fordtw15

Wybór zgrabiarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamkon    16

Zgrabiarkę Inter-Techu od razu sobie odpuść bo jest sztywna i na łukach będzie rwała darń i moga wystepować nie potrzebne naprężenia na maszynie. Na 15 ha pokusiłbym się już o zgrabiarkę dwu karuzelową. Ja na swoje 12 ha myślę o takiej, ale wiadomo - cena. Z polskich to jedynie samasz. A jak nie to używka zachodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Ja mam zgrabiarkę pronaru już 2 lata i sobie chwale jak się dobrze pohandlujesz to w sumie się zmieścisz a jak kupisz jakiś wynalazek made in szopa to nic dobrego z tego nie wyjdzie. My też zastanawialiśmy się nad używaną ale sąsiad kupił używaną to ciągle coś nie chodzi w niej i ciągle remontuje i też właśnie kupił nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Pronar to wiem ze w miare znana firma ale czy ktos zna taka marke jak Promar? Co z tymi przekladniami? Jak one sie sprawuja co z czesciami i wytrzymaloscia? Najbardziej zainteresowaly mnie promar i metaltechnik co o nich sadzicie? Jakie firmy najlepsze z zachodnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bedac na targach zauwazylem cos dosc ciekawego. do zachodnich sprzetow przekladnie robi glownie jedna firma i jest to pottinger. wszyscy co macie takowe zgrabiarki zerknijcie na tabliczki znamionowe na mechanizmach i sami zobaczcie. ale moge sie mylic. juz nawet sipma stosuje te przekladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił w tamtym roku zgrabiarkę Promaru i mówił mi że ogólnie jest nie najgorsza ale łatwo wyginają się zęby grabiące ale poza tym to nie ma zastrzeżeń jak na razie a grabi gdzieś około 30ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Coś właśnie o tej słabej sprężystości zębów słyszałem :D Czyli w polskich zgrabiarkach stusuje sie przekładnie pottinger'a tak? A firma Kowalski? Znacie ją? Co o niej sądzicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asior14    11

Witam wszystkich. W zwiazku z nadchodzacymi sianokosami postanowiłem zakupić zgrabiarke karuzelową i stoję przed dylematem wyboru sipma czy samasz. ? Zgrabiarka miała by współpracować z MF 255 . myślałem o takiej 3,5 m tylko jaka firma. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Kolega ma samaszu :) jak na razie po sezonie zadowolony, cicho pracuje dokladnie grabi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Witam ostatnio chodzi mi po głowie zgrabiarka jedno karuzelowa do mojej C-330 bo pająka mam już dość. Stąd moje zapytanie do was jaką firmę wybraćarrow-10x10.png dla podpowiedzi wrzucam kilka linków. Na co zwrócić uwagę przy kupnie ? Dodam ze zgrabiarka musi mieć wyjmowane ramiona.

 

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-do-siana-kuhn-nie-fella-kverneland-fahr-pottinger-CID757-ID6xloD.html

 

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-claas-ws327s-CID757-ID7gCTN.html

 

http://olx.pl/oferta/zgrabiarka-stoll-rs-3-20m-CID757-ID8QOu7.html

 

 


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A ja po fotkach nic nie stwierdziłem, jedynie ceny i lakier.Sam musiałbyś pojechać i zobaczyć czy z przekładnią wszystko ok i łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj