Anka92

Agregat talerzowy 3-metrowy. Ares L (dawniej TL) czy Staltech T30S?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    187

Mam ekrany ale korzystam z jednego. Bruzda zostaje po skrajnym talerzu bo to uroki agregatow talerzowych. Talerze boczne powinny byc mniejsze.Uprawa pozniwna nie jest jak po wykonanej podorywce ale w moim przypadku gdzie sloma zostaje jest lepiej niz po gruberze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Dla przykładu Unia robi u talerzówek chyba wszystkie talerze boczne mniejsze - trzy na pewno w kształcie wiatraka. Tylko pytanie jak te talerze boczne zachowują się na ściernisku? Nic nie robią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Ja również zastanawiam się nad wyborem podobnego agregatu. W pierwszej kolejności agregat miałbybyć wykorzystywany do uprawy ściernisk, a później do siewu. Wybór padnie prawdopodobnie pomiędzy Agromaszem, Grano i Staltech. Wydaje mi się, że na korzyść agromaszu przemawia hydropak z dwoma silownikami. Natomiast agromasz ma talerze z mniejszymi ząbkami i właśnie pytanie jak one sprawdzą się w ściernisku?? Dobrze jakby się użytkownicy wypowiedzieli. Bo być może lepiej one się sprawdzają w uprawie przedsiewnej, a talerze z grubszymi zębami korzystniej wypadają w uprawie ścierniska. Osobiście widziałem uprawę ścierniska agregatem grano (talerze z grubszymi zębami) ze zwykłym wałem rurowym i co do wykonanej pracy było b.dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Zarówno Staltech jak i Grano za dopłatą zakładają dwa siłowniki do hydropaku. Wiem bo rozmawialiśmy z dealerami i każdy radził do ciężkiego siewnika drugi siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

talerze z grubszymi= głębszymi zębami lepiej pracują na ściernisku, a w siewie po prostu trzeba pracowac nimi troszke glebiej. Widzialem prace tymi małymi ząbkami na ściernisku i było słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

To o tym nie wiedziałem, że moga założyć dwa, w każdym razie jest to lepsze rozwiązanie. Pozostaje pytanie co do wyboru talerzy, czy te drobniejsze z agromaszu radzą sobie w ściernisku, bo też właśnie mam wrażenie, że mogą gorzej się zagłębiać.


Mateusz dzięki. Czyli potwierdziłeś moje wątpliwości, więc raczej lepiej bedzie wybrać talerze te grubsze, bedą bardziej uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

A jak jest z bocznymi talerzami? Znaczy lepiej jak są wszystkie takie same czy boczne bardziej wcięte? Bo dealerzy raczej niewiele wiedzą jaka opcja jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

A tak na marginesie nie wiem czy wszyscy wiedzą ale właściciel Grano jest szwagrem założycieli Staltechu i Agromaszu (oni są chyba braćmi). Teraz pytanie któremu producentowi najlepiej zaufać?

Edytowano przez Anka92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Agro masz ponoć może mieć talerze z większymi zębami w cenie tych standardowych. Trzeba zapytać dealera. Z wałem gumowym jeśli do agregatu ma być siewnik radzę uważać. Wbrew pozorom są one dość ciężkie. Na pewno cięższe od rurowych. Myślę, że waga porównywalna do packera lub ciut wyższa. Bo w środku tez jest pełny wał stalowy. Kiedyś w katalogu unii widziałem takie zestawienie rożnych wałów i podane masy. Można było sobie porównać masę wałów 3m.

Z katalogu UG wały średnica 500 milimetrów szerokość 3m: rurowy - 210 kg, gumowy - 490 kg, packer - 420 kg, oponowy - 600 kg ale go się nie podnosi i croskil średnicy 400 milimetrów - 630 kg.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

To o tym nie wiedziałem, że moga założyć dwa, w każdym razie jest to lepsze rozwiązanie. Pozostaje pytanie co do wyboru talerzy, czy te drobniejsze z agromaszu radzą sobie w ściernisku, bo też właśnie mam wrażenie, że mogą gorzej się zagłębiać.

Mateusz dzięki. Czyli potwierdziłeś moje wątpliwości, więc raczej lepiej bedzie wybrać talerze te grubsze, bedą bardziej uniwersalne.

w kbt chodzi głównie o masę i kąt natarcia talerzy. Możesz mieć gładkie talerze, ale jeśli maszyna 3.0m waży min 2t, to nie będzie żadnego problemu. Widziałeś catrosa ?   


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Wał gumowy jest również droższy ale ma dużo zalet:

cytat (niektóre zdania trochę "niegramotnie" brzmią ale można wyczuć co miał na myśli autor:
"+ Uniwersalny na wszystkie gleby i w każdych warunkach
+ Materiał siewny jest odkładany redlicami w ugniecione pasma gleby
+ Nawet na ciężkich glebach jest wystarczająco dużo luźnej ziemi, aby optymalnie przykryć nasiona
+ Znakomicie sprawdza się przy każdej pogodzie, wilgotnej czy suchej.
 
Najważniejszym zadaniem wału jest ugniatanie. Klinowe wały pierścieniowe tworzą gumowymi pierścieniami ugniecione pasma gleby, w których układany jest materiał siewny. Podążający z tyłu zaganiacz przykrywa nasiona luźną glebą ze strefy nieugniecionej.
Przez pasmowe ugniecenie gleby rośliny zawsze znajdują glebę w takim stanie, który pasuje do aktualnej sytuacji pogodowej i tym samym zapewnia najlepsze warunki do szybkich i równych wschodów. Klinowy wał pierścieniowy jest tym samym swego rodzaju zabezpieczeniem dotrzymania terminów uprawowych.
Klinowy wał pierścieniowy pozostawia za sobą jednolicie zagęszczone pasma gleby, bez odcisków bieżnika. W porównaniu do wałów z innymi profilami jest to decydująca zaleta, która wpływa przede wszystkim na spokojny bieg redlic wysiewających.
Generalnie obowiązuje zasada, że wały zamknięte są lepiej nośne zwłaszcza na glebach luźnych, lekkich, niż wały o konstrukcji otwartej. Wały otwarte zapychają się wcześniej, niż zamknięte. Przy klinowym wale pierścieniowym, gumowe pierścienie są osadzone na zamkniętej rurze. Gdy klinowy wał pierścieniowy wnika w luźną glebę, to jest niesiony przez rurę na całej długości. Zaklejanie, rozmazywanie gleby czy zatory nie są tu żadnym tematem! "
Żródło: Amazone.pl

I teraz ja się pytam czy wały gumowe polskich producentów (Grano, Staltech, Agromasz) są wzorowane na zachodnich - czy redlice siewnika trafiają idealnie na ugniecione pasma gleby tak jak to chyba powinno być? Tak jak na ilustracji poniżej (Źródło: Amazone.pl)

 

Myśleliśmy o catrosie ale nie ma hydropaku. Dealer mówił że waży około 1200 kg z obciążnikami maksymalnie 1800 kg - dla porównania Staltech i Grano z wałem gumowym ważą też około 1700 kg. Wiadomo że dużo lepsze wykonanie i stal ale cena też dużo "lepsza".
Talerze zębate to talerze agresywne i przy maszynie o tej samej masie robią dużo lepszą robotę niż talerze gładkie - opinia mojego ojca, z którą się zgadzam. Sąsiad ma Rolmaka na talerzach z małymi zębami i jak talerze się trochę wytarły to sam mówi że wstyd na pole tym jechać bo to nic nie robi. Więc na ściernisko talerze muszą być wycięte (tak samo napisał Mateusz1q i ma racje).
 

post-55631-0-99266100-1427988365_thumb.jpg

post-55631-0-11019400-1427988372_thumb.jpg

Edytowano przez Anka92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To wszystko fajnie wygląda. gdy masz komplet agregat plus siewnik nadbudowany amazone. I to w miarę nowe wszystko. Jeśli siewnik jest jednego producenta agregat innego. Lub jeśli siewnik jest sporo używany to mała szansa, że luźne redlice trafią we wszystkie rowki po wale gumowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Mamy siewnik Amazone D9 na redlicach talerzowych z 2005 roku (25 talerzy co 12 cm) i przepracował u nas dość dużo a pewnie jeszcze więcej za granicą ale luzów chyba nie ma a jeśli są to nie aż takie straszne . Chciałam się tylko dowiedzieć czy polskie wały gumowe mają rozstaw brzuszków co 12 cm bo jeśli nie to faktycznie mała szansa że to wyjdzie tak jak powinno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

A jak jest z jakością wykonania Staltechów? Spawy, malowanie itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

a ja polecam ci agregat talerzowy skotarka sam mam go juz  3 rok i pod wzgledem wykonania i masywnosci konstrukcji napewno wyglada lepiej niz staltech 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

zdjecia mam w galeri a waga 3m  z walem rurowym 1340 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpietia    0
Napisano (edytowany)

Bez obrazy ale to są zdjęcia z placu producenta ładna kryptoreklama nie ma co !!!!!!!

 

 

PS.

Sprawdź sobie TOLMET Tytan też bardzo dobre wykonanie mam coś takiego od roku po ponad 200 hektarach jestem bardzo mile zaskoczony tylko jedno łożysko na wale mulczującym do wymiany.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

jesli bez obrazy to po co glupoty piszesz odbieralem to zrobilem na miejscu co w tym zlego? a kryptoreklame firmie tolmet to ty prowadzisz masz 2 posty na koncie i oba reklamuja tolmet to sie nazywa reklama firmy hehe 100% skutecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Panowie - spokojnie. Skoro pytanie w temacie dotyczy producenta talerzówek to wydaje mi się że można podawać nazwę firmy. 
A ile czekaliście za agregatami od momentu złożenia zamówienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

witam, zamierzam kupić bronę talerzową do uprawy ścierniska (bez hydropaka ) przegladałem kilka ofert i zastanawiają mnie 3 rzeczy:

1. opłaca się dopłacić za bezobsługowe piasty czy brać na zwykłych ? ( dużo robić nie będzie jakieś 20-30ha ) 

2. talerze 560mm wystarczą żeby zasiać bezorkowo  czy muszą być większe ? ( próbował ktoś tak robić ? )

3. odstęp miedzy talerzami o 5cm robi dużą różnice ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ad. 1 - jak masz 30ha do uprawy wystarczy że nasmarujesz piasty raz w sezonie- i zawsze będziesz miał smar, do tego świeży. Bezobsługowe niby dobre, ale jedziesz nimi tak długo aż nie padną i musisz wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj