rzeznik13

Czym się kierować przy zakupie nowej przyczepy ?

Polecane posty

rzeznik13    287

Witam wszystkich forumowiczów.  Czym się kierować przy wyborze przyczepy 8-10-12 tonowej? grubością blachy na pace ? grubością ramy, a może jakością malowania ?

Liczę na Waszą pomoc i adekwatne i uzasadnione odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856

dla mnie podstawa to szerokość kół, czy się nie będzie za mocno wrzynać w ziemię - i tutaj sugeruję minimum 385 dla przyczepy która robi w polu i waży te 12 czy 14 ton.

Po drugie szczelność - mam odnawiane przyczepy i niestety po naładowaniu 90 czy 110% normy przyczepe rozdyma na środku :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

mam odnawiane przyczepy i niestety po naładowaniu 90 czy 110% normy przyczepe rozdyma na środku :(

burty kupione czy robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856

robione


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trzeba odpowiednio zamocować łąńcuchy. Wrzucę zdjęcia jak zrobiłem to w 2 letnich Wieltonach, i teraz mogę wodę wozić, a tak nie mogłem otworzyć.

Podstawa w  przyczepach to ramy i osie. Odpowiedni mocowane łańcuchy w burtach, najlepiej słupek na środku.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Stal kupiłeś Na jakimś punkcie? Pewnie zwykle st
A producent używa najczęściej 18g2 które są sprężyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Zwracaj uwagę na stan ramy, czy nie jest pogieta albo skrzywiona, osie i czy opon nie będzie trzeba na następne żniwa wymieniać, jak tak to się targuj, hydraulika(jeśli jest), podłoga, oby nie była za cienka, łańcuchy do spiecia samemu można zrobić małym kosztem, no i szczelność, szczególnie między bortami a podłogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

W temacie jest "nowej przyczepy" ... także moje pytanie brzmi wielton czy zasław? przyszepy z tej samej półki ale dlaczego 10 tonowa wieltonka jest lżejsza o 400kg od zasława? Jaka jest waszym zdaniem najlepsza zwykła polska przyczepa 10 tonowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

jeśli chodzi o szczelność to pronar bez żadnych uszczelnień nic nie wylatuje ( rzepak) i nie zacieka podczas deszczu zasław i wielton potrafi woda pomiędzy burtami przesiąknąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

Osobiście posiadam póki co tylko jednego metal techa DB8 i jestem bardzo zadowolony ( w planach na najbliższe lata jeszcze DB8 i DB6 ) , bardzo szczelna, wygodna ( plandeka i koło zapasowe działają lekko i łatwo ). W przeciwieństwie do sąsiadów którzy postawili na metal facha mogę pozwolić sobie na eksploatację powyżej DMC, 8 tonowa jest na tej samej ramie co 12, rożni się tylko wysokością burty. A czym się kierować przy zakupie? Na pewno zwrócić uwagę na masę przyczepy, różne firmy oferują tą samą ładowność i wymiary a potrafią być dużo lżejsze co wg mnie nie wróży zbyt dobrze. Rozstaw osi względem rozstawu osi ciągnika z którym będą pracowały, wysokość względem długości no i oczywiście kolor musi pasować do reszty sprzętu ^_^ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

A co ma rozstaw osi do rozstawu osi przyczepy?
Co ma rozstaw osi ciągnika do rozsatu osi przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

w warzywach jest to dość istotne aby unikać nadmiaru strat ( w poszczególnych uprawach ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

dobrze kolego ale strat czego? zwykła przyczepa nie dociąża ciagnika wiec tak czy siak straty na trakcji sa. wiec wytłumacz mi co ma ten rozstaw osi ciagnika do osi przyczepy? a moze chodzilo Ci o szerokosci zeby szerokosc osi przyczep byla taka jak osi ciagnika i zeby szły po tym samym sladzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

Tak, chodziło o to by szły po tym samym śladzie, wybacz proszę ale pisałem to na telefonie a tam nijak nie potrafię zebrać się żeby napisać coś od początku do końca. Jeszcze raz przepraszam za niedokończoną wypowiedź. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaynusz    0

Zalety przyczepy 8 tonowej:

- pozawala na przewożenie różnego typu materiałów, zarówno sypkich (zboża, itp.) jak i nawozów zapakowanych w worki 50kg jak i worki typu Big-Bag (500kg), rzeczy przewożonych na europaletach;

- gabaryty tego typu przyczepy pozawalają na jej łatwe przechowywanie, łatwiej się nią manewruje, jest niższa co ułatwia jej załadowanie jak i rozładowanie;

- ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż przyczepy wielkogabarytowe, może być obsługiwana przez ciągnik główny jak i traktor mniejszej mocy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

podstawą jest:
-Masa przyczepy ( im cięższa tym powinien być mocniejszy materiał )
-pojemność w m3 bo niektóre się różnią od siebie w pojemnosci np. w swoja pronarke o ładownosci 6ton pakuje 7,5 tony żyta :)
-szerokość opon ja polecam 420 :>
-zaczep, hydraulika, hamulce z tyłu

-szczelność oczywiscie miedzy podlogą
-jak wykonana jest rama i jak montowane są słupki do podlogi ( mialem wypadek w metal fachu 14 ton ze wywracajac na bok ładunek przy spietych słupkach linką wygieło mi słupek srodkowy co swiadczy o jakośći i sposobie mocowania słupka:) )
- czy i jesli tak to jak jest łąćzona blacha na podlodze przyczepy ( ma istotne znaczenie przy wyładunku kukurydzy na kiszonke o ile wozisz czy nie bd sie zatrzymywac kuku bo mialem taki przypadek )
- co Ci podrzucaja w cenie do przyczepy ( plandeka, zsyp, kliny, zapasówke, jedno czy 2 obwodowe hamulce, drabinke )
- grubość blachy na podlodze oraz grubość bort

To chyba na tyle co tak na szybko przyszło mi do głowy.
osobiscie używam jak na razie 2 pronarek 6tonowych :>
jestem zadowlony wożę kuku jak i zboże oraz nawozy na pole i mnie nie zawodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

ja mam dwie Wieltonki 10t od sierpnia. trochę juz popracowały umnie i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z nich, ładuję 12t pszenicy i burty nie odkształcają sie (oczywiście jest łańcuch), bardzo lekko choszą za ciągnikiem, i co mnie bardzo zdziwiło gdy stałem w kolejce ze zborzem to za mną stał rolnik z przyczepą Metal Tech DB10  i w moich rama i mocowania wywrotu są z grubszego materiału. Z czystym sumieniem mogę polecić Wielton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

też mam 2x wielton 10 ton. jedna 2010r druga 2013r. W starszej jedna burta od słupka jest bardzo nieszczelna, w dodatku na tylnej powychodziły pęcherze i odlatuje farba(cała burta) no i wybuliło jedną opone -nadlewki. W nowej pęcherzy jeszcze nie widze i jest szczelna ale pare elementów jest z cieńszego materiału niż w starej np skosy nad burtami pod plantekę, pozatym leje już olej obok dźwigienki do wyboru która przyczepa ma kibrować a używane to było może z 20 razy. W starej też musze rozbierać jeden tłok hamulcowy bo ucieka powietrze i jak postoi 10 min trzeba dobijać powietrza zeby ruszyć. Plus ze wchodzi 12 ton pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Tylko warto wspomnieć , ze wielton ma słabe farby ..  Posiadam 8 i 10 t i w obu jest problem z odpadającą farbą mimo , że zawsze staram się trzymać pod dachem  . Teraz zastanawiam się nad NT AGRO  , z wyglądu mogą być ale ich główny atut to grube blachy mi się na przykład przyda do piachu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

podstawą jest:

-Masa przyczepy ( im cięższa tym powinien być mocniejszy materiał )

-pojemność w m3 bo niektóre się różnią od siebie w pojemnosci np. w swoja pronarke o ładownosci 6ton pakuje 7,5 tony żyta :)

-szerokość opon ja polecam 420 :>

-zaczep, hydraulika, hamulce z tyłu

-szczelność oczywiscie miedzy podlogą

-jak wykonana jest rama i jak montowane są słupki do podlogi ( mialem wypadek w metal fachu 14 ton ze wywracajac na bok ładunek przy spietych słupkach linką wygieło mi słupek srodkowy co swiadczy o jakośći i sposobie mocowania słupka:) )

- czy i jesli tak to jak jest łąćzona blacha na podlodze przyczepy ( ma istotne znaczenie przy wyładunku kukurydzy na kiszonke o ile wozisz czy nie bd sie zatrzymywac kuku bo mialem taki przypadek )

- co Ci podrzucaja w cenie do przyczepy ( plandeka, zsyp, kliny, zapasówke, jedno czy 2 obwodowe hamulce, drabinke )

- grubość blachy na podlodze oraz grubość bort

 

To chyba na tyle co tak na szybko przyszło mi do głowy.

osobiscie używam jak na razie 2 pronarek 6tonowych :>

jestem zadowlony wożę kuku jak i zboże oraz nawozy na pole i mnie nie zawodza :)

 

Możesz napisac coś więcej o tych 6 tonowych pronarkach? jak tam materiał wytrzymuje? jakosc wykonania, jakośc farby? jakie masz przy nich koła?. Moim zdaniem mankamentem sa niskie koła szczególnie przy robieniu kiszonek. Mam zamiar kupić 2 takie sztuki i chce poznac opinie na ich temat. Z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/articles/top-technika/9-przyczep-w-naszym-tescie/

 

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Recker
      Witam... Mam do wyboru kosiarki samasz samba szer2,40 lub sipma KD 2510 KOS szer2,40 lub talex szer 2,40 cena tych maszyn jest bardzo podobna... Proszę o opinie tych maszyn
    • Przez Daniel1124
      Witam poszukuje rozsiewacza na ok 40ha. Szukam pojemności ok 800L-1000l. Rozważam różne marki jak z polskich to tylko unia mx np 850 lub wiekszy. Patrzałem też rozsiewacze z amazone serii np za-m 1201 lub rauch(kuhn) mds 17,1 lub 19,1. Chce mieć w nich tylko zamykania hydrauliczne bez żadnych komputerów. Który ma najlepszą powłokę lakierniczą i wady i zalety tych rozsiewaczy.Który z tych rozsiewaczy łatwiej ustawić szczególnie chodzi o szerokości robocze ponieważ mam różnej szerokości pola przewaga wąskich. Np jak mam pola o nie regularnej szerokość np jeden przejazd i zostaje pas np 3m lub 4m jeszcze do obsiania i jak to ustawić  żeby rozsiać albo jak pole jest kształtu klina. Jakby ktoś miał wycenę tych rozsiewaczy to niech napiszę bo unię to jak coś kupię nową a rauch/amazone jak będzie za drogi nowy to będę szukał używki tego typu.Ponieważ jeszcze nie dzwoniłem do przedstawicieli.
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj