mlody19

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa??

Polecane posty

Ferdek07    75

Kiedyś szukłem info o belarusach, to właśnie na zachód do norwegii czy danii tak czy siak na zachód szły belarusy właśnie z kabinami od pronarów, tak się zastanawiam skąd belarus miałby kabine pronara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Kiedyś szukłem info o belarusach, to właśnie na zachód do norwegii czy danii tak czy siak na zachód szły belarusy właśnie z kabinami od pronarów, tak się zastanawiam skąd belarus miałby kabine pronara?

 

hmm, ale pisało, że są to kabiny produkowane w polsce czy może tego typu http://www.birawit.pl/1222.jpg , mi osobiście więcej do szczęścia by nie brakowało jeżeli bym miał już tego typu pokoik na ciągniku i chyba zakończmy na tym ta polemikę pronar/belarus bo nie tego temat się tyczy:) o i jeszcze 2 fajne fotki mam nadzieje, nie oberwie mi sie za nie ... http://www.farmphoto.com/FPv2/thread.aspx?mid=328399#328399

http://www.farmphoto.com/FPv2/thread.aspx?mid=312674#312674

Ps. nawet bak przeteleportowali pod kabinę;)

 

Tylko nie sugeruj że Pronar kabinę w 82sa sprowadza z Ukrainy.

 

po pierwsze...od kiedy to Mińsk znajduje się na Ukrainie... :rolleyes: chyba, że istnieje jakiś trójkąt

Narew--------Mińsk

...... \ .......... /

...... i gdzieś na

........ Ukrainie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

tez mialem sylemat zefir czy belarus ale wybralem belarusa ;) dziwia mnie niektore komentarze bo niedlugo wyjdzie ze mtz-ta wymyslil pronar :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

a dlaczego jednak wybrałes belarusa??


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

balem sie ze nie bedzie do niego czesci bo za duzo ich pronar nie sprzedal. a jak sie firma rozleci za 10 lat to skad czesci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3

niestety jak narazie w większości polskich gospodarstw kupuje nowy ciągnik raz na 15 lat, a w tedy jak by wycofali go z produkcji, zawsze będziesz mógł go sprzedać jako jeden z 10ciu jeszcze jeżdżących ciągników marki zefir :rolleyes: , a tak trochę OT zauważyliście, że ceny belarusów pronarów rosną w takim tempie, że praktycznie za sumę która została wydana na jego zakup dziś bez problemu zostanie odzyskana podczas sprzedaży....;) takie to uroki inflacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
balem sie ze nie bedzie do niego czesci bo za duzo ich pronar nie sprzedal. a jak sie firma rozleci za 10 lat to skad czesci?

A czemu myślisz, że się rozleci skoro coraz bardziej się rozwija, takim tokiem myślenia to do zakupu pozostały by tylko JD, NH czy Case bo Pronar stoi obecnie na podobnym poziomie co np Zetor, a co dopiero myśleć o zakupie Farmera czy Farmtraca no normalnie strach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Bierz ZEFIRA jest mniej awaryjny od Belarusa.! ;)

Noi będziesz miał I zefira na AF ---- ale to tak już na marginesies :rolleyes:


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
Bierz ZEFIRA jest mniej awaryjny od Belarusa.! ;)

Noi będziesz miał I zefira na AF ---- ale to tak już na marginesies :rolleyes:

 

A wtedy będziemy się mogli uczyć na błędach innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Myślę ze zefir może by nie gorszym ciągnikiem od tego p7, bo już kilka lat YTO 804 funkcjonuje i to na wielu rynkach ameryki południowej azji itd, a p7 to jak się nie mylę pomysł tylko i wyłącznie pronaru na połączenie iveco z carraro i do tego na łaych kółeczkach, skierowany do starszych rolników żeby wygodniej było wsiadac :rolleyes:, coś mi się wydaje że będzie wychodziło dużo wad wieku dziecięcego tak samo jak w farmerach

 

ps. czy nie jest tak że napędy i skrzynia w zefirze są masywniejsze jak w NH td? (szkoda tylko że z brazylijkich fabryk), a silnik też podobno znany w europie ze śmieciarek i sprzętów komunalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA ;) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA :) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

dobrze wybrałeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
A czemu myślisz, że się rozleci skoro coraz bardziej się rozwija, takim tokiem myślenia to do zakupu pozostały by tylko JD, NH czy Case bo Pronar stoi obecnie na podobnym poziomie co np Zetor, a co dopiero myśleć o zakupie Farmera czy Farmtraca no normalnie strach.

zobaczysz jak Martyniuk umrze to sie pronar rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA ;) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

czekamy z niecierpliwością :)

 

 

 

 

 

zobaczysz jak Martyniuk umrze to sie pronar rozleci

a Ty zazdrościsz czy co!?!? -narazie sie nie zanosi...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA ;) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

czekamy z niecierpliwością :)

 

 

 

 

 

zobaczysz jak Martyniuk umrze to sie pronar rozleci

a Ty zazdrościsz czy co!?!? -narazie sie nie zanosi...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

nie z zazdrosci tylko z pelnia szacunku dla tego czlowieka. tylko dzieki jego przedsiebiorczosci pronar tak sie rozwinal i watpie czy znajdzie sie godny nastepca ktory poprowadzi tak firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

no ja też myśle że dobrze :) ale to wszystko wyjdzie w robocie ;) najwyżej będziecie sie uczyć na mojch błędach :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
nie z zazdrosci tylko z pelnia szacunku dla tego czlowieka. tylko dzieki jego przedsiebiorczosci pronar tak sie rozwinal i watpie czy znajdzie sie godny nastepca ktory poprowadzi tak firme

masz rację -za kilkanaście lat może się to samo stać co z ursusem..... ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Tak gdybać to można o każdej firmie, a kto wie co będzie np z belarusem za 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Tak gdybać to można o każdej firmie, a kto wie co będzie np z belarusem za 10 lat?

Co by nie było to sobie drugiego w cenie złomu z zachodu na części kupisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
decyzje podjołem ;) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA :) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

 

Nie tyle Ty co twoi rodzice, mogłeś jedynie grzecznie wtrącić swoją opinie..., jednak z pełnym szacunku dla decyzji twoich rodziców, życzę, aby okazał się to trafny zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

zgadza sie rodzice ;) ale tak mi sie jakoś samo z siebie tak napisało :)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A mozna wiedziec jaka forma finansowania, bo chyba nie za gotóweczkę? Jak kredyt preferencyjny na długie lata to czy te 10-15 tyś więcej to aż tak dużo by było jeśli kredyt na długie lata i taka nowa 8441 lub nh td80d? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fobos    3
A mozna wiedziec jaka forma finansowania, bo chyba nie za gotóweczkę? Jak kredyt preferencyjny na długie lata to czy te 10-15 tyś więcej to aż tak dużo by było jeśli kredyt na długie lata i taka nowa 8441 lub nh td80d? :)

 

Kochane gdybanie ;) zawsze można sobie tak wyliczać, dołoży tera dychę i weźmie NH, ale chwile pomyśli to stwierdzi, że może dorzuci jeszcze dyszkę i pomyśli nad czymś innym, można tak długo ...U mnie była taka historia, że zaczęliśmy planem na wydanie ok 30 tys. na ciągnik, a skończyło się na....no właśnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj