Polecane posty

Sawa    0

Witam, mam zamiar zakupić proxime 100, teraz przede mną dobór wyposażenia, myślalem o klimatyzacji i pełnych obciążnikach na przód. Zasadniczo, co myślicie o dodatkowym oświetleniu? czy warto je dobrać? czy warto kupić obciążniki na tylne koła? co one dają? jaki fotel kupić? kto z Was formumowiczów ma proxime z fotelem mechanicznym i jak on się sprawdza? czy warto dopłacić tysiąc złotych do lepszego? Jak nazywają się typy foteli w proximie? jest opcja na traktor bez regulacji kierownicy? czy warto taki kupić, czy jednak dużo dla komfortu daje kierownica regulowana?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A Pepiki zacierają ręce i śmieją sie z nas. Zastanów sie jeszcze raz nad wyborem ciągnika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zetor to dość słaby ciągnik Ale ok jak ci się podoba to spoko Ale siedzenia są fatalne bo pneumatyczne nie trzymają powietrza warto dobrać dodatkowe oświetlenie a obciążenie możesz dokupić osobno albo od innego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sawa    0

Myślałem jeszcze o CLAASIE. Względy ekonomiczne przeważyły.

To już wiem, że nie opłaca się dopłacać do pneumatycznego fotela. Oświetlenie nie takie drogie, a zawsze może lepiej od razu niż się później bawić w doczepianie.

Z obciążnikami do przodu, to się nie zastanawiam, tylko te tylne.... w ogóle czy to ma sens myślę. Nie miałem tego w żadnym traktorze, nie wiem co to daje. Czy po prostu warto. No i ta kierownica bez regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jak jest opcja to tylko fotel Grammer, pamiętaj że spędzisz na siedzisku niekiedy od kilku do kilkunastu godzin. Fotele fabryczne można odstąpić właścicielom marki, niech se na nich "wypoczywają". Regulowana kierownica jak najbardziej i to w pionie i poziomie, żeby nie mieć dosyć po kilku godzinach jazdy na wielbłądzie. Haki CBM, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem, przynajmniej 3 pary wyjść hydrauliki, gniazdo wolnego spływu, pneumatyka 2 obwodowa(opcja). Reflektory robocze minimum dwie pary, jedna rozpraszające, drugie dalekosiężne. Ogumienie bierz najszersze jakie można w opcjach  chyba że ma tylko latać po asfalcie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Bedziesz brał tura? jak tak to na tył obciążników nie żałuj :-) ja mam siedymenie Sears z logo zetora podłokietniki i pełna regulacja. Bardzo wygodne. Klime obowiązkowo. Z oświetlenia to tylko przednie robocze można dobrac bo reszta jest w standardzie. Ale to zawsze można dolożyc bo instalacja jest :-) Pneumatyka jedno i dwu obwodowa masz w standardzie, wolny spływ też. Gniazda hydraulki min 2 pary. Litwe dolnego zaczepu tez warto dobrac. A skrzynia 40 to wg uznania:-) zależy czy dużo w transporcie jezdzisz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

ktoś tu napisał żęby zetora nie kupywać żę słaby mam 17 ha więc od długiego czasu się zastanawiam jaki kupić ciągnik  z powodu tego żę moi znajomi jedni chwalą ZETORA a inni mi krzyczą tylko nie zetor tylko że by nie był drogi za doradzenie będę wdzięczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Ja akurat mam Proxima i ta mniejsza i sobie chwalę. Rocznik 2008, 2500 mtg i tak naprawdę wymieniłem tylko akumulator, rozrusznik i opony przednie, bo dużo jeździ po drodze. Szukam teraz coś większego (biorę też pod uwagę Forterra) bo ziemi doszło, ale uwaga-ta Proxima co mam obrabiam obecnie 51 ha i daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Na pewno obciążniki na przód, chyba że dasz tuza to potem coś można powiesić, opony szerokie i pewnie klime, chyba że źle reagujesz na nią. Możesz też siedzenie grammera dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
22 godziny temu, wyrebski1 napisał:

Ja akurat mam Proxima i ta mniejsza i sobie chwalę. Rocznik 2008, 2500 mtg i tak naprawdę wymieniłem tylko akumulator, rozrusznik i opony przednie, bo dużo jeździ po drodze. Szukam teraz coś większego (biorę też pod uwagę Forterra) bo ziemi doszło, ale uwaga-ta Proxima co mam obrabiam obecnie 51 ha i daje rade.

51 ha i główny ciągnik w 10 lat tylko 2.5 tyś mth? ilu pomocników u jaka ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
No właśnie o rewersie zapomniałem, fajna sprawa ten elektrohydr. 51 ha ale dopiero 3 rok, no i teraz szukam coś aby pociągnąć 4 skiby. Pomocników Proxima ma dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

na 17 ha to starczy ci zwykła proxa. dobierz do niej tylko skrzynie 12x12 i szersze opony, i obciążniki na przód to obowiązkowo na tył niekoniecznie, ewentualnie możesz jeszcze klime dołożyć. dokładnie przy samej produkcji roślinnej można taką proxą spokojnie do 50 ha obrobić

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

to zmienia postać rzeczy, u mnie podobnie z tym,ze farmtrac po nie całych 3 latach ma 1000h z czego ponad 800 w pierwszyh 2 zrobił a do pomocy ma 3 inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095
jak kupować nowy sprzęt to ful wypas żeby za kilka lat nie pluć w brodę tuz przedni wom nawet za 10lat sprzedać to chętni na to będą jak kiedyś sprzedawałem poldka to pytali o szyberdach i elektryczne szyby 😉☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007
21 godzin temu, szaarki1 napisał:

Robercikj100 tylko takie wyposażenie ? A jakieś światĺa dodatkowe czy lepsze siedzenie czy coś???

A tak siedzenie gramera przynajmniej mechanicznego trzeba wziąść. nie wiem ile teraz jest w standardzie wyjść hydraulicznych ale jak jedna para to przynajmniej jeszcze jedną trzeba dobrać. Swiatła to niedrogi dodatek to możesz sobie dobrać te przednie dodatkowe halogeny. nie wiem czy bedziesz jezdził dużo w transporcie ? jak tak to pomyśl o skrzyni 40 km/h ale pod warunkiem że masz równie drogi bo jak jakieś mocno wyboiste to sobie odpuść bo proxima nie nadaje się do szybkiej jazdy na nierównościach. Przedniego tuza możesz dokupić nieorginalnego tańszego. Jak nie zamierzasz go jakoś specjalnie używać często to taki za 4 tyś spokojnie wystarczy.

Ogólnie ja do swojej jak kupowałem to wziąłem gramera mechanicznego, druga pare hydrauliki, skrzynie 12x12, dodatkowe swiatła z przodu, i pózniej dokupiłem tuza bo nie brałem obciążników na przód. NIestety nie wziołem klimy i bardzo tego załuje.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12095
Ile to dużo? Rewers i skrzynia 40 to podstawa bo jeden raz jechać gdzieś dalej to cię krew zaleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Na jeden raz gdzieś jechać to się nie opłaca dokładać do skrzyni, wystarczy i 30 km, tym bardziej ze skrzynia 12x12 30 km ma lepiej zestopniowane biegi do pracy w polu. Ale jak ktoś dalej i częściej troche jeżdzi i ma dobre równe drogi to jak najbardziej brać 40 km. pewnie teraz taka proxima 100 z takim wyposarzeniem to ze 140 brutto bedzie kosztować a może i wiecej ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

aż tak podrożały ??

to ile teraz taka proxa 100 w podstawie kosztuje ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez seat1Leon
      Witam ,mam pytanie jaka jest zasada działania hamowania przedniej osi w zetorze Proxima przy skrzyni 40
    • Przez Nasters
      Mam na sprzedanie wyposażenie Chlewni Trzody:
       
      Porodówka z  firmy Big Dutchman (Bardzo Solidna Niemiecka Firma)
       
      *Kojce porodowe dla macior i całe wyposażenie porodówki
      -wygrodzdnia (płotki)
      -Ruszta Plastikowe
      -smoczki do wody ze stali nierdzewnej
      -kojce porodowe

       
       
      *Pojedynki dla macior 

       
       
       
      Zainteresowanych proszę o kontakt w Wiadomości Prywatnej (Priv)
    • Przez NewHollandt6070
      Witam poszukuje kogoś kto ma zamontowanie obciążniki do tylnych kołach w new Holland t 6070 albo w seri t6000 mam parę pytań
    • Przez gadget
      Witam, posiadam nieużywane tylne obciążniki do case jx, farmall i ich odpowiedniki w NH oraz obciążniki na przód do farmall, jx , Maxxum
      Cena 180 zł za szt
      Proszę o poważne oferty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj