Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

damjan15    0
Napisano (edytowany)

Opalanie zbożem? - jakie to nieetyczne ,rzekł bym nawet niemoralne, zwłaszcza jeśli to robi rolnik .

Słowo daje to już nie macie czym palić, wiadomo ekonomia ekonomią ale wszystko ma swoje granice.

Aż się boję pomyśleć co by na to powiedzieli nasi dziadkowie .

No ja do ciebie nic nie mam. Ale jak to może być nie etyczne i nie moralne jak rolnika robią w konia na każdym kroku to jest wszystko ok. Jakbym ja był na miejscu tych co mają do ogrzania dom i miałbym kupować węgiel i z tego węgla wyjmować kamienie i różne ustrojstwa to już bym wolał kupić tego owsa czy jakiegoś tam najtańszego zboża ale zamiast zapłacić 800-900 zeta czy ile tam za tonę węgla to za to można kupić dwie tony zboża i na pewno na dłużej wystarczy niż ten węgiel

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wiesz,wcale bym się nie zdziwił jak byś swoim dzieciom kazał swoje zwłoki spalić w piecu co. , byłoby bardzo ekonomicznie.

 

 

ps.do wiesmag

Edytowano przez czadowywicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Wiesz,wcale bym się nie zdziwił jak byś swoim dzieciom kazał swoje zwłoki spalić w piecu co. , byłoby bardzo ekonomicznie.

Co mnie czeka w przyszłości to nie wiem tak samo jak każdy z nas.Masz niby 56 lat a czemu nie możemy ujrzeć tego w twoim profili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

czytasz w moich myślach-co mnie ciało obchodzi,jak dusza w piekle będzie się smażyć.tłuściutki nie jestem-dużo nie ogrzeją,ale zawsze coś.

 

ja dam spokój,ty też daj-ja i tak będę nadal tym opalał.

 

 

prawie większość farmerów w Skandynawii tym grzeje,z tam tond to przyszło i do nas-dobre rozwiązania przyjmujemy.poczytaj o gminie Miechów.

 

a tak pro po krzywda jakaś tobie się dzieje z tego powodu że opalam zbożem,bo ZIEMI nie szkodzę,a węglem bym szkodził-prawda że również wytwarzam tlenek węgla,ale w następnym sezonie go pobieram-obieg zamknięty.

 

 

mówiłeś że nie tylko ekonomia w życiu się liczy-racja-przyszłość dzieci moich dzieci również.

 

przydomowe wiatraki,solary,eko-opał to uważam za przyszłość,a nie paliwa kopalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Paliwa kopalniane będą do skoczenia świata a jeżeli ktoś ma okazję zaoszczędzić to czemu niema z tego skorzystać sam mieszkam na górnym śląsku i tu jest pełno kopalń i widzę jakę są cenny że czeski węgiel jest tańszy od naszego a do Czech jest kawałek rogi a tańszy a przecież koszta transportu są droge a i tak tańszy od naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pytanie dla tych odnośnie moralności i grzechu.

 

Mamy taką sytuację 4000 zł na zimę tj. opał + jedzenie.

 

Co robimy kupujemy węgiel na zimę i wydajemy 4000 zł , czy kupujemy zboże za 2000 zł a różnicę/zysk przeznaczamy na jedzenie dla rodziny ????? :blink:

 

 

Ciepło i najedzeni czy tylko ciepło ??? :blink:

 

Ja nie palę zbożem, ale jeżeli miałbym wybierać taką sytuację jak przedstawiłem to wybrałbym zboże i pozostałe pieniądze przeznaczył na jedzenie, uważam że 90 % społeczeństwa by tak zrobiło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie czeka w przyszłości to nie wiem tak samo jak każdy z nas.Masz niby 56 lat a czemu nie możemy ujrzeć tego w twoim profili???

 

W profilu można wpisać co tylko nam się podoba.Często można rozpoznać wiek forumowicza po tym,że wstawia Emotikony-czyli jeszcze pstro w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli wstawianie "emotikon" było w moim kierunku to mój wiek w profilu jest faktyczny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Lekcje odrobiliście ? to idźcie i powiedzieć mamusi dobranoc .Jak dorośniecie to pewne sprawy zrozumiecie ,że nie tylko się pieniądze liczą. Po postach sądząc to nie tylko kultury Wam brak ale i wychowania co świadczy o waszych rodzicach .

Masz rację, młody człowieku, my rolnicy zaślepieni zdobywaniem pieniędzy, często zapominamy że istnieją jeszcze takie przyjemności jak prostytutki, alkohol i hazard.

Co do śmiertelnego grzechu palenia zbożem, znam takie opinie że nie paląc go, więc i nie grzesząc trafiamy "do nieba" i zyskujemy prawo do wiecznego uczestnictwa w nabożeństwach, oraz drogach krzyzowych.

Paląc zboże, z oczywistych względów trafimy do piekła gdzie przywita nas głośna muzyka, roznegliżowane panienki, oraz suto zastawiony stół, niekoniecznie jedzeniem.

Chyba się zagalopowałem, choć nie wiem czy warto zboczyć z mojej grzesznej drogi......

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Xemit popieram Cię w 100%

A teraz idę podłożyć owsa do pieca bo trzeba się wykąpać :lol: :D:) B) :P :rolleyes: <_< ;)


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Pisze do tych Starych i Młodych. Czy kupując mleko od rolnika po 0.80 zł,w sklepie sprzedając po 4 za litr,a świnie po 4 a schabowy po 20 to nie grzech? Najlepiej powiedzieć ze rolnik to ciemny osioł którego każdy może oszukiwać i robić w balona? Jak pójdę do piekła to co? moja sprawa i tyle.Poza tym to jest forum rolnicze a nie katolickie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się czepiacie grzechu,RM, przecież ja o tym nawet nie wspomniałem.

Zanim się zacznie rzucać jadem na lewo i prawo należy uważnie czytać posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Ja palę owsem i wierzbą energetyczną cały rok i jest cacy:) a węgiel to zapomniałem jak on już wygląda:D polecam opalanie zbożem oczywiście jeśli macie odpowiedni piec do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pochwal się czym zrębkujesz wierzbę i w jakim piecu to spalasz. Mało jest na rynku pieców, których podajniki są na tyle wytrzymałe by podawać wierzbę - dlatego interesuje mnie co ile ją kosisz i w jakiej postaci spalasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Szczerze to nigdy nie liczyłem ile ton spalam wszystko według zimy non stop pełny piec i tak aż do kwietnia. Wierzbę spalam mokrą prosto to z sieczkarni ( wytrąca się wtedy gaz ). Co do pieca, uważam z osobistych doświadczeń, że najlepszy piec jest z tzw. "dolnym spalaniem" (ciągiem) zarówno w przypadku owsa jak i wierzby. Piec jest bez podajnika i komputera ( regulacja klapkami:) ). Do rozdrobnienia wierzby używam zwykłej sieczkarni do kukurydzy, która pamięta czasy I wojny światowej i tnę tylko mokrą bo jest miękka i sieczkarnia spokojnie sobie z nią radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almarso    0

Palę w swoim starym uniwersalnym piecu zrębka z wierzby już wiele lat. Od 4 lat mieszam ze zbożem. Zboże u nas podchodzi do 1000zł/t wiec nie kupuję pełnowartościowego tylko uszkodzone, zawilgocone itp cena do 300zł/t.

Zboże dawkuję bardzo precyzyjnie, gdyż już raz zagotowałem wodę w układzie c.o.

A jeśli chodzi o etyczną stronę spalania zboża to moim zdaniem spalanie zboża które miało iść na gnojownik bo rolnik nie wie co z nim zrobić to żadna zbrodnia. A tak nawiasem mówiąc to wszyscy spalamy zboże czy chcemy czy nie. Wszyscy tankujemy paliwo a w paliwie od lat jest domieszka spirytusu to wszyscy wiedzą. A z czego robi się spirytus? głównie ze zboża i to pełnowartościowego.

Suchą zrębkę z wierzby energetycznej mam swoją, a tanie zboże dokupuję.

U mnie w domu ciepło i za grosze.

Więcej informacji o wierzbie na mojej stronie http://wierzbaenergetyczna.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Czy da się paliś owsem w piecu miałowym ??? Jeśli ktoś palił to jak to robił, podpalał od góry , trzeba mieszać z czymś np.miałem czy można palić czystym???

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Spokojnie da się palić, podpalać od góry. Z miałem można mieszać, ale nie jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Zbożem możesz palić tak jak kolego mówi od góry ja mam duży piec z dolnym spalaniem jeśli chodzi o wierzbę energetyczną i owies to jest to najlepszy piec do ich spalania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

witam zainteresowanych tematem. moj sąsiad ma piec na owies specjalnie do niego przystosowany piec jest włoski dallessandro termomeccanica. jego piec ma 60 kw i grzeje dom o powierzchni ok 400m2 plus zasobnik 300l. w zimie w duże mrozy idzie mu ok 100kg owsa na dobę. a jak są przymrozki do powiedzmy -5 stopni to idzie mu ok 50, 60 kg na dobę. piec jest super z komina idzie tylko para jak z gazu, popiolu z całego miesiąca ma wiadro 40 l, ja sam z węglowego to takie wiadro na 3 dni. a obsługa takiego pieca sprowadza się tylko do zasypania owsem raz na 2 dni i wybrać popiół c o 3 dni nic poza tym, a jeszcze co 2 miesiące wygasić i wyczyścić. piec pracuje na okrągło w lecie tylko na bojler. w lecie 50 kg owsa na 5 dni a woda na okrągło 60 stopni, piec sam się odpala i sam gasi jak woda w bojlerze jest nagrzana, więc wychodzi taniej jak założenie solarów bo piec i tak trzeba mieć w zimie. jeden mankament piec na dom mój 250m2 kosztuje 14tys złotych, jak mi się przepali stary to będę chyba skłonny do kupna takiego pieca. ja sam z doświadczenia sąsiada gorąco polecam. ale palenie owsa w piecach na ekogroszek nie będzie tak ekonomiczne jak palenie specjalnym do tego piecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@batman17-wcale nie musi być to włoski piec(i nie tylko włoski-ogólnie zagraniczny)-jest już parę krajowych producentów kotłów,palników-od wyboru do koloru-i też są to urządzenia bezobsługowe-samo-rozpalające i ze sterownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

trzeba być d*** żeby palić zbożem :) to jest moja teoria ziarnko droższe od węgla gdzie tu ekonomia

 

Wulgaryzmy

Edytowano przez murtek3

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj