Skocz do zawartości
Saren11

Brona aktywna pottingera lion 3002 z śiewnikiem vitosen add

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona
Saren11    0

Witam czy ciągnik new holland t 6050+ jest w stanie pracować z brono aktywno pottingera lion 3002 z śiewnikiem vitosen add

rocco0987    19

my kupilismy 2 lata temu zestaw pottingera 3 metry, siewnik mechaniczny nabudowany z nadstawką, brona nie wwzmocniona chyba 302 czy jakos tak w każdym razie ta słabsza wanna. Ciągnik miałem do tego NH 6030 117 koni tylko z wersji RC/PC czyli coś jak teraz te mniejsze T7. Jakoś sobie radził, później tuning na 160 koni. Zależy jakie masz pola ale u mnie 117 koni zdychało a po tuningu nadal za mało. Jakoś się robi jednak na moich polach 200 koni było by optymalne. Pod górę max 5/5 km/h a jak rędzina i 1000 wom to i 3 km/h. Aha no i u mnie w przeciwieństwie do wielu nh powerboost działa i przy obciążeniu dodaje koni więc coś tam więcej tych kucy jest ale raczej nie tyle co podają w broszurach.

Saren11    0

rozchdzi mi się o to czy new holland 6030  swobodnie podnosi zestaw pottingera jeżeli dojdze do tego np jeszcze 600kg wagi czy nie będzie to za dużo na podnośnik

Wiadomość z agroFakt.pl

rocco0987    19

nie wiem jaki w twoim jest podnośnik- twój jest z tej samej serii RC/PC co mój? bo ta zwykła seria 6000 miała chyba słabszy podnośnik. U mnie podnosi zestaw bez problemu z 800 kg pszenicy, a siewnik do qq zasypany na full waży 3,5 tony i też daje rade. Na przednim podnośniku mam 900kg- do pottingera jest idealnie a do 3,5 tony troche mało pod góre ale da sie opanować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damiandg
      Mam do was pytanie bo mam u siebie problem że jak jade z dość ostrej góry to siewnik mniej wysiewa niż jak jade pod górę. Powiem tylko że siewnik to poznaniak 2.7m za skrzyni bezstopniowej rok 97
    • Przez Wakis
      Witam, zakupiłem niedawno używany siewnik ad 303 super z 2009r. Maszyna jest dość dobrze wyposażona i wiem że posiada zmienną dawkę wysiewanych nasion podczas pracy. I teraz moje pytanie dotyczy tego jak rozgryźć ten temat i jak to się obsługuje ? wiem że idzie linka do przekładni i montuję się ją do tego suwaka na skali. z tego co wyczytałem w internecie to obsługuje sie to za pomocą komputera Amadrill lub amatron 3, no a ja posiadam ten najzwyklejszy Amalog+. Może ma ktoś u siebie taką opcję i pomoże w tym temacie ? z góry dziękuję. 
    • Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY