fordtw15

Wybór zgrabiarki

Polecane posty

Taniej i bliżej Kuhenkę można kupić w Karpolu. :) W sumie każda zachodnia marka będzie ok, dla mnie Fella ma duży plus za składanie ramion, masa naszej 625kg. Szerokość podawana jest przy maxymalnym wysunięciu fartucha, pewnego razu ja przesadziłem z odsunięciem i potem musiałem się po niego cofać... :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co to jest ten Karpol-i dlaczego niby jest bliżej i taniej ?Do Tafił mam raptem 30 km.Aha taka ciekawostka-parę miesięcy temu objechałem sobie pobliskich dealerów żeby obejrzeć sobie zgrabiarki-u jednego stała na placu zgrabiarka firmy Promar-Złotki czy jakoś tak (fabrycznie nowa,polakierowana).Stoi po dziś dzień-tyle że pordzewiała jak jakaś 50-letnia zachodnia-faktycznie reklama jak nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Jarku, czemu ja wcześniej nie widziałem tego tematu? :P

A co wy na to jakby Pottingera 4,2m uczepić do 3P? Na ciągniku jest tur więc trochę dociąża. Zawsze można jeszcze na tura jakiś obciążnik zawiesić.

http://www.poettinger.at/pl/produkte_schwadkreisel_modell/150/top-1kreisel/ Jak widać waży 540kg. I jeszcze jedno pytanie- czy lepsza jest zawieszana czy może ciągana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro między Popowem a Grajewem, ze stacją Bliska, tam to jest. :) Pewnie woleliby Ci wcisnąć czeskiego Rozmitala, ale Kuhna też sprowadzą, wiem,ze wozy paszowe taniej niż w Tafiłach. Ten Promar to w Marpaszu? :P

Daniel, z zawieszaną o wiele łatwiej manewrować, czasem jak coś nierówno pójdzie to w górę i do tyłu, tu tak nie zrobisz, tak samo przy nawrotach, do góry i robię co chcę. Z zaparkowaniem takiej zgrabiarki też jest mniej problemu.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aaa-jeżeli tam to z pewnością tam nie kupiłbym-jakbyś był z naszych stron to wiedziałbyś dlaczego :D .Paliwa też tam nie kupuj :D .Ten Promar to w Szczuczynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Jaro między Popowem a Grajewem, ze stacją Bliska, tam to jest. :) Pewnie woleliby Ci wcisnąć czeskiego Rozmitala, ale Kuhna też sprowadzą, wiem,ze wozy paszowe taniej niż w Tafiłach. Ten Promar to w Marpaszu? :P

Daniel, z zawieszaną o wiele łatwiej manewrować, czasem jak coś nierówno pójdzie to w górę i do tyłu, tu tak nie zrobisz, tak samo przy nawrotach, do góry i robię co chcę. Z zaparkowaniem takiej zgrabiarki też jest mniej problemu.

Tak myślałem, dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wojtas-przeczytaj opis aukcji-za tego Claasa to pewnie będzie cena jak za nową :D .Przejrzałem sobie oferty na Traktorpool i Landwirt i tam trzeba zapłacić za używaną paroletnią tyle co u nas za nową :blink: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wiem, wiem że cena to za ta przetrząsarkę no ale te zgrabiarki dobrze się prezentują. jutro może będę tamtędy przejeżdżał to wpadnę luknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jakbyś mógł to luknij na tego Claasa-dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

gdybym ja kupował to byłby to pottinger u nas w wiosce kolega ciąga tą największą jednokaruzelową c360 :lol: wcale jej nie podnosi do transportu, składa ramiona i jedzie(pottinger ma skrętny kozioł pod przekłądnią) cena to o ile dobrze pamiętam 22 tyś (za tyle nam proponowano taką zgrabiarkę) W ramach ścisłości u nas 2 razy wymieniali przekładnie czyli siedzi już trzecia :lol:

 

PS. między przejazdami z łąki na łąkę widziałem jak u mojego wuja podnosili zgrabiarke pottingera(szerokość okolo 4metry). moim zdaniem zależnie od różnicy w cenie ale bierz największą jaką się da :lol: przy szerokości ponad 4metry i tak będziesz musiał ramiona składdać do transportu, bo gdzie z tym jechać :P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego Poettinger ?-ja parę różnych zgrabiarek oglądałem i w sumie to wszystkie dosyć dobrze wykonane są -tak jak pisałem Lely mi ię najbardziej podobała ale raz że strasznie ciężka dwa że kółka trochę małe.Poczytałem sobie zachodnie fora i Kuhn wypada baaardzo pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

dlatego że widziłem jak to pracuje i mie się podoba, maszyny godne poleceni, a pozatym jestem fanem maszyn z koniczynką. I jeszcze jedno, znajomy ma zgrabiarkę, tylko nie pamiętam, albo huhn albo vicon i od szybkiego opuszczania pogiął kozioł pod przekładnią :lol: teraz koła patrząc od tyłu zamiast || wyglądają /\


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

A nie wiesz czy ta c360 da radę podnieść tą zgrabiarkę? Największa czyli rozumiem że to 4,6m? U mnie do 3P ma być Pottinger 4,2m tylko nie wiem czy da radę ją podnieść. Ale jeśli da się zrobić tak jak pisałeś wyżej to fajnie bo łąki mam dość blisko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja tam słyszałem taką opinię że co jak co ale marketing to Poettinger ma najlepszy :D .Dla mojego Starszego obsługa Kuhna najbardziej przypadła do gustu a że zapewne ja rzadko będę tym jeździć to co mi zależy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

byłem widziałem. claas został sprzedany i gość z pod grajewa ma przyjechać (nie ty? ;) ) kuhn stoi. obydwa po 10 tys. wizualnie jak dla mnie to oba w stanie bdb. to sprzedaje znajomy i on osobiście polecał kuhna

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie-to nie ja :D .Który rocznik tego Kuhna ?W sumie i tak bedę brał nowego bo podpisałem umowę przedwstępną (nawet jeszcze nie zaliczkowałem) ale jak to się mówi-"słowo droższe od pieniędzy" i tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Hmm, przypomniało mi się, że kiedyś przeglądając holenderską galerie rolniczą natknąłem się na zdjęcie z ułamanymi palcami zgrabiarki lub też przetrząsacza, nie wiem jakiej firmy ale z tego co pisało pod zdjęciem a właściwie co mi wydedukował translator wujka google ;) Pottinger nie był tam chwalony.

 

Nie poruszaliśmy w tym temacie sprawy rozmiaru kółek ale z tego co sprawdzałem u renomowanych producentów występują superbalonowe 16 x 6.50-8

w Samaszu balonowe 15 x 6.00-6

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Powiem tak w wiosc są 4 zgrabiarki karuzelowe każda z innej firmy (fella, samasz, pottinger i nasz pronar) i z tego co kojażę to tylko ta nasza nie nie musiała oglądać serwisu na gwarancji (odpukać)narazie. Wszystkie inne miały coś nie tak z przekładniami właśnie z tym, że u wujka to raczej awaria wynikała z tego, że miał wałek bez sprzęgła przeciążeniowego to skosiło parę ząbków na głównym trybie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm, przypomniało mi się, że kiedyś przeglądając holenderską galerie rolniczą natknąłem się na zdjęcie z ułamanymi palcami zgrabiarki lub też przetrząsacza, nie wiem jakiej firmy ale z tego co pisało pod zdjęciem a właściwie co mi wydedukował translator wujka google ;) Pottinger nie był tam chwalony.

 

Nie poruszaliśmy w tym temacie sprawy rozmiaru kółek ale z tego co sprawdzałem u renomowanych producentów występują superbalonowe 16 x 6.50-8

w Samaszu balonowe 15 x 6.00-6

Prawie :D -Lely ma mniejsze niestety-w Claasie zdaje się że mogą być nawet hiperbalonowe.Jako że przeglądam oprócz niemieckiego również austriackie forum rolnicze stąd wiem że nie wyrażają się w samych superlatywach o swojej narodowej marce :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dorzuć jeszcze kółko kopiujące :D .No właśnie wyczytałem że w Kuhnie w przypadku kółka kopiującego potrzebny jest jeszcze jakiś teleskopowy łącznik-wie ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Cena za kg tych zgrabiarek jak u jubilera. :D Kombajn zbożowy, w swym skomplikowaniu konstrukcji, niewiele odbiega od zgrabiarki :blink: . Niestety ale producenci wespół z handlowcami doją rolników.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No niestety-ale sporo osób tu na forum twierdzi że nic takiego nie ma miejsca :D .Faktem jest że i na świecie ceny rosną-na Zachodzie ta zgrabiarka kosztuje o 1000 E więcej-z kolei używana to też trochę totolotek.Ja oczywiście wiem że wszyscy koledzy którzy kupili używane maszyny to te maszyny są och i ach tyle że przemieszkałem na Zachodzie 8 lat i wiem że taki Niemiec dobrej rzeczy nie puści tanio o ile w ogóle puści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj