Damiano604

Poszukuje pracy jako traktorzysta/kombajnista/obsługa maszyn

Polecane posty

tofil    6

wybacz kolego zaq1987 ale 8zł za prace fizyczną to troche malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

"nasze" tanie to i wynagrodzenie do tego proporcjonalne


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oj nie wiem czy to było by goń się, czy jak na początku tematu? Więcej niż po 10 zł nikt nie da. A na początek to i 8 będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

ZA 10 zł to jedynie traktorem ,fizycznie ani minuty ,a ty byś rył za dyche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@tofil ja wspomniałem o propozycji stawki... jeśli podasz przy rozmowie kwalifikacyjnej konkretne argumenty za jej podwyższeniem to pracodawca na pewno weźmie to pod uwagę, co innego jeśli zareagujesz jak kolega na poruszoną kwestię wykształcenia...

Stwierdzam to na podstawie własnego doświadczenia: na rozmowie kwalifikacyjnej zaproponowano stawkę dla mnie nie do zaakceptowania, powiedziałem przy jakim minimalnym wynagrodzeniu jestem gotów podjąć pracę (nawet na okres próbny) oraz kilka argumentów skąd taka kwota. Po dwóch tygodniach telefon z zaproszeniem do pracy na okres próbny, na moją prośbę umowa zlecenie... Nie bez znaczenia było zapewne 3 letnie doświadczenie na takim samym stanowisku w dużej firmie. B)

 

Ale tutaj pojawia się też inny problem młodych ludzi, "świeżaczków" na rynku pracy: nikt nigdzie nie uczy jak wycenić siebie, swoją wiedzę, kwalifikacje, umiejętności... Wychodzi taki "technik" ze szkoły, pojedzie do niemca do pracy na pół roku. Później wraca do kraju, bez jakichkolwiek referencji (albo woli nie pokazywać...), od znajomego zaczerpną informacji że w jego fachu dostają takie a takie pieniądze i idzie taki delikwent na rozmowę kwalifikacyjną z nastawieniem na wynagrodzenie jak dla zaufanego pracownika z kilkuletnim doświadczeniem...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ZA 10 zł to jedynie traktorem ,fizycznie ani minuty ,a ty byś rył za dyche

pracowałeś gdzieś poza rolnictwem? ja odrobinę doświadczenia w tym mam a raczej miałem. swego czasu miałem staż... jako że pieniędzy nigdy za dużo więc dogadałem się z szefem że poza swoim stażem za biurkiem będę dorabiał fizycznie. więc przedstawiało się to tak:

9 zł za godzinę- ogólnie prace różne całkowicie, czasami było sporo obijania się i tempa zazwyczaj nikt nie poganiał, było np sprzątanie magazynu (zamiatanie, ustawianie palet wózkiem widłowym) również praca ładowarką teleskopową i jazda ciągnikiem przy zwózce nawozów paletowanych lub b/b z wagonów na magazyn, podczepianie b/b do ładowarki, a trafiło się np koszenie trawników cały dzień z przerwami na piwo ha ha kierownik od rozładunków (który pracował tak samo jak inni i ten sam zakres obowiązków) otrzymywał 12 zł/h, a taki po środku dostawał 10,50-11 zł

oczywiście była możliwoś iść na wagony i znosić nawozy na palety i tam cennik w zależności od nawozu od 5,5 (fosforan) do 7 zł/tona (saletra z małych wagonów) a robiliśmy  średnio na około 7h takiej pracy każdy przenosił 30 ton w zwyż - tu stawka wychodziła ładna ale praca mocno wycieńczająca bez porównania z pracą w gospodarstwie- wiem bo miałem doskonałe porównanie, w czasie niesprzyjających warunków szef potrafił dorzucić parę złotych tak od siebie i premie świąteczne kilkaset złotych.

ogólnie stawki były wyższe niż w drugiej firmie...

także jeśli liczysz że ktoś na start dał by ci powyżej 10 za fizyczną pracę to powodzenia, przykładowo koledzy jeżdżą przy zwózce kukurydzy to dostają 100-120 zł dniówki (od 8 rano do 23-24), ci którzy już co sezon pomagają mogą liczyć na mały bonus. także życie nie jest kolorowe i za opier....nie się nikt nie zapłaci dobrej stawki, a nikt nie odda 90% swojego zysku dla pracowników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mechanicy dostają po 10 zł budowlańce tez nie lepiej. Ale co tam trzeba mieć aspiracje i życzenia bo właśnie maturę się zdało czy dyplom obroniło. Na pracy traktorzysty i pomocnika w gospodarstwie nikt się nie dorobił i nie dorobi. 10 zł za godzinę to dobra stawka. Nikt nikomu nie każe taką prace podejmować trzeba szukać lepszej.

10 zł na godzinę to przy pracy na etat średnio 168 godzin miesięcznie wychodzi 1680 zł. A więc więcej niż płaca minimalna  Za pracę wymagająca minimalnych kwalifikacji. Wiem, ze niektórzy za jazdę ciągnikiem chcieli by z 20 zł a za prace widłami z 50 bo ciężko. No i nie łudźcie się, że ktoś wam zus opłaci. bo do takiej pracy szuka się najczęściej ludzi ze wsi na krusie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

weźmy dla przykładu pracowników właśnie chociażby mechaników którzy zazwyczaj pracują więcej niż 8h a miesięcznie mało który do ręki 2 tys, co w przeliczeniu nie da 100 zł dniówki, oczekiwanie jakichś stawek wysokich... to tylko u ludzi którzy nie mają pojęcia o rynku pracy. bezrobocie jest na tyle duże że nikomu nie opłaca się płcić dużo, chcecie więcej to własna działalność i wtedy płaćcie po 15 zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

oszukuje pracy jako traktorzysta. Rok temu ukończyłem szkołę (technikum agrobiznesu) zakończone zdaną maturą i tytułem technika. W ciągu 4 lat technikum odbyłem praktyki rolnicze w niemieckim gospodarstwie rolnym (300 ha, bydło mięsne). Pół roku byłem również w Niemczech lecz już jako pracownik w tym samym gospodarstwie. Wykonywałem głownie prace polowe orka oraz uprawa. Posiadam również kurs obsługi kombajnu zbożowego oraz sieczkarni. Jeśli jesteś zainteresowany to dzwoń 726-467-505.Jestem z okolic Koźmina Wlkp. Pozdrawiam!

Chwalisz  się kolego  wykształceniem  ,  a  nawet  jednego przecinka  nie  widzę  w  twoim  tekście......... 

Nie  uczyli  w  technikum? 

 

wyjaśnij mi gdzie jest to moje chamstwo?

dodatkowo gość napisał wprost, że szuka pracy jako traktorzysta z czego wnioskuję brak chęci pracy innej poza jeżdżeniem. tak się składa że większość ludzi woli samemu jechać i obsługiwać (często drogi) sprzęt niż skakać przy przygotowaniu i rozdawaniu pasz, dojeniu itp.

Poza wspomnianymi "niejasnościami"... ktoś przedkłada maturę i technika jako pierwszy argument "za" pracą w gospodarstwie zazwyczaj ma zawyżone oczekiwania i zbyt małe umiejętności. osoby kończące szkołę na dobrą sprawę po wyjściu z niej niewiele pamiętają a dopiero po niej decydują co ich interesuje i wtedy zaczynają się uczyć i jest to proces długotrwały.

co do praktyk... na dobrą sprawę praktyki ograniczają się w większości przypadków do przynieś, podaj, pozamiataj i są sporadyczne przypadki że jest inaczej.

no i powrócę do sprawy wysławiania się... ja nawet nie zdążyłem być nie miły a on już do nie wyskakuje, aż strach pomyśleć co by taki robił jak by miał jakąś umowę...

znaczy że  chamstwo  jest  ci obce?  chyba  jednak  nie ....... 

  tu  dałeś popis 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/73863-studentka-poszukuj%C4%99-mi%C5%82o%C5%9Bci/page-8?do=findComment&comment=1418393

 

ZA 10 zł to jedynie traktorem ,fizycznie ani minuty ,a ty byś rył za dyche

I  oczywiście  jak  roboty na  traktor  nie  ma,  to  leżysz  sobie  a  10  za  godzinę  ma  być? 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Kiedyś kumpel mi opowiadał jak wziął gościa dorywczo do roboty bo sam się pytał czy nie ma czegoś do roboty, a on się pyta czy spawać umię bo robił jakieś ruszt pod cebule , gościu mówi że umie.

Poszedł zobaczyć za godzinę jak mu idzie, no zdziwiony ładnie pospawane  pochwalił i poszedł. Poszedł za 4 godziny no koleś dalej spawa oczy całe przekrwione a się okazało że on bez maski jechał. :lol:

2 dni z nim na pogotowie jeździł.

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Niedaleko mnie krowiarze dają 6 (sześć) zł na h. Ich sąsiedzi na rozgrzewkę proponują 5 :( Jak to nazwać?

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

hej jakby się jakiś chłopak znalazł który chciałby jeździć za 10 zł/h to zapraszam ,

Skąd wy jesteście? u mnie traktorzysta 15zł/h, taniej to nikt nie chce,

ludzie teraz wolą narzekać, marudzić, stać pół dnia pod sklepem albo z sąsiadem pod płotem niż coś robić, a z tymi krowami to jak ktoś komuś 6 zł oferuje to tego dziada powinno sie samego do obory zagonić, nie znosze takich wyzyskiwaczy ... przepraszam z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

@migotka Ja jestem z lubelskiego mam doświadczenie w rozsiewaniu nawozu , wykonywanie oprysków i uprawie roli na ciągnikach

Fendt 936+horsh expres3x 5m

Fendt 714

MF 7480

MF 7485

MF 7495

MF 8480

Deutz 165.7

Newholland TM190

i wiele innych  zabiegówek 

Chętnie podejmę prace za 10 zł /ha dodam jeszcze ze mam doświadczenie przy obsłudze  kombajnu buraczanego terra doss 2/3 i duże doświadczenie przy przewozie wielotonowych transportów 

 

Edytowano przez tofil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

oszukuje pracy jako traktorzysta. Rok temu ukończyłem szkołę (technikum agrobiznesu) zakończone zdaną maturą i tytułem technika. W ciągu 4 lat technikum odbyłem praktyki rolnicze w niemieckim gospodarstwie rolnym (300 ha, bydło mięsne). Pół roku byłem również w Niemczech lecz już jako pracownik w tym samym gospodarstwie. Wykonywałem głownie prace polowe orka oraz uprawa. Posiadam również kurs obsługi kombajnu zbożowego oraz sieczkarni. Jeśli jesteś zainteresowany to dzwoń 726-467-505.Jestem z okolic Koźmina Wlkp. Pozdrawiam!

 

dobry jesteś jak oszukujesz( pierwsze słowo  w twoim tekscie)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Podlaskie i 10 zł/h to tutaj jest godna stawka, zwłaszcza jak znam przypadek gdzie w zakładzie stolarskim ludzie zatrudnieni z urzędu pracy, za minimalną krajową muszą pracować pół godziny dłużej - żeby odpracować czas kiedy mieli przerwę...

 

Do 10 zł/h na początek(stawka uzależniona , dla człowieka którego pierwszy raz bierzesz do roboty to wg. mnie jest stawka co najmniej odpowiednia. Do miesiąca już widać ile jest wart pracownik i wtedy dopiero można rozmawiać o ewentualnej korekcie wynagrodzenia. A jak przychodzi taki specjalista jak ten na filmiku i żąda co najmniej 15 zł/h to dać mu te 15 zł do kieszeni, kopa w szanowne cztery litery i niech wraca pod budkę z piwem...

 

Sytuacja przedstawiona przez kolegę @piotrp88 jest zjawiskiem występującym na obszarach o wysokim bezrobociu - Mrągowo (patrząc po opisie sprawdziłem) ma stopę bezrobocia 20%.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  ty  obrażałeś mnie i moją  rodzinę , mnie  to może  z  rozpędu  bo  różnica  zdań , jakies  niedomówienie

Ale  moją  żonę ?  do takiego poziomu  schodzi  tylko najgorszy element  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale upierdliwy typek... już wtedy wyjaśniłem krok po kroku że to było obrażanie ciebie,l było dokładne tłumaczenie, wszyscy zrozumieli a ty dalej nie, nie popłacz się tylko z żalu po pół roku. załóż może oddzielny temat bo ten raczej się tego nie tyczy co tu wymyślasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

a może by tak wrócić do tematu... bo aż żal się robi że aż tak was Bozia pokarała i nie na temat piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Do  tematu? chłopak  szuka  pracy  i  jest na  7  dniowym urlopie  , więc  temat  w  zawieszeniu .

Bozia nie ma  z  tym nic wspólnego 

 

 

Chłop  szuka  pracy może  niepotrzebnie tak  się  chwali  tym  technikiem ,  a  ty  najeżdzasz  na  niego całkowicie  bez  uzasadnienia 

a w połączeniu z pracą fizyczną to już odpada pewnie. jak tak to powodzenia w szukaniu :lol:

ani moje zboża, łąki czy też krowy nie pytają o maturę i technika :blink:

 

Kolega  słusznie  zauważa  że 

Ja bym tak szybko ludzi nie oceniał,bo wychodzi na to że największym chamem to ty jesteś.

 

pytasz 

wyjaśnij mi gdzie jest to moje chamstwo?

 

więc  odpowiedziałem ,  gdzie  jest  ,  jest głęboko  w tobie  zakorzenione  jak  widać 

Pisz sobie że  upierdliwy  , czy inny ,  wymyślaj  co  chcesz , twoje  obelgi  mnie  nie  ruszają  bo  jesteś............ 

Jak ktoś  nie  ma  poczucia  taktu  , nie  słucha  co inni piszą  , interpretuje  wszystko  jak  mu  pasuje  ,  najczęściej  wbrew logice  to nie ma z kim dyskutować .

a jak się jest chamem jak ty ,  to jak by  tego nie  tłumaczyć , wykręcać  kota ogonem  czy  robić  cokolwiek innego ,  to  się nim  jest  i  tyle .

Dla cywilizowanego  człowieka  są  granice  etyczne  których  nie przekracza , ty ich nie  masz , kolejny  raz to udowadniasz tyle  z mojej strony 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

gościu wróć na drzewo bo na takim etapie ewolucji pokazujesz że się zatrzymałeś. zdecydowana większość osób potwierdza moje słowa a ty zawierasz "pakt" z jedną osobą która myśli inaczej i twierdzisz że najmądrzejszy jesteś, w temacie nic nie wniosłeś, poza jakimiś bezzasadnymi insynuacjami. nie wiem co tu ma wnieść twoja opinia o mnie (którą mam głęboko w d...), nie rozumiesz chyba nawet podstawowych zasad forum, temat o jednym a piszesz o drugim- myślenie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Odpowiedź  na  poziomie  jakiego  sie  spodziewałem , jak już pisałem  nie  ma  z  kim  dyskutować .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka    183

@migotka Ja jestem z lubelskiego mam doświadczenie w rozsiewaniu nawozu , wykonywanie oprysków i uprawie roli na ciągnikach

Fendt 936+horsh expres3x 5m

Fendt 714

MF 7480

MF 7485

MF 7495

MF 8480

Deutz 165.7

Newholland TM190

i wiele innych  zabiegówek 

Chętnie podejmę prace za 10 zł /ha dodam jeszcze ze mam doświadczenie przy obsłudze  kombajnu buraczanego terra doss 2/3 i duże doświadczenie przy przewozie wielotonowych transportów 

hmm rozumiem że jakby był inny ciągnik to nim nie pojedziesz ? ja polskim to broń Boże ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeli636    0

Chłopaki tak się uśmiałem czytając wasze komentarze ze aż mnie brzuch od tego rozbolał. Widać ze jesteście typowe bamberki, jeden lepszy od drugiego, a co drugi to większy filozof. Pozdrawiam!

PS. Każdy jest mądry w internecie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez SnWoWjaro
      Dzień dobry,
       
      poszukuję pracy jako traktorzysta na ternie Niemiec. Obsługiwałem większość zachodnich marek(+GPS), np: John Deere, Massey Ferguson, Claas, Fendt, Deutz-Fahr. Wykonywałem większość prac polowych. Posiadam prawo jazdy kategorii B, B+E, T.
       
      Pozdrawiam Wojciech!
       
       
    • Przez maciekn1210
      Pilnie poszukuję pracy jako kombajnista lub traktorzysta/operator maszyn, zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i firmach usługowych/budowlanych, wielkopolskie, pomorskie, zachodnio-pomorskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie .
      Jestem osobą młodą z doświadczeniem, energią i zapałem do pracy, sumienną, bez nałogów.
      Aktualnie posiadam status studenta, studiuję mechatronikę na Politechnice Gdańskiej.
      Uprawnienia: prawo jazdy kat: AM, B1, B, T; uprawnienia do obsługi i pracy na kombajnach zbożowych, dodatkowo jestem w trakcie realizacji uprawnień na sieczkarnie samojezdne i ładowarki teleskopowe /wózki widłowe.
      Doświadczenie: Przepracowane 3 lata jako operator kombajnu zbożowego marki Deutz-Fahr 5585HT w gospodarstwie rolnym. Pracowałem ponadto jako operator ciągników takich jak: Valtra T153, John Deere 7730, Lamborghini R4, wykonywałem różne prace polowe od uprawy przez transport po siew. Wychowywałem się w gospodarstwie rolnym, znam budowę maszyn rolniczych od podstaw.
      Moje aktualne miejsce zamieszkania to powiat złotowski , woj. wielkopolskie, jednak jestem dyspozycyjny na terenie całego kraju (jeżeli tylko w okolicy miejsca pracy jest jakakolwiek możliwość noclegu). Posiadam własne auto.
      Proszę o kontakt telefoniczny 786 176 533 SMS, lub e-mail maciekn16@gmail.com
      CV i potwierdzenie uprawnień mogę przesłać w każdej chwili
    • Przez panmino
      Podczas pracy na pełnym gazie i dużym obciążeniu silnik furkocze, praca jest nierówna, ale są to "nierówności" o dużym natężeniu i na obrotomierzu tego nie widać. Wymieniłem filtr paliwa, sprawdziłem drożność przewodów paliwowych. Co to może być?
    • Przez Valterkaa
      Podejmę się pracy jako operator ciągnika rolniczego na okres wakacji. Posiadam prawo jazdy kat B i T na co dzień pracuję w rodzinnym gospodarstwie. Województwo Łódzkie.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj