warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

warchest    253

a zwracaja cene gusowska te 60 % czy cene realna bo u mnie to wileka roznica bo za ziemie ponad 80 tys za ha trzeba dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

pod uwagę brana jest cen z gusu, w przeciwnym razie to odchodziłyby niezłe numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli reszte kredytu uzupelnienie tej kwoty z gusu trzeba bracna kredyt komercyjny tj ok 6 % ? i od kiedy bedzie mozna starac sie o te kredyty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

nie mogę nigdzie znaleźć.

czy zwrot z linii CSK jest pomocą de minimis?

jeżeli tak to zapis w rozporządzeniu o wysokości pomocy na głowę 75k E byłby wtedy nielogiczny...bo limit pomocy de minimis to 15k E.

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

to jak to jest z tymi kredytami CSK może wziąć do 1 roku gospodarowania, a z częściową spłatą odsetek to jak się ma ziemie nie dłużej jak 5 lat, dobrze zrozumiałem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

czy któryś oddział przyjmuje już wnioski?. w bgż i sgb cisza...nie maja procedur, wytycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam

Szanowny Panie kredyty CSK mr były dostępne w Banku BGZ od dnia 31.03 2015  do wyczerpania przyznanego przez ARiMR limitu -  

dla wyjaśnienia tylko dodam  iż limit ten nie jest dzielony na Banki ale  dysponowany jest kolejnością zgłoszeń  do  ARiMR za pośrednictwem Banków  i odnosząc się do Pana pytania  przypominam iż procedura uzyskania limitu nie uległa zmianie w stosunku do ubiegłego roku a o skuteczności  organizacji procedur i systemu rejestracji w Banku BGZ  niechśswiadczy fakt iż ponad 70 % przedstawionego przez ARiMR limitu zostało zarejestrowane  i zarezerwowane dla klientów naszego Banku - w dniu dzisiejszym z uwagi na brak wolnego limitu  kolejnych wniosków nie przyjmujemy.

pozdrawiam i zapraszam do współpracy

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

Bank BGZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Jak to nie przyjmujecie kolejnych wniosków skoro bylem wczoraj w waszej placówce i zaden z pracowników nie wiedział o procedurach związanych z przyjmowaniem wniosków. Wspominali cos tylko o "szkoleniu" z zakresu tych kredytów. Moze wyjasni Pan o co chodzi? Dodam tez, ze interesowalem sie tym kredytem juz od lutego kiedy wyszło rozporządzenie Rady ministrow. W waszej placowce jednak odprawiano mnie z kwitkiem, mowiąc, ze nie ma jeszcze stosownych przepisów. Moze limity w waszym banku poszly do znajomych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

dziękuję za odpowiedź.

jak to jest możliwe, że w banku SGB dostają oficjalne pismo (kierownicy oddziałów), że procedury itp, czyli wniosków składać nie można, a tutaj dowiaduje się, ze 70% limitu w 15 dni wykorzystane??? doradca w bgż, wiedza ogólnikowa, tylko przeciąga wszystko. tragedia.

 
Mateusz, u mnie dokładnie to samo, w banku nie mają procedur nie znaja konkretów, a limit już rozdany? komu?
Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proces szkoleń dotyczących kredytów preferencyjnych jest prawdą z uwagi na bardzo dużo zmian w obowiązujących dziś zasadach, proces ten będzie trawał.

 

Kredyty CSK zawsze cieszyły się bardzo duzym zainteresowaniem Klientów dodam że najszybszy nabór w ubiegłym roku trwał 7 mminut ( wyczerpał się przyznane przez ARiMR limit) ostatni nabór wyczerpał się w 7 dni roboczych - co świadczy o zbyt małym limicie w kontekście zapotrzebawania jakie wystepuje na rynku.

 

Na panów pytania kto złożył wnioski moge odpowiedzieć tylko nastepująco.

Każdy z naszych Klientów na swojego opiekuna kredytowego  w ramach struktur  poszczegolnych oddziałow  - stały kontakt i wskazanie jakim produktem jest pan zainteresowany  pozwoli doradcy na przygotowanie i odpowiednio wczesniej poinformowanie o rozpoczynającym się naborze  oraz uniknięciu błędów w przygotowaniu transakcji. 

z swojej strony proszę o stały kontakt z jednym wybranym przez Pana z doradców ( w oddziałach jest czasem więcej doradców  specjalizujących się w obsłudze Rolnictwa lub Firm) wtedy przepływ informacji będzie  płynny i nie wyrwany z kontekstu mam też nadzieje ze sprawi iż będzie pan zadowolony z naszej obsługi.

Polecam nawiązanie stałej wspólpracy  ponieważ  naborów na CSK historycznie było zawsze kilka a informacja orozpoczynającym się naborze jest przekazywana do oddziałów 2-3 dni przed naborem.

Ekspert ds Finasowania Agrobiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

Widać, że Pan jest w temacie i wie o co chodzi, szkoda tylko że doradcy nie wiedzą do końca co mówią - wczoraj jeszcze była mowa przez doradcę o tym że limit jest, a tu czytam że poszedł już kilka dni temu...

a czy mógłby Pan podpowiedzieć jak wygląda rezerwacja limitu?

zakładając, że mam wypełniony wniosek i wiem co i za ile chcę kupić. składam go (nawet niekompletny??) i dostaję rezerwację (przy skałdaniu) czy będzie ona dopiero po jego pozytywnym zweryfikowaniu?

w odpowiedzi na to pytanie może się kryć przyczyna szybkiego wyczerpania limitu.

 

po rozmowie z arimr, faktycznie limit na wyczerpaniu, ale zapewniono mnie, że będą dokładać...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Postaram się z szablonowy sposób

Klient składa w Banku wniosek ( praktycznie niekompletny) zawierający tylko ogólne informacje - kwota i przedmiot inwestycji  np. 300 tyś za 5 ha 

Bank  rejestruje wniosek swojego klienta  na platformie ARiMR

Od daty Rejestracji na platformie  zarówno bank jak i klient maja 40 dni( łącznie i maksymalnie)  na zawarcie umowy kredytowej ( ale zawsze do końca roku kalendażowego nie później) inaczej limit przepada.

Klient kompletuje dokumentację  kredytową ( BP, umowę kupna sprzedarzy itp.)

Po skompletowaniiu dokumentacji ( liczy się data ostatniego dokumentu) Bank może przystapić do oceny kredytowej.

Po uzyskaniu decyzji - nalezy przygotować umowe kredytową i ja podpisać.

kwestia wypłaty środków kredytowych jest do uzgodnienie jednak nie dłużej niż 9 miesięcy od daty umowy kredytowej( dotyczy sytuacji w której kupowane grunty do żniw użytkuje inny rolnik).

 

Z doswiadczenie mogę powiedzeć że zawsze było kilka naborów - mam nadzieją ze informacja którą Pan uzyskał  z ARiMR  spełni się jak najszybciej

pozdrawiam

 

Na schemacie proste w rzeczywistości jest to walka z czasem bo 40 dni to naprawdę mało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

no i wszystko jasne. składam praktycznie pusty wniosek (nawet bez konkretnych działek, tak na tzw. pałę) i dopiero kompletuję papiery, ważne że jest limit, resztę da się zrobić, limitu nie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko jedno ale

trzeba mieć grunty do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

sranie w banie BGŻecie, byłem na bieżąco  w 2 oddziałach bgż,na infolini odnośnie tych kredytów, nikt nic nie wiedział jakieś szkolenia w bgż miały być 8 kwiet. dla "doradców", w innym bgż 9 kwietnia chciał wypis z rejestru gruntów od sprzedawcy aby zarezerwować limit ? nasuwa mi się jeden wniosek na myśl. Listy osób były już dawno gotowe dla znajomych królika (PSL-owskiego królika)

A co do super BGŻ

jestem klientem bgż imam dość takich pseudoopiekunów I pseudodoradców co mniej wiedzą niż ogólnie dostępne informacje w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

tylko jedno ale

trzeba mieć grunty do kupienia

grunty są, ale tylko jak jest limit można spokojnie podpisać umowy przedwstępne i resztę papierów załatwiać. bo po co niby wydać prawie 10k na notariusza (umowy przedwstępne) jak nie ma gwarancji nawet limitu? bez limitu co mogę zaproponować sprzedającemu? żadnych konkretów...

 

odnośnie infolinii BGŻ. wczoraj dzwoniłem, PAni nie wiedziała czy jest limit, wzięła telefon i oddzwoniła po ok. 1 -2 godzinach, poinformowała mnie ze można składać wnioski i JEST limit (po tym dzwoniłem do doradcy - POINFORMOWAĆ GO, który potwierdził że można złożyć wniosek). zamierzałem to zrobić jutro, ale dzisiaj po PAna wpisie dzwoniłem i dzwoniłem. no i niestety jest tak jak PAn pisze. 

PAn wybaczy, ale jestem wkur*****, bo doradca NIE WIE CO MÓWI, nawet po kilkukrotnym kontakcie. nie mam tu pretensji, że limit jest wyczerpany, tylko o to że słowo doradcy jest warte jak wyżej. gdyby potrafił on sprawdzić limit, poinformować że można złożyć wniosek to byłby on złożony w zeszły wtorek jak limit jeszcze podobno był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dobrze mi powiedział jakiś czas temu znajomy, jak mówiłem o tym kredycie, to jest taka pomoc dla rodziny i znajomych pracowników BGŻ

co z tego, ze dołożą środków jak zanim normalny człowiek uzyska informację w banku, ze można składać wniosek to już będzie po limicie

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mnie też wykiwali 2 tygodnie temu nic nie wiedzieli a wczoraj już było po limicie wszystko rozeszło się na stopniu centralnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

sam zweryfikowałem w swoim oddziale informacje o limitach i niestety  potwierdzam, co napisano wcześniej... wyjątkowo szybko poszło. aż się bluzgi cisną na usta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

to już nawet nie chodzi o to że poszło szybko, tylko o niewiedzę doradców. 

dzisiaj doradca przepraszał i jak się dowiedział, limit poszedł w 1 dzień (tak mu powiedzieli w centrali) !!! kto mówi prawdę?

 jeżeli tak, to ładna ustawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

każdy kto trochę żyje w tym kraju to dobrze wie czemu tak się stało, kredyt nie miał być dla wszystkich tylko dla wybranych, a podobne działanie doradców w bankach w całym kraju tylko to potwierdza, ja mam ziemie do kupna już od jakiegoś czasu, bo czekałem specjalnie na ten kredyt, a sprzedający nie będzie czekał wiecznie, oprócz śledzenia internetu, strony arimr i innych na ten temat, byłem z 5 razy w banku i kredytu nie mam, musimy się postarać, żeby w ministerstwie i agencji się dowiedzieli jak to wszystko wyglądało, mała szansa żeby to coś dało ale lepsze to niż nie robić nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    18

szkoda gadać, chyba lepiej dać sobie spokój, bo kolejnej kasy pewnie nie dorzucą, a jak już to uśpią czujność, kasa bedzie z dnia na dzień i ten sam schemat. 

w sumie to chyba nie ma się co pienić na doradców po oddziałach. limitu mieli wcale nie zobaczyć pewnie i tyla. 

Edytowano przez geo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

wiadomo, ze to zadziałała w tej sprawie centrala banku, ja tam spokoju nie dam tej sprawie,za dużo czasu temu poświęciłem, już w lutym byłem w banku, żeby mnie informowali o tym kredycie

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bo to nie było dla nas zwykłych rolników dla nas jest ten kredyt na 3%. Tylko że cena ziemi jest za duża a dochód z hektara za mały żeby to mogło się udać. Cały dochód pójdzie na odsetki a na ratę musiał bym jak kolega zimą za granicą pracować. Jest okazja kupić 10ha za 600tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj