Zaloguj się, aby obserwować  
kubus

MF 5435 vs. JD 5720

Polecane posty

Olik    3

Po pierwsze, że te ciągniki które są na filmiku to wogóle inne modele a po drugie taki test tak naprawdę nic nie znaczy. Np. inne ciśnienie w oponach obu tych ciągników i to już mogło dać przewagę MF chodź nie mówie, że nie ma on większej masy.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiec powinien byc przeciagany z johnem wyposazonym w AP, ale tego sie chyba nie dowiemy czy byl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja zawsze mówiłem, że ta seria JD 6020 nie była zbyt udana. Chyba najgorsza ze wszystkich serii. Jestem pod wrażeniem tego MF-a. To ta przekładnia vario temu MF-owi takiego kopa dała ;)

 

Fajny test ale mało realistyczne że te ciągniki mają tą samą masę, może nawet kierowca JD dał "d***" :D

 

Według mnie seria 6020 to bardzo udany ciagnik, potwierdza to ilość sprzedanych egzemplarzy i mała awaryjność

 

@MF2007 jeśli kupiłeś dobry ciągnik -5020 (w którymś poście tak piszesz) to czemu twierdzisz że seria 6020 jest dużo gorsza, jak to prawie to samo, tylko w mniejszej obudowie?

Powiem tak ja też stałem przed zakupem serii 5020, kilku znajomych mi odradziło z kilku względów i bardzo dobrze.

 

Według serii 6020 dużo mniej biegów, mniejsza masa także dlaczego wziąłeś 5020 tylko z tego względu że tańszy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Seria 6020 to całkiem fajne ciągniczki miałem okazję jeździc zdaje się 6220 i wydaje mi się że są całkiem wporządku. Jedynie co mnie zniechęciło do tej serii to spalanie które sądząc po wypowiedziach kilku ich użytkowników nie jest zbyt niskie. A co do tego testu to gdyby postawic te ciągniki na glebie to obydwa by nawet z miejsca nie ruszyły tylko by się zakopały po osie znaczy się remis hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

drodzy koledzy ja mam fergusona takiej samej mocy czyli 85km moze trochę starszego ale świetnie sobie radzi z pługami 4 kvernelanda na 2 klasie ziemii a john deere to gzar bo kolega ma takiego i pożyczał ode mnie tych pługów to nawet z nimi z miejsca nie ruszył a dalszo orkę prowadził pługiem 3 skibowym na 3 i 2 klasie a na powierzchni 30ha spalił mu 350 l ropy to jest żul a nie traktor

 

jestem 200% za MF to jest super traktor

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!

Edytowano przez artur6180
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a jeszcze napisz jakim JD kolega jeździ...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja powiem wam ze jesli chodzi o jd 6020 to bardzo dobre ciagniki tylko ze najwieksza anty reklame zrobila tej serii wersja se ktora niedosc ze jest slabo wyposazona to ma silnik starszego typu ktory jest dosc paliwozerny to jeszcze jest bardziej awaryjna od wersji premium jak kupowac jd to tylko w wersji premium co do seri 5020 to jej zuzycie paliwa jest dosc dyskusyjna sprawa ja w tym porownaniu pewnie zdecydowalbym sie na mf poprostu kazda maszyna ma swoje wady nie ma nic doskonalego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Ja niewiem jak to jest możliwe zeby ciągnik na 3ha spalił 350 litrów ropy ;)

A i jak mozesz to napisz jakiego kolega ma JD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

może koledze się zero niepotrzebnie dopisało i spalił 35l na 3 ha. co jest bardzo dobrym wynikiem :D;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

kolega posiada john deera 5720 i nie jest z niego zadowolony z powodu dużego spalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to ile mu pali ten jd bo moj znajomy posiada takiego samego i z lekka jedno osiowa laweta pali mu 7do 8 litrow a z plugiem obrotowym 3x 40 spala mu 13 litrow na godzine to nawet tak tu wysmiewany mtz spalilby mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
orkę prowadził pługiem 3 skibowym na 3 i 2 klasie a na powierzchni 3ha spalił mu 350 l ropy to jest żul a nie traktor

Bez takich bajek, 117 litrów na hektar? ;) Fakt, też byłbym niezadowolony jakby mój ciągnik tyle palił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
drodzy koledzy ja mam fergusona takiej samej mocy czyli 85km moze trochę starszego ale świetnie sobie radzi z pługami 4 kvernelanda na 2 klasie ziemii a john deere to gzar bo kolega ma takiego i pożyczał ode mnie tych pługów to nawet z nimi z miejsca nie ruszył a dalszo orkę prowadził pługiem 3 skibowym na 3 i 2 klasie a na powierzchni 3ha spalił mu 350 l ropy to jest żul a nie traktor

 

jestem 200% za MF to jest super traktor

 

Ja z Wami nie dyskutuje skoro takie głupoty wypisujecie, przecież to 25 ha u siebie kłade z taką ilością ropy, opanujcie się z tymi ilościami :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ja z Wami nie dyskutuje skoro takie głupoty wypisujecie, przecież to 25 ha u siebie kłade z taką ilością ropy, opanujcie się z tymi ilościami :angry:

Nie przekreślaj ogółu z powodu jednostki ;) a kolega mógłby wyjaśnić nam skąd takie wartości (błąd w druku, dziura w baku, promile w ustroju, itepe...) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

drodzy koledzy to nie mój john deere jest więc mówie to co mi kolega mówił a strasznie narzeka na swojego jelenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
drodzy koledzy ja mam fergusona takiej samej mocy czyli 85km moze trochę starszego ale świetnie sobie radzi z pługami 4 kvernelanda na 2 klasie ziemii a john deere to gzar bo kolega ma takiego i pożyczał ode mnie tych pługów to nawet z nimi z miejsca nie ruszył a dalszo orkę prowadził pługiem 3 skibowym na 3 i 2 klasie a na powierzchni 3ha spalił mu 350 l ropy to jest żul a nie traktor

 

jestem 200% za MF to jest super traktor

 

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji edit!!

no nie z takim tekstem to powinienes na jakis konkurs wystartowac ;) takie bajki to opowiadaj dzieciom na dobranoc a nie nam-jaki by nie byl JD to nie wierze w takie spalanie i mysle ze malo kto wierzy :D

 

350litrow na 3ha-wolne zarty :D mysle ze napisales to dlatego zeby pokazac jaki to MF jest wspanialy :) wiec nie wciskaj kitu bo widac ze historyjka zmyslana :) a moze to bylo 35litrow na 3ha??w to bym bardziej uwierzyl.

 

p.s jesli tak jest(a na pewno nie jest) to niech kolega sprawdzi czy nie ma dziury w baku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

To nawet C330 z plugiem 1 skibowym na tych 3ha bedzie mial lepszy wynik ;)

 

Albo kolega jechal jelonkiem na te 3ha z Gdanska do lodzi i spowrotem na kolach :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jest jeszcze jedno albo ;)

poprostu ignorowac goscia ktory takie glupoty wypisuje i ma jeszcze nadzieje, ze trafil na glupszych od siebie, a pozniej sie kolega wykreca - zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

w mojej okolicy zuzycie 20 litrow na zaoranie ha to bardzo duzo a 117 to juz na 6 lat orania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

może kolega sie pomylił ;) chciał napisać 350litrów na 30 ha. Co by dawało realny wynik.

 

A co do 5720 to przy sadystycznym i max obciążenie moze by i łyknął ~20l/h. Co by dało wynik taki , że ten ktoś męczył by te 3 ha przez blisko 18 godzin.

Wydajność w takim wypadku wynosiła by 17 arów/godzinę.

 

Wiec wartałoby sie zastanowić nad tym koniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

ja tylko mówie to co mi kolega mówil,sam tego na oczy nie widziałem.No ale i tak według mnie ferguson jest lepszy

Edytowano przez tommy66692
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
ja tylko mówie to co mi kolega mówil,sam tego na oczy nie widziałem.No ale i tak według mnie ferguson jest lepszy

ale takie pisanie ze ferguson jest lepszy nic nie daje napisz dlaczego jest lepszy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

ja tylko mówie to co mi kolega mówil,sam tego na oczy nie widziałem.No ale i tak według mnie ferguson jest lepszy pozdro no i sory bo sie pomyliłem tam miało byc 30 sory koledzy

Edytowano przez tommy66692
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj