Skocz do zawartości
Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

Tomasz78    287

Zapomniałem dodać kolego syp ziarnka tak aby zasyp byl w formie trójkąta ,czyli od drzwiczek zasypowych miej pełno a  im dalej do płaszcza tym mniej i tam właśnie on dostaje powietrza i się spala a kolejne z góry sie osuwa w żar .Trochę popalisz i dojdziesz do wprawy :) .

pedzel    1

witam też palę owsem mam dom jakieś 150m^ podpiwniczony plus do tego w jednym pomieszczeniu w piwnicy zrobiłem suszarnie i też ją ogrzewam spalam 4 wiadra owsa dziennie(duże wiadra) w nocy nie palę, palnik zrobiłem sobie sam koszt budowy ok 600zł palnik pakuje do pieca w przednie drzwiczki. Palenie owsem praktycznie bezobsługowe rano rozpalam sypie 4 wiadra i tyle. Wole spalić owies jak go sprzedać tak jak w tym roku w żniwa po 300zł, jestem niezależny sam produkuję sobie opał nie interesują mnie ceny węgla naciągnięte do granic możliwości. Niektórzy piszą że to grzech palić zborzem, a produkować wódkę z ziemniaków,żyta czy kukurydzy to nie grzech  pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

dabaz    54

Mój stary górniak zaczął przeciekać i kupiłem piec dolnego spalania firmy MPM i znowu mam problem ze spalanie ziarna. Po garnuszku sypie na żar bo inaczej piec fuka.

vademecum    25

Też pale owsem, jęczmieniem, praktycznie takie odpady, zbierki zmiotki, kuku w kolbie. Wszystko można spalić łącznie z pampersami z zawartością. Cza mieć dobry piec, rozpalić konkretnie , w,zeszłym roku stosowałem węgiel, ale w tym nie kupiłem ani kawałka. Rozpalam drewnem bukowym bo takie mam i sypie górą 2 wiadra tak, że po drzwiczki, a na tyle jaknajniżej tak jak ktoś wcześniej pisze, do owsa sypiąc wkładam 3 -4 Kawałki buka. Piec mam własnej konstrukcji, na tylnej ścianie pieca na przeciwko dźwiczek zrobiłem 2 rzędy rór z wodą tak, że
Tworzą ażurową ściane, za którymi pali się płomień. W przypadku trudności spalania można próbować mieszać ziarno z olejem silnikowym albo olejem opałowym, można owies wrzucać w workach po mawozie po 2 - 3 kg w jednym worku. Pomysłów można mnożyć mnustwo :)
Jak ci fuka to po co otwierasz góre. Wytwarza sie metan jeśli dół przytłamszony to zasysa powietrze jak otworzysz góre i wybucha. Kilka lat temu szukałem pieca strikte na ziarno z z rósztem odpowiednim i zasypem z podajnikiem. Niestety niema pieca na sam owies zalecają mieszać z peletem albo ekogroszkiem i tak odpuściłem piec za 10 tyś. Dałem 1500 za materiał i sam sobie zbudowałem tak jak mi pasowało...

Edytowano przez vademecum

Pawel_T-25A    10

Witam ! Zastanawiam się czy nie obsiać pola owsem na opał tylko mam pewne obiekcje czy to się opłaca bo jak niektórzy piszą że 10 ton to ja wole kupić te 4-4.5 tony kostki z mysłowic. Prosze o jakieś sugestie ze strony tych co palą jak by to wyszło, mam dom ok 300m i zbiornik na wode.

Pantera    32

nie musi to byc owies  ja pale  w piecu PER-EKO KSP DUO  każdym zbożem

ja u siebie wypróbowałem palenie grochem z owsem ciepła ogrom nieporównanie do węgla przy cenie węgla 900zł za tonę w mojej okolicy oszczędności najważniejsza na wiosnę chyba zasieje z 2ha takiej mieszanki aby zmniejszyć zakup węgla czy miału 

Mariusz355    0

Ja paliłem owsem, jęczmieniem a nawet żytem jak nie miałem co z nim zrobić. Owies najlepszy z tego wszystkiego.pozdrawiam

TheLukasTeam    52

Każde zboże się spali, jeśli jest dobry ogień w piecu, od pszenżyta i pszenicy, przez jęczmień i żyto po odsiew z grochu ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się