Zaloguj się, aby obserwować  
kubus

MF 5435 vs. JD 5720

Polecane posty

MF2007    1

JD 5720 z 2,2m szerokości krokodylem przy ładowaczu sobie radzi, a ten MF tez by nie dał rady z tym zestawem uprawowo siewnym 3m, zwrotność to katastrofa w tym ciągniku. Do tego to najlepiej przedni tuz mieć i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Powiedz mi dlaczego tak duzy MF miałby nie dac rady z tym agregatem, skoro waży 4,5 tony?? A na tamtym filmiku był to 5620, to ma 73 konie chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

oj widze znowu mamy manie koloru zielonego wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze jd znow jest najlepszy a inne marki produkuja tylko szmelc co do tych duzych maszyn z ktorymi jd tak swietnie sobie radzi a mf mimo wiekszego rozstawu osi mialby sobie nie poradzic byl juz filmik z jd 5620 i agregatem 3 m to istne rodeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja sie nie znam zbytnio ale powiem jedno - za mf nie przemawia korbanek i awaryjnosc skrzynibiegow ciagnikow serii 3x czy serii 61x0, miałem w planach kupic cos takiego i z kim bym nie gadal to odradzali bo skrzynie do remontu, a taki remoncik to juz wydatek rzedu 20tys zl - te ciagniki mialy ok 5tys mth, dlatego teraz mam jakos uprzedzenie - co z tego ze ladnie wyglada, ze skrzynia fajna dzis, jutro, moze za rok, ale je nie kupilbym ciagnika na rok czy na 3 lata ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jacek

Chyba każdy ciągnik ma jakąś obiegową opinię i nie ma co się tym kierować. Do ciężkich Ursusów i Zetorów przypisano awarie wzmacniacza momentu i skrzyni( nie bez racji), do Zetorów Classic i JD spalanie, do MF i Fendta Korbanków itp.

 

Stare Fergusony z dynashiftem wytrzymują przebiegi po których ursusy mają już 3 kapitalke, ale skrzynia po 20 latach może być już zużyta, tak jak w Ursusie, dlatego trzeba się liczyc z awariami.

Kupując nowy ciągnik nie bał bym się kupić MFa, obecne skrzynie DYNA 4 nie są awaryjne i wytrzymają tyle co i cały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja sie nie znam zbytnio ale powiem jedno - za mf nie przemawia korbanek i awaryjnosc skrzynibiegow ciagnikow serii 3x czy serii 61x0, miałem w planach kupic cos takiego i z kim bym nie gadal to odradzali bo skrzynie do remontu, a taki remoncik to juz wydatek rzedu 20tys zl - te ciagniki mialy ok 5tys mth, dlatego teraz mam jakos uprzedzenie - co z tego ze ladnie wyglada, ze skrzynia fajna dzis, jutro, moze za rok, ale je nie kupilbym ciagnika na rok czy na 3 lata :)

Ja bym nie mieszał do tego tematu starych Fergusonów które z najnowszymi mają wspólny chyba tylko znaczek na masce, a jeśli już to żeby spojżeć na to z innej strony niż opowieści z mchu i paproci, polecam temat http://www.agrofoto.pl/forum/Massey-Ferguson-3115-t7705.html , proponuje równierz poczytać opinie użytkowników na forum. Seria 61xx i niektóre modele 3xxx miały już poprawioną skrzynie (było 4 rodzaje przekładni w tej serii). Remont skrzyni za 20 tys.zł to kolejna bujda, nie znam nikogo kto wrzuciłby w naprawe jakąś pięciocyfrową kwote. W realnym przypadku takich kosztów nie opłacało by sie remontować ciągnika tylko kupić następny a tego rozsprzedać, jednak nikt tak nie robi bo te koszta chyba ktoś mocno podrasował. Kwestia 5000mth w 20 letnim ciągniku jest mocno duskusyjna, wystarczy zauważyć że takie przebiegi mają ściągnięte z zachodu kilkuletnie traktory, a cofnąć licznik czy to elektroniczny czy analogowy to teraz nie problem.

 

Nie rozumiem też co jest nie tak z Korbankiem... naprawde jest teraz takim potworem? To chyba normalne że dealer zachwala swoje sprzęty a krytykuje inne i nie widze powodu żeby zakadać specjalny temat w HP i robić z tego wielkie halo ;) Zwykłe prawo marketingu. Swego czasu najlepszą oferte na ciągnik dostałem właśnie od Korbanka, a o najbliższym dealerze JD wypowiadałem sie nie raz, co nie znaczy że wszyscy są tacy. Tak samo Korbanek ma różne filie.

 

Tak ja to widze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja nie mowilem o 20letnim tylko o ciagniku z okolic 94-> 3125, albo 96->6150, bo na takie juz bylismy prawie zdecydowani. jeden mial 5500 a drugi 5200.

Moj obecny zetor z 96roku ma najechane obecnie 4100, jak go kupowalem 2 sezony temu to mial 3400


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
oj widze znowu mamy manie koloru zielonego wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze jd znow jest najlepszy a inne marki produkuja tylko szmelc co do tych duzych maszyn z ktorymi jd tak swietnie sobie radzi a mf mimo wiekszego rozstawu osi mialby sobie nie poradzic byl juz filmik z jd 5620 i agregatem 3 m to istne rodeo

 

Hehe, no wszyscy to nie...ja raczej powiedziałbym ze pół na pół ;) A z tym że JD sobie juz tak radzi to zadna mi rewelacja...miałem Zetora 8011 (74KM) i 3 metrowy agregat uprawowo-siewny ciagał bez wiekszych problemów i mogę sie założyć że MF w tej konkurencji by wygrał z JD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Hehe, no wszyscy to nie...ja raczej powiedziałbym ze pół na pół ;) A z tym że JD sobie juz tak radzi to zadna mi rewelacja...miałem Zetora 8011 (74KM) i 3 metrowy agregat uprawowo-siewny ciagał bez wiekszych problemów i mogę sie założyć że MF w tej konkurencji by wygrał z JD :)

ja tez moge sie zalozyc je mf wygralby w tej konkurencji z jd ale jak czytam ze np massey nie nadaje sie do tura bo ma wiekszy rozstaw osi od jd a w podobnym temacie czytam ze ciagnik z wiekszym rozstawem osi lepiej sie nadaje do tura i do ciezkich prac bo jest stabilniejszy i co ciekawe pisza to podobne osoby poprostu sa osoby dla ktorych istnieje tylko jedna marka (niekoniecznie jd ) i ona zawsze bedzie najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Zalezy jeszcze jaka praca przy ładowaczu, bo np. jesli ktos nie pracuje ciagnikiem w wąskich budynkach, tylko na otwartym terenie i chce mieć stabilny ciagnik wybierze MF, a jesli jest odwrotnie to JD pewnie bedzie lepszy ;) Jeżeli ciagnik będzie pracował w transporcie to MF wygra, bo chyba w JD wszystkie biegi nie ida bez sprzegła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jeśli zwozisz bale z pola to zwrotność nie ma znaczenia, a jeśli masz manewrować w wąskim pomieszczeniu to zupełnie co innego. MF jest lepszy właściwie pod każdym względem oprócz zwrotności.

Bez obciążników z przodu MF napewno sobie nie poradzi z 3m agregatem uprawowo siewnym.

W JD zakresów nie przełącza sie zbyt dobrze ale przekładnia sama dopasowuje półbiegi(Power Quad Plus)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Witam w moim przypadku wybór padł na JD ale nie dlatego ze jest on lepszy od MF . dla mnie oba te ciągniczki są bardzo dobre ale ja wybrałem JD ponieważ do delera JD mam blisko :)

Jeździłem troche czasu MF u wujka tylko ze był to stary model 3080 ale pracowało mi sie w nim dobrze podczas mojego pobytu u niego nie miał żadnych awari :)

A JD jeździłem u znajemogo ze szkoły był to model 6620 pracowało sie tak samo dobrze :) ale jednak to on mnie tez troche przekonał do JD :)

I ja jednka zostaje przy JD :)

i mam nadzeje ze dowiozo mi do wiosny właśnie JD 5720 :)

A i jeszcze dodam do tego że jak pracowałem JD u znajomego to mnieżyliśmy spalanie to wiec tak

ciągnik pracował z 3 metrowym agregatem podorywkowym z Brodnicy , zrobiłem dwa kawałki gdzie łącznie było 22 ha

a ciągnik spalił 186 litrów paliwa ;) i do by wyszło ze na 1ha spalił 8,5 litra :)

więc powiedzcie czy to w miare dobry wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie będą ;)

bierz john deera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie bendo ;)

biez john deera.....

 

Weź człowieku zastanów sie nad sensem swojej wypowiedzi..... :) :angry: Chyba tylko chciałeś o jednego posta wiecej mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

heh kolega ma 17 dni na zastanowienie ;)

 

a jest opcja zeby wziasc sobie te ciagniczki na testy i wybac tego jedynego, ktory przypadnie bardziej do gustu :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

A jakby 2 wziąść i żadnego nie kupić?? ;) Chyba se wezme jak obornik bede wywoził :) Płaci się za to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie będą ;)

bierz john deera.....

 

Kolega właśnie dostał 2 miesiące urlopu, to chyba jego 3 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Kolega właśnie dostał 2 miesiące urlopu, to chyba jego 3 raz

tak 3 raz ale czuje ze bedzie wiecej-moze nawet dozywocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Oj tam, Ferdek poprostu drąży wiele tematów i na swój sposób wymusza konstruktywną dyskusje ze strony innych userów :) Najbardziej jestem ciekaw jaki ciągnik w końcu kupi (bo chyba kupi, nie? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

MTZ-ta kupi... chodz go tak zawsze krytykuje:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No, ale co on wam tak przeszkadza. Chce kupic po pprostu dobry ciągnik. Idąc takim tokiem myślenia, po co zakladacie tematy o ciągnikach, jakie macie wybrac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj