Zaloguj się, aby obserwować  
benek79

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka

Polecane posty

benek79    16

Witam ile moge dostac za 190 ton buraka cukrowego,bede ten limit sprzedawał na jesieni.

Edytowano przez marcin974
temat na caps locku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Tak sie składa , że ja złożyłem wniosek do ARR o zaprzestanie produkcji, ale inicjatywe przejęła cukrownia (Kruszwica). Ciekawe jest to , że był jakis czas temu u mnie gość z cukrownii i pwiedział mi ,że jak chcę to mogę w tym roku nie siać. :rolleyes: Nie wiem jak teraz jest z ceną (masz na myśli cene wolnorynkową?), ale myśle ,że nie wiele i nie wiem czy byliby chętni. ;) Sam nie wiem co z tym zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Tak sie składa , że ja złożyłem wniosek do ARR o zaprzestanie produkcji, ale inicjatywe przejęła cukrownia (Kruszwica). Ciekawe jest to , że był jakis czas temu u mnie gość z cukrownii i pwiedział mi ,że jak chcę to mogę w tym roku nie siać. :rolleyes: Nie wiem jak teraz jest z ceną (masz na myśli cene wolnorynkową?), ale myśle ,że nie wiele i nie wiem czy byliby chętni. ;) Sam nie wiem co z tym zrobić. :)

Ja tez mam do Kruszwicy!Orjentujesz sie co zrobia z nadwyzka z ostatnie kampani,bo ja nadal nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

heh, sam nie wiem! Tak wogóle to chyba w samej cukrowni nie wiedzą co i jak! Ostatnio to mieli problem czy przetrwają do następnej kampani. :rolleyes: Wiem jedno to ,że mają ucinać limity i to mocno lub nie siać buraków w tym roku tak jak ja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

he he 2 lata wstecz mogłeś sprzedać to jeszcze bys zarobił


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na jesień nie sprzedasz limitu. Transakcje są wstrzymane. Teraz można sprzedawać :rolleyes: .

 

Nam w nakle też powiedzieli że jak chcemy możemy zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dzisiaj był u nas inspektor surowcowy z cukrowni Pfaifer&Langen.

Tak duzo ludzi wycofuje się uprawy buraka że szukają plantatorów i limit dadzą za darmo. Wstępnie jak my mamy 900 T to chcą dać ok 300T (tyle ile odstawiliśmy w tym roku ponad plan).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja to od samego początku przy całej tej restrukturyzacji cukrownictwa w Polsce wiedziałem , że nadejdzie taki dzień kiedy to cukrownie będą się prosić o to aby rolnicy uprawiali buraki. Napisze tylko tyle , że mam nie wiele i już całe to zamieszanie wokół buraków to mi wisi koło... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@Jarolek19 Do mnie to pytanko? Jeśli do mnie to mam do Kruszwicy-Polski Cukier. A o cenie limitu to nie myślałem o tym. :rolleyes: W tym roku nie sieje buraków, z tego co mi wiadomo to cena kształtuje się w granicy 50 zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
@Jarolek19 Do mnie to pytanko? Jeśli do mnie to mam do Kruszwicy-Polski Cukier. A o cenie limitu to nie myślałem o tym. ;) W tym roku nie sieje buraków, z tego co mi wiadomo to cena kształtuje się w granicy 50 zł. :)

Chyba 120zł? tez mam do Kruszwicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jeśli chodzi o mnie to nie sieje bo tak jakos w sumie wyszło. Ojciec idzie na emeryture i ja nie dostałbym np. dopłaty. Druga sprawa to się tak średnio opłaca bo zasieje pszenice i mam podobne zyski, zresztą mam tylko 100 ton i jak już wcześniej pisałem to ojciec składał wniosek w ARR o rezygnacje z uprawy a cukrownia przejeła inicjatywe i ostatnio zaproponowali , aby narazie w tym roku nie siać, także... :) Jeśli chodzi o cene to nie wiem, może 50, może i 120 zł.jak pisze @benek79, na razie się tym nie interesuje. ;) Myśle ,że jednak trudno będzie sprzedać limit za przyzwoite pieniądze, tym bardziej ,że nie ma chętnych, przynajmniej w mojej okolicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Dzis zaproponowano mi zwiekszenie limitu na obecny sezon o 50 ton!!!Dobre sobie!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj