kredytów CSK mr obowiązuje efekt zachęty ( mówiąc wprost - nie można podjąc żadnych zobowiązań prawnych przed dniem złożenia wniosku w Banku - np. nie zawierac wstepnej umowy kupna sprzedazy)

 

zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

wnioski od 20.04

środki od 22.04.

czyli doradca który pierwszy ogarnie wniosek (najwcześniej środa rano??) ten rezerwuje?

czyli np. wniosek złozony we wtorek 21.04 może być pierwszy od tego złożonego np. w tym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

byłem dziś o 8 złożyć wniosek, trochę się zeszło bo pani nie wiedziała jak druk wniosku, zadzwoniła do mnie niedawno że kontaktowała się z centralą i tyle wpłynęło wniosków z samego rana , że szanse na to żeby ja dostał są minimalne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

u mnie pewnie koło 9, więc jak widać zdecydowanie za późno, ciekawe czy jeszcze środków dołożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

może Ekspert przybliży rezerwację od strony technicznej, bo możliwe że czas złożenia wniosku (byle przed środą) nie ma znaczenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kto by pomyślał, ze w kraju jest tylu młodych rolników, mających zamiar kupić ziemie po tak niewielkiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

gdyby nie ta linia, to zakup w obecnych cenach, w kredycie na 3% , innym lub za gotówkę, uważam za niedorzeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

nie mogę nigdzie znaleźć.

czy zwrot z linii CSK jest pomocą de minimis?

jeżeli tak to zapis w rozporządzeniu o wysokości pomocy na głowę 75k E byłby wtedy nielogiczny...bo limit pomocy de minimis to 15k E.

?

podbijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

najgorszy ten limit do cen Gusowskich, przy 5 klasie to już jest bardzo niska cena do której przysługuje pomoc, Sawicki ostatnio coś mówił, że mają zmienić przy wszelkiej pomocy będzie rzeczoznawca oceniał realną wartość produkcyjną gruntu, tylko ciekawe kiedy to wejdzie i dlaczego tak puźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

najgorszy ten limit do cen Gusowskich, przy 5 klasie to już jest bardzo niska cena do której przysługuje pomoc, Sawicki ostatnio coś mówił, że mają zmienić przy wszelkiej pomocy będzie rzeczoznawca oceniał realną wartość produkcyjną gruntu, tylko ciekawe kiedy to wejdzie i dlaczego tak puźno

a to akurat dobre jest, chłodzi trochę głowy, żeby nie podbijać nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kredyt CSK nie jest pomocą de minimis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o 10,45 zakończył  się  nabór na csk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

i jak? dostał ktoś? ja sie nie mogę do doradcy dodzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

nie dostałem. jak to możliwe jak wniosek złożony w pon. o 8, a wcześniej ich nie przyjmowano??

podobno wnioski czekają w kolejce (informacja od doradcy), czyli środki uruchomiono o 10.45 i w jednej sekundzie się rozeszły??

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

może ekspert napisze coś więcej o tym jak rozdzielono te środki i czemu składając wniosek parę minut po 8 w poniedziałek było za późno żeby dostać kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

środki uruchomiono o g. 10, o 10.45 było po ptakach.

 

najpierw poszły poprawnie złożone wnioski z 1.04 + tylko kilka sztuk złożonych w ostatni czwartek i piątek.  każdy, kto składał w tym tygodniu od poniedziałku obszedł się smakiem. znowu ciśnie się na usta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

środki uruchomiono o g. 10, o 10.45 było po ptakach.

 

najpierw poszły poprawnie złożone wnioski z 1.04 + tylko kilka sztuk złożonych w ostatni czwartek i piątek.  każdy, kto składał w tym tygodniu od poniedziałku obszedł się smakiem. znowu ciśnie się na usta!

panie ekspercie, kto składał w czwartek i piątek jak wniosków podobno nie przyjmowano???? 

jeszcze jedno, według doradcy dostali oni wytyczne/informacje dot. tych kredytów w ostatni piątek !!!

wcześniej jak pisałem doradcy nie wiedzieli o żadnych konkretach z tej linii, czyli wiedzieli i przyjmowali wnioski tylko ci co mieli wiedzieć? 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj