fordtw15

Wybór zgrabiarki

Polecane posty

jaro    166

Nie no mam nadzieję że ten łącznik będzie w zestawie-zresztą się dopytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę-zapomniałem napisać że zgrabiarka od jakiegoś czasu już na podwórku czyli wypadałoby poprosić moderatora o zamknięcie tematu.Moderatorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dorzuć jeszcze kółko kopiujące :D .No właśnie wyczytałem że w Kuhnie w przypadku kółka kopiującego potrzebny jest jeszcze jakiś teleskopowy łącznik-wie ktoś coś ?

A ja bym powiedział odrzuć kółko kopiujące:P Zrobiłem kilka ha swoja 4121 bez kółka, które miało dojechać ale nie zdążyło na sezon. Więc zrezygnowałem z niego na rzecz siewu granicznego i nadstawek do rozsiewacza :D Tandem ładnie trzyma.

Po co zamykać, może jeszcze ktoś będzie chciał o coś zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Niech i tak będzie :D -kółko dojedzie w lutym (łącznik teleskopowy okazało się że jest w komplecie ).Dzisiaj założyłem do C-360 wzmocnioną pompę (25 cm3),nowe silikonowe uszczelniacze na tłok,zalałem HyGardem od JD i na jałowych obrotach podnosi momentalnie (ale widać że to jednak ciut przyduży sprzet do C-360).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Ja mam zgrabiarkę samasz z -350 i mi się świetnie spisuję na razie zero usterek i raczej myślę że nie będzie macie tu fotkę z pracy w polu.

 

 

sezon1pastwiska201121.jpg

Edytowano przez Mateusz3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romano82    4

cena b. dobra wg mnie. tylko czy to nie szrot pomalowany? ciekawe jak przekładnia się trzyma. zetor 7211 podnosi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

po pierwsze jakiej jest firmy? bo jak kupisz wynalazek to czesci bedziesz szukal po calej europie a co do tego czy mf da rade to da ale bedzie mial ciezko a pompa drogawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dobra pompa i dociążony przodek i musi chodzić. Ciekawe jaka waga ale pewie standardowo okolo 500 kg. Wizualnie ładna za te cene super tylko czy nie po odnowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Claas liner 350s jakiego mamy 3512 podnosi bez problemu i jedzie z nią bez obciążników z przodu, waży 580kg. Też na tandemie jest. Faktycznie jak masz dobrą pompe to podniesiesz i ujedziesz z nią;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Pompa jest dobra paletę maksów podniosła (1100kg).Ale i tak będziemy wymieniać uszczelniacze i ogólny remont mf.A co do firmy to już napisę do sprzedjącego może nawet pojadę zajrzeć na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Miiii się wydaje, że to AGRAM, niemayer podobne ramy robi, ale bardziej przy tej pierwszej bym obstawał. Pieniądze faktycznie nieduże za nią, nawet jeśli jest malowana to co z tego, oby bebechy miała zdrowe, nie była spawana i nie miała luzów, okładka nie zmienia treści książki;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6892

Nie widzicie że to jest Pottinger? ;) Spójrzcie na napis na prawej stronie zgrabiarki. Zdjęcie 1 oraz 3.

Ja 4,20m ciągam Zetorem 5211. 3P także ją podnosi.

 

Temat jest w złym dziale bo dotyczy zgrabiarki a nie ciągnika. Przenoszę do maszyn.

http://www.agrofoto.pl/forum/forum/142-przetrzasarki-i-zgrabiarki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Mam c-360, mf 235 i mf 3050 ale ten mały został kupiony głównie do zgrabiarki, przetrząsarki i owijarki. Oszczędny, zwrotny to on jest więc pasuje go maxymalnie wykorzystać bo mimo wszystko u mnie łąk kośnych mam koło 15ha to trochę schodzi grabić a pasuje to jak najszybciej. Na razie mam karuzelę 2,8 ale to takie sobie. Myślę kupić grabiarkę zawieszaną ruchomą, na tandemie. Tylko nie wiem do jakiej szerokości takie coś szukać żeby nie przesadzić. Można by i by było zapiąć mfa do kosiarki a c-360 do zgrabiarki to by było nawet lepsze, bo z kosiarką to i tak w większości mieszanie w c-360 pomiędzy 2,3 to w mfie podobne prędkości to pewnie by dał sobie radę, a grabienie nawet tą grabiarką co teraz mam to z 1,5 razy szybciej niż koszenie. Tak że zgrabiarka albo do c-360 albo do mfa.

Edytowano przez hodowcamlody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja mam clasa linera 390 szerokość wirnika 3m i ciagam ursusem 4512 i dla mnie wydajność jest wystarczająca mam 20ha łak choć teraz kupił bym coś z 3.5m wirnik ale ursus by miał z nią za ciężko na podnośniku (ogólnie ciągnik za mały) musiał bym innym grabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Mam Krone duo III, ustawiona na 6,80 m. U mnie chodzi za DF DX 110 (101 KM), więc bez problemu, ale pożyczał ją sąsiad i ciągał za 360 i dawał radę po górach. Jeśli masz duże łąki, to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Witam! Zastanawiam się nad kupnem zgrabiarki karuzelowej. Rozglądam się już od dłuższego czasu i mam dylemat czy lepiej kupić nową polską typu Promar, Jar-met, inter-tech, metaltechnik czy używaną zachodnią... Co według was lepsze i jakie firmy? Zauważyłem że wszystkie polskie zgrabiarki bez względu na markę mają tą samą przekładnie :o 
Na zgrabiarke chce przeznaczyc około 7000zł
Zainteresowały mnie te ogłoszenia:
http://allegro.pl/zgrabiarka-karuzelowa-promar-inter-tech-3-5-4-1m-i4924934879.html
http://allegro.pl/zgrabiarka-karuzelowa-metal-technik-nowosc-i4922269788.html
http://otomoto.pl/zgrabiarka-karuzelowa-zgrabiarki-inter-tech-promar-jar-met-3-5m-A417290.html tutaj dokładnie widać że wszystkie mają te same przekładnie
http://allegro.pl/zgrabiarka-pottinger-top-42n-tandem-krone-claas-i4931847575.html
Posiadam 15ha łąk w tym większość podmokłe więc grabiąc zwykłą gwiazdową  pokos mam wymieszany z błotem i połowa sianokiszonki do niczego sie nie nadaje... :( Szerokość robocz to conajmniej 3,20m
Czekam na wasze opinie, każda informacja się przyda! ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 7 tys. rarytasu nie kupisz. U mnie jest zgrabiarka classa 4.20, i w jednym miejscu pękła "rama", i czasami lubią wylecieć grabie. Ważne żeby przekładnia nie była zjechana. Tuch łąk masz dość sporo, u mnie jest 20ha, i rozglądam się za używana dwukaruzelowka, tą zbyt dlugo się ograbia i 0 ekonomi, a dwójką przejdziesz raz i masz elegancki wałeczek, no ale z 10tys trzeba dać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj