grzesieks345

Dopłaty do bydła

Polecane posty

GoRAL1    63

U mnie na swzkoleniu było innaczej 

6 miesiecy minimum w gospodarstwie w sumie  przed 15 maja i po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zaczyn się robić już cyrk na kółkach bo każdy mówi inaczej. Najlepiej poczekać do 15 marca jak już wszystko będzie ustalone.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Tak wyjdzie że wogóle nie będzie :)

Dostałem wnioski na dopłaty i we wniosku mam dwie kratki zaznaczyć ilość sztuk od  do ,pytałem się w agenci i powiedzieli że będą oddzielne kartki i trzeba spisać numery kolczyków

A o tych 6 miesiącach kolega żle zrozumiał.

 

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na stronie arimr jest nowy wniosek i wszystko tam pisze co i jak. Dopłata do 30szt młodego bydła do 24 miesięcy i do 30szt samic powyżej 24 miesięcy. Wszystkie zwierzęta muszą być w gospodarstwie do 30 czerwca. A cielaki do ukończenia przez nie 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

to że użytkowniku Renault85-15TX masz problem ze zrozumieniem  co do Ciebie mówią na szkoleniu to nie znaczy,że sie robi cyrk. Tylko Ty mówisz inaczej, a reszta tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja dobrze wiem co mówią na szkoleniu. Jesteś taki mądry to oświeć mnie i innych jak jest na prawdę bo mordą klepać to każdy umie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Damian dobrze napisał 6 miesięcy w gospodarstwie a nie od sześciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc od początku : nie mniej niż 3 sztuki , nie starsze niż 24 miesiące ( do dnia 15 maja ) niemożna sprzedać do 30 czerwca , maksymalnie do 30 sztuk , prawie 70 euro do sztuki .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a wiecie może co jak sprzeda się szybciej czy nie dostanie się poprostu dopłaty do tej sztuki czy jakieś kary będą? Bo może być tak że ludzie nie będą sprzedawać i cena nagle 8zł przekroczy i warto będzie większe sztuki przed czasem sprzedać nie czekać na dopłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Ciężko raczej coś na ten temat powiedzieć, skoro z dnia na dzień wszystko może sie obrócić o 360 stopni.. Mam tylko nadzieje że z podaniem ostatecznej wersji przepisów nie będą czekali do 16 marca tylko podadzą je troche wcześniej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Sytuacja wygląda następująco. Dopłata jest od 3do30 sztuk krów i od 3 do 30 sztuk bydła. Czyli jak masz dwie krowy to nie dostaniesz nic. A jak masz 30 to dostaniesz dopłatę do 27. Analogicznie jest z dopłatą do bydła. Dopłata do bydła należy się do każdej sztuki, nie ważne czy to samica czy samiec. Przy czym samica jeśli przekroczy 24 miesiące przechodzi na dopłatę dla krów. Narazie jest stawka kolo 69eur. Cieląt nie musi mieć 6 miesięcy. Ważne tylko żeby go zarejestrować przed 15maja. Bo we wniosku będzie trzeba wpisywać numery kolczyków. Wiec oczywiste jest ze trzeba mieć czysto z papierami IRZ. Jeśli zgłosi się sztukę do dopłat to nie może być sprzedana przed 30czerwca. Cieląt który zostanie zgłoszony do dopłat musi ukończyć 6 miesięcy przed sprzedażą. To jest zabezpieczenie przed handlarzami ale oczywiście oni to jakoś będą w stanie ominąć a zwykły rolnik dostaje po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jak się zarejestruje w maju a wniosek zda się w kwietniu to też d..pa.
  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html
Facet na szkoleniu powiedział ze można podać sztukę która NAPEWNO urodzi się przed 15 mają. Tak więc można ryzykować ale tylko na własna odpowiedzialność bo jeśli chcesz wycofać sztukę albo dodać to nie poprawiasz wniosku tylko WYCOFUJESZ cały i oddajesz na nowo. Wiec jeśli zglosisz cielaka do dopłat a krowa poroni to za każdy dzień czerwca w którym będziesz robić poprawkę będą ci dopłaty malec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Albo ktoś źle tutaj pisze albo źle rozumiem.  

Czyli jak ktoś ma 30 sztuk krów to dostanie do 27 dopłatę ? 

Jak ktoś ma 20 sztuk to dostanie do 17 sztuk dopłatę tak ?   Zawsze trzeba odjąć te 3 sztuki czy ktoś plotki stronę wcześniej pisze ? 


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A jak mam 48 opasów i jedną krowę to już do niej dopłaty nie dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Pierdoly piszą. Musisz miec min 3,szt a doplate dostajesz do 30 sztuki max czyli jak masz 30 to dostajesz do wszystkich doplate. Ja mam 2 krowy i noedostane na nie mimo ze mam 50 byków jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

kolego Mikruss mam taka sama sytuacje 2 krowy i 30 bykow wiec postanowiłem  kupic  mloda krowe cielna albo jalówke min 24 miesiące(w dobrej cenie) i będzie doplata do wszystkich 3 szt, cielaczek i mleko do innych cielaczków

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

trochę zamieszania z tymi dopłatami.... mam takie pytanko. Kupiłem teraz 4 byczki w wieku około 2-3 tygodni i mam 3 sztuki 11-18 miesięcy, czyli za rok 2015 dostanę dopłatę tylko do tych 3 sztuk ? czy do całości, bo już sam nie wiem, w projekcie na początku było, że dopłacie podlega bydło opasowe młode do 24 msc, jeśli jest w gospodarstwie minimum 6 miesięcy, ale teraz czytam wpisy na forum i widzę, że się pozmieniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz dopłatę do wszystkich sztuk które urodziły się pomiędzy 15 maja 2013 a 15 maja 2015 włącznie .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Dzięki za odpowiedz ;-) Kurcze jak mnie to zaciekawiło, że dzwoniłem teraz na infolinię ARiMR i właśnie taką samą odpowiedz usłyszałem..... więc nie ma progu minimalnego tylko zwierzę nie może przekroczyć 24 miesięcy a dzień 15 maja 2015 roku i musi pozostać w gospodarstwie do 30 czerwca 2015 roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak musi zostać w gospodarstwie minimum do 30 czerwca (ale jeśli cielak z dniem 15 maja ma miesiąc to musisz go trzymać do 15 pażdziernika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dzisiaj byłem na innym szkoleniu i w ich wersji trzeba mieć conajmniej 3 sztuki bydła lub krów lecz dopłata należy się do wszystkich sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj