warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

warchest    253

czy ktos cos wiecej wie o tych kredytach csk http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/wsparcie-z-budzetu-krajowego-po-nowemu.html  

i jak to sie by liczylo np 60 % z inwestycji i kredytu zwrot moglby byc tylko z 90 % inwestycji czyli udzial wlasny 10 % ale jakby to mialo sie do cen ziemi czy by brano ceny realne czy z gusu bo tu jest duza roznica jak realne to ok 70-80 tys ha czy tak by moglo byc prosze o odpowiedz gdzie mozna sie tego dowiedziec i kiedy dowiadywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

Nic nie wiem konkretnie.

 

Jednak próbowałem brać jakiś czas temu pod zakup ziemi w BZWBK.

Oni mieli i agencyjne i jakieś swoje.

Przy jednych i drugich nie miało to sensu, bowiem do kwoty kredytu mogła być brana pod uwagę wyłącznie wartość bazowa gruntu danej klasy  ustalana jako średnia GUS dla twojego województwa.

Przykładowo u nas było to 10tys/ha, a ja kupowałem rolno budowlany za 60tys/ha.
Myślę że to kompletnie się nie zmieni.

 

Wziąłem więc na 6 oczek zwykłą pożyczkę i mam ich w 4 literach.

Na maszynę ma to sens. Na ziemię wątpliwy. No chyba, że trafiasz faktycznie z ceną w wartość GUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z cena gus to nie ma takiej opcji zeby trafic taka ale to co wtedy 2 kredyty brac trzeba ze zwracaja np place po 70 tys a w gus ta ziemia ma 35 to do 35 zwroca a reezte na 2 kredyt czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

myślę, że to nie ma sensu w ogóle.

 

zauważ. kredyt z dofinansowaniem to minimum 3 oczka w oprocentowaniu o ile się nie mylę.

dobry komercyjny załatwisz za 6.

a 2 kredytów na jeden grunt nie załatwisz. korzystam trochę ze współpracy z ARiMR. dopatrzą się tego szybciej niż ty zdążysz pomyśleć. a jeśli nie oni to bank na pewno.

 

popatrz może właśnie w BZWBK. ja wziąłem u nich.

trzeba mieć tylko dobrego konsultanta. dają chętnie szybko i bez większego problemu. gdybyś miał problem uderz do mnie na priv podam ci nr do mojej konsultantki w Lublinie. załatwiała mi kredyt w oddziale, który wyspecjalizował się we współpracy z rolnikiem. dostałem na 6% kiedy BGZ proponował mi na pierdzielone 12,5.

 

 

Edytowano przez bobi70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no 6 % sporo to nie mozna brac 2 kredytow chyba mozna mi w jednym banku powiedzieli ze mozna brac 2 kredyty czyli na 3 % na cene gusowska ziemi i 2 kredyt na 6,5 % na doplacenie reszty czyli ceny realnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

Witam. Chciałem się zapytać o pewną sprawe troche z innej bajki ale też związane z kredytami. Znalazłem fajną oferte na zakup gruntów rolnych wraz z budynkami gospodarczymi(obora,stodoła i dom). Czy jest możliwość wzięcia na to kredytu wysokości 700tyś na 10lat właśnie z oprocentowaniem ok6%. Bo dowiadywałem się a agencji to narazie nie moge starać się o dofinasowanie z unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tzn nie mozesz sie starac o dofinansowanie z agencji dlaczego narazie nie mozesz sie starac i o jakim dofinansowaniu mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

nie moge się starać bo żekomo nie ma nic takiego. chodziło mi dofinasowanie do kredytu bo kiedyś coś takiego było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no kredyt na 3 % jest z dofinansowaniem zreszta mial byc

a tu ja mowie o 60 % zwrotu dla mlodego rolnika bo tam pisze ze zwrot jest do inwestycji a nie ceny konkretnej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek666    0

to jeśli teraz wezme kredyt na moją inwestycje to moge się później starać o te 60%zwrotu czy musze pierw załatwić ten zwrot a dopiero ubiegać się o kredyt? a i jeszcze jedno czy jeśli to bym dostał to czy bd mugł się ubiegać o 100tyśna młodego rolnika gdyż obecnie jeszcze się ucze więc w krusie jestem czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ale to jak np ziemi kupie po 70 tys a cena gusu to 35 to kredyt powiedzmy na 5 ha wyjdzie 350 tys to 10 @ wkladu wlasneg oto 35 czyli zostaje 315 tys t oz tego by dali zwrot 60% bo mlody rolnik musi byc do 5 lat od przejeciea gospodarstwa to tak by było bo jestem mlody i chcialbym rozwinac gospodarstwo niech mi ktos na to odpowie z pewnascia 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

Po pierwsze bank udzieli Ci kredytu wg ceny GUS czyli 35000x5ha=175000 pln, różnice będziesz musiał z własnej kasy zapłacić czyli 175000pln.
Po drugie jak będziesz miał zdolność kredytową to udzielą Ci drugiego kredytu na te 175tyś, 70% premi możesz przeznaczyć jako wkład własny w pierwszym kredycie ( agencja chyba uzna dopytaj freetaxi, a 30% w drugim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Dla rolników spłdzielcze banki często mają też dobre oferty.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ee spoldzielcze to takich korzystnych hyba nie maja ale w Bgz z dofinansowaniem agencji jest cos kolo 3 % to na ten zwrot 60% mogłby byc ten kredyt dofinansowany ? a komercyjny jest cos ok 6 % to bylo by nie problem tylko jest jeden najwiekszy problem nie ma gdzie kupic ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

@warchest jak już byłeś w banku to było dokładnie się dopytać

@Daro20, pewnie chodzi mu czy zwrócą mu te 60% jak weźmie PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

@warchest jak już byłeś w banku to było dokładnie się dopytać

 

@Daro20, pewnie chodzi mu czy zwrócą mu te 60% jak weźmie PROW

 

nie bylem w banku jakbym bnyl to bym sie tu nie pytal tylko napisal wam co i jak  a PROWU nie chce mi chodzi ze dla mlodych rolnkow do zakupu ziemie bedzie 60% zwracane kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dziwne że w banku u mnie nic na ten temat nie wiedzą. Jak by tak było to cena ziemi do 100tys\ha dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kiedy uruchomią linie kredytową CSK i czy jeśli nie mineło 5 lat odkąd zacząłem gospodarzyć to dostanę kredyt? Mam w kupnie ziemie 16 kwietnia i chciałbym ją kupić na CSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

są wytyczne. kredyt może dostać młody rolnik, który rozpoczyna albo do dnia złożenia wniosku o kredyt nie płacił podatku dłużej niż 12 miesięcy.

czasu bardzo mało dla tych z ostatniego naboru na MR.

załączników że ja pier.....

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-wybrala-banki-z-ktorymi-bedzie-wspolpracowac-w-zakresie-kredytow-preferencyjnych.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie dziala ten link no dobra a jak ja mam dzierzawy na mlodego rolnika a podatek i tak placa wlasciciele a ja im zwracam kase bo na mnie nie przychodzi podatek to bym sie kwalifikował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj