Bojan69

Obora na 32szt. krów mleczych

Polecane posty

Bojan69    0

Witam.
Chcialbym się dowiedzieć ile by wynosił koszt takiej obory.

Wymiary obory to: 15,3m x 22,8m.
Konstrucja dachu stalowa, płyta warstwowa.

Oborę chciałbym zawerbować prawie całą oprócz korytarza paszowego którego nie chciałbym werbować. Werbunek byłby na wysokości 3,5m od posadzek.

Na werbunek chciałbym wkładac belki słomy lub siana.

Kąt dachu: 15stopni.

Obornik byłby usuwany przez wyciąg.( na jedną stronę posiadam wyciąg).

Dojarka przewodowa( kilka rur by trzeba dokupić bo mam ze starej obory).
Ściany z pustaka.

 

 

Ile by to wynosiło tys..? Wystarzyło by 300tys.? Oczywiście mówię żę bez żadnego tynkowania ścian.

 

 

PS. Sorki że tak wszystko byle jak no ale to na szybko. :)

post-149141-0-10516500-1424338828_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

jak sam będziesz robił to ci na pewno starczy. Hodowanie bydła mlecznego jest nieopłacalne, a Ty chcesz nową oborę stawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bojan69    0

Tak, bym chciał postawić nową ponieważ mam dwie obory (pierwsza-w miare jest okej, druga- taczka itp :D ).

Ale chce napierw zobczyć jak będzie z mlekiem po zniesieniu limitów :)
A plany zawsze mogą być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

ja bym te przejścia  na środku stanowiska usuną i wstawił dwie krowy ,

Średnio sie liczy ok 15000  zl na krowę , ale wszystko zależy od wyposażenia , robiąc samemu  można sporo zaoszczędzić ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Nie wiem jak jest w tej chwili z cenami, ale obora nieco mniejsza, na 25 DJP ze świetlikiem w kalenicy, sciany 1 pustak, gr sciany 30 cm plus tynk, przegrody stanowiskowe, pomieszczenie na zbiornik plus zbiornik na gnojowke i plyta 9x13m koszt ok 65 tys zl, oczywiście bez wyciagow i dojarki przewodowej, rok 2005. Dzis ta sama obora kosztowałaby mnie około 100 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Mam takie pytanie pod katem obór i ogólnie budowy co myślicie na temat używanej cegły tj z rozbiórki? Mam w okolicy stara oborę i właściciel wstępnie się zgodził abym rozebrał budynek tylko ten materiał moze być z powodzeniem wykorzystany?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Też o tym myślałem można by zaoszczędzić, ale na oborę to potrzeba trochę cegieł i budowa idzie bardzo wolno. Jak ktoś nie ma za dużego pojęcia o murowaniu to policz ile skasuje murarz, to co zaoszczędzisz na cegłach to cię murarz skasuje. 

Pustaki są po 6 zł, a zamiast pustaka potrzeba 12 cegieł, obora z cegły na pewno będzie wytrzymalsza i dłużej będzie służyć.

Osobiście wolałbym sprzedać tą cegłę po 50-60 gr/szt i kupić pustaki. Cena ta sama by wyszła, a murowanie pójdzie 20 razy szybciej po na metr wychodzi 6,6 pustaka a cegieł ok 80. Wyciągnąć narożniki z cegły to mało kto potrafi, bo murować z pustaka to każdy potrafi, ale z cegły to już sztuka i cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zdecydowanie pustak lepszy, cegle z rozbiórki będziesz miał taniej ale muraz będzie długo się z tym papral, po za tym cegla będzie Ci przemarzać, a robic ze styropianem w srodku to dochodzą spore koszty, polecam pustak 30x24x59 jest zlotowke droższy niż 24x24x59, ale masz sciane grubsza i z jednego pustaka wystarczy, u mnie tak jest i nie przemarza nawet w duże mrozy. Nie oszczedzalbym na pustakach bo to tylko kilka procent kosztu całej obory , wizualnie milo spojrzeć na obiekt z nowego pustaka, czego nie można powiedzieć o lepiance z używanej cegly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

To co mówicie brzmi sensownie i pewnie przekonałoby mnie gdybym zamierzał budować a nie modernizować oborę głównie chodzi o poniesienie dachu i połączenie się ze stodołą aby budynek był dłuższy więc jak mówiłem tylko podnieść go trochę dostawić szczyty i zamurować otwory po drzwiach


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wszystko zależy od tego w jakim stanie bylaby ta cegla z rozbiórki, na taka dobodowke można by było ja wykozystac, zawsze można kiedyś polozyc tynk i wizualnie nie będzie zle wygladac, z tym ze cegla lubi przemarazac , wiec albo styropian w srodek, albo na elewacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Dzięki panowie za porady i cenne wskazówki w tą oborę co mam nie zamierzam pakowac kasy lepiej założyć nowy dach trochę podnieść i pewnie ocieplenie z obu stron bo co prawda na głębokiej ściółce jest ciepło ale na płytkiej to musowo ocieplić, nowa obora to może kiedyś jeśli mleko bedzie się kalkulować  ;)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak sporo bydla stoi to i bez ocieplenia się obejdzie, tymbardziej jak sklepienie srobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
    • Przez hodowcamlody
      Szykuje się mi przeróbka obory, trzeba powiększyć żeby weszło 20 stanowisk dla krów. Myślę nad tym żeby zrobic na rusztach bo bym nie musiał ingerować w podwórko no ale sam nw jak to przy mlecznych by było, nie wszyscy chwalą. Mi się podoba to że nie trzeba by było wywalac obornika i nie było by na wierzchu. Ruszt 60 czy 80 no i z zebrowki czy inne rozwiązanie?
    • Przez Artur1211
      Mam w planach budowe chłodni na warzywa o pojemności 100 ton podzieloną na 3 komory chciał bym sie dowiedzieć jaki byl by koszt budowy takiej chlodni.budowa w wojewudztwie mazowieckim prosił bym o polecenie wykonawców dobrych.
    • Przez marcin6011
      Witam, 3 letnia krowa, na przełomie lutego/marca ma się cielic. Od kilku dni jest osowiała, leci jej delikatnie ślina z pyska, przemieniajaca się trochę w pianę, odstaje od stada, nie podchodzi do siana, ma mały apetyt, gówno delikatnie rzadsze niż normalne ale to nie biegunka, delikatnie pochylona głowa, nie ma ochoty chodzić. Temperatura 39.2, wydaje mi się że do tego dziwnie zgrzyt zębami i jakby ciągle sciskala szczękę, jakby z bólu może. Krowy mam luzem w ogrodzeniu z ciągłym wybiegiem na pastwisko. Weterynarz rozkłada ręce, dal wczoraj antybiotyk, dzisiaj witaminy kroplowke z glukozy. Martwie się bo podobne objawy wykonczyly mi krowę dwa miesiące temu, wtedy krowę złapalo coś podobnego przed wcieleniem dwa tyg, a po ociepleniu półtora tygodnia krowę sparalizowalo od tylu. POMOCY, MOŻE KTOS Coś poradzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj