fordtw15

Wybór zgrabiarki

Polecane posty

fordtw15    0

Witam planuje zakup zgrabiarki i chciałbym się dowiedzieć jaką wybrać, szerokość kolo 4 m i na tandemie

 

http://allegro.pl/zgrabiarka-karuzelowa-niemeyer-rs-425-da-4-30-m-i1499510901.html

http://otomoto.pl/zgrabiarka-krone-ks-3-80-4-20-12-vario-A44420.html

 

warte są te maszyny? ta krone to na pewno ma amortyzatory skrętu a ta druga też ma coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a ja bym wolał dołożyć i wziąść nową np samasza. nie idealna ale my jeden sezon ograbiliśmy już i bez awarii, masz gwarancje no i co nowe to nowe.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał krone:) znajomy ma neumeyera 2 karuzelowego i wiem ze ma problem łozyskami na ramionach... a krone to krone o cześci łatwiej i w ogóle:) ja użytkowałem jedno gwiazdowe felle i też super chodziły:) teraz mamu kuhna 2 gwiazdowego i to jest wydajnośc i ale na wieksze maszyny i kawałki:) bo z takiej pokos to juz jest konkretny ale grabic 40 h jednogwiazdowa to było duzo jedzenia i to składanie ramion ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Witam mam pytanie ,potrzebuje zgrabiarke jedno karuzelowo z jak najmniejszo średnico ,jakie są i jako polecacie .Będzie użytkowana tylko jeden-dwa dni w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mam taka zgrabiarke i raczej bedzie na sprzedaz. wspolpracowala z c-360 ale ciapek sobie spokojnie da rade. ma tylko pare palcow do wymiany, ale do sklepu z oryginalnymi czesciami mam 10 km wiec problemu nie ma. no i wlasnie nie wiem ile za nia zaspiewac. jak myslicie, 1500 zl bym za nia dostal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Twoja jest identyczna jak ta z mojej fotki? jeśli tak i jest w dobrym stanie to myślę że taka cena jest jak najbardziej na miejscu. Ja nie pamiętam dokładnie za ile sprzedaliśmy jak dobrze pamiętam to chyba troszkę więcej niż 1500zł dostaliśmy.

360 to się nudziła w niej, mam teraz większą też kuhna to już dla 30 max bo ma co podnosić a i wspomaganie kierownicy też zaczyna działać ;)

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Panowie ja to zgrabiarke chce wykożystać w sadzie ,czy są z mniejszo średnico niż 2,80m. Może ma ktoś na sprzedaż z okolic woj. lubelskiego i absolutnie mi się nie spieszy z kupnem może być nawet na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Są nawet o szerokości 2,5m a czy jeszcze mniejsze to nie wiem, poszukaj na allegro zawsze coś się znajdzie zazwyczaj są to sprzęty dość stare z taka szerokością roboczą a więc i cena będzie nie wygórowana na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ta moja Kuhna moze i az w tak dobrym stanie nie jest jak ta z fotki, no ale wszystko sprawne. w komplecie daje drugi zestaw calych mocowan z kolami, ten "grzebien" co jest z boku no i walek oczywiscie. na zyczenie kupca moge wymienic wszystkie palce. mysle ze ze wszystkimi nowymi palcami i ta reszta co podalem to te 1500-1600 to rozsadna cena ;) jak mi sie uda to zrobie zdjecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa21    0

Byłbym zaiteresowanym gdyby nie ta odległość między lubelskim a pomorskim.Znalazłem na alegro zgrabiarke 2m.i taka by mi odpowiadała najbardziej

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

witam mam w planach zakup zgrabiarki i zastanawiam sie nad pronarem ZKP420 i nad samaszem Z-410.moze ktos mial stycznosc z tymi zgrabiarkami i moze mi powiedziec ktora lepsza?? cenowo lepsza jest z pronaru tylko ciekawe jak jakosciowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A dużo masz do zgrabiania? Moim zdaniem Samasz jest lepszy jakościowo. Obydwie firmy są polskie więc z częściami nie będzie problemu. A ile wynosi różnica w cenie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam samasza i mogę ci polecić. Jest dobrze wykonana tylko jakoś lakieru jest średnia. A może kup coś zachodniego np. Fella czy Krone ? Dużo masz łąk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

roznica jest 3tys wiec spora ale tez slyszalem ze samasz sie juz dlugo zajmuje tymi sprzetami a pronar od niedawna. A łąk mam kolo15 ha wiec zagraniczna mi jest nie tak potrzeba zwlaszcza ze cena jest sporo wyzsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

ogladalem ja na wystawie tylko ze ciekawe jakby ona zbierala i czy dlugo:) najlepiej jakby zobaczyl w pracy to mozna by bylo pomyslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Oglądałem kiedyś bliżej Pronara, bardzo słabo spprężyste palce, gdy odgięłem go do góry tak na 90 stopni paluch nie wrócił!!! Także na nierównościach łatwo zgąć, nie wiem jak z Samaszem. Ja mam Krone używaną i naprawde polecam, zgrabia czysto, paluchy spreżyste (mozna je wyginac nawet do góry i zawsze wrócą), tylko jeśli chodzi o używke musiałbys poszukać w dobrym stanie, żeby nie dokładać na naprawy. Na dobra używke z zachodu musiałbyś liczyć te 7-9tys., ale myśle że warto.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

ogladalem ja na wystawie tylko ze ciekawe jakby ona zbierala i czy dlugo:) najlepiej jakby zobaczyl w pracy to mozna by bylo pomyslec

 

Sprzedawca twierdzi że przekładnie ma włoską, a reszta jest polskie, co do zębów to jednego odginałem o 90 stopni i wrócił więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

zamowilem juz samasza Z-410 :) zeszli sporo z ceny jutro maja przywiezc sianko czeka to sie zobaczy jak pracuje:) dzieki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeśli nie jest to tajemnicą to napisz ile zapłaciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dałem 14.500 brutto zgrabilem juz kilka hektarów pracuje super, tylko musze pomyśleć nad kołem kopiującym łatwiej było by zgrabiać bo tak to na podnosniku trzeba trzymać. Myślalem samemu dorobić bo orginalne 800 a moze ktos dorabiał albo ma orginalne potrzebuje zdjeć zeby sie przyjrzec bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Witam-zwracam się do forumowiczów o pomoc w wyborze zgrabiarki karuzelowej.Zgrabiarka może mieć szerokość roboczą od 3,5 do max.4,2 m.Ze zgrabiarką ma współpracować C-360 i ma być to maszyna zawieszana.Musi być na tandemie i posiadać kółko kopiujące.Priorytety to :

a)cena (chociaż wszystkie te zgrabiarki kosztują od ok.18 do 23 tys-brutto)-ale wiadomo im taniej tym lepiej

 

b)wytrzymałość i wykonanie

 

c)cena części zamiennych

 

d)serwis-co mi z tego że tanie jak na ząb czy coś tam bedę czekał ruski miesiąc

 

e)polskie raczej nie wchodzą w grę no chyba że jest taka której nie znam a jest super

 

f)firmy jakie biorę pod uwagę to Poettinger,Claas,Kuhn,Krone,Kverneland,JF-Stoll.Ewentualnie Fella (jakoś mniej mi się widzi) i Lely (ale chyba zbyt ciężka).Pozdrawiam.

 

PS.Człowiek który dobrze mi doradzi i zakupię zgrabiarkę tej właśnie firmy dostaje duuużą wódkę :D .

 

PS 2.A jak się wkurzę to kupię dobrą używkę (ale to raczej tak na 10%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj