Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

Sadek    1123

Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300% :lol:

 

Kolego czy stracili jeżeli prowadzą handel wymienny to zyskali, bo do pewnego momentu palili zbożem a później węglem (polą co tańsze - takie czasy).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

walkol-jakiś czas temu że szwagrem co też ze świniami walczy liczyliśmy co się lepiej opłaca,założyliśmy cenę świń około 4 zł żywca-nie licząc dokupionych dodatków,i założyliśmy cenę średnią zboża 400 zł,a cena dobrego węgla była chyba ponad 600 zł,wyszło nam zero,parę złotych tolerancji w jedną i drugą stronę,to bez znaczenia.

 

zboże do pieca ma niesamowitą zaletę:samowystarczalność,nikt mnie na jakości i wadze węgla już nie oszuka,nie mam żadnych potrąceń,terminów i czekania na swe pieniądze,nerwów kto po ile i czy płaci,żadnych atestów,świadectw,rejestru,weterynarzy,i naprawdę lekka i czysta robota z ogrzaniem domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

<Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300%>

 

A co za różnica, czy ja zasieję 1ha zboża na opał, czy zasadzę jakieś paskudztwo mające w nazwie energetyczne?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jakie paskudztwo mające nazwę energetyczna? siejesz OWIES ENERGETYCZNY i po sprawie.przecież owies nawet swego czasu miał dopłaty energetyczne-oświadczenia umowy to już inna sprawa.

dzieci to mi nawet na grilu owsa dosypali-zapach i aromat niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@pawislok-znalazłem palnik na zboża i pellet,coś zamiast grandpala,może cię zainteresuje http://www.kostrzewa.com.pl/platinum-bio-opis.html#tof coś może z ich oferty by cię zainteresowało?

na takie paliwa jak pellet lub owies całkiem już bogata oferta na rynku,różne rozwiązania są dostępne,nawet prawie bezobsługowe.jest już konkurencja co przekłada się na cenę i rozwiązania.koszty co do kilku lat wstecz dużo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

@pawislok-znalazłem palnik na zboża i pellet,coś zamiast grandpala,może cię zainteresuje http://www.kostrzewa.com.pl/platinum-bio-opis.html#tof coś może z ich oferty by cię zainteresowało?

 

na takie paliwa jak pellet lub owies całkiem już bogata oferta na rynku,różne rozwiązania są dostępne,nawet prawie bezobsługowe.jest już konkurencja co przekłada się na cenę i rozwiązania.koszty co do kilku lat wstecz dużo mniejsze.

 

dzieki@Wiesmag,zima juz sie konczy,ale mysle o zakupie palnika do istniejacego kotla lub nowego pieca,jeszcze raz dzieki i wpelni sie zgadzam z Twoimi pogladami w tym temacie;pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

służę,i dzięki za uznanie.

z czystej ciekawości rozpaliłem kuźnię kowalską(miałem coś do rozgrzania)zbożem,no i się nadaje,tylko ciut zdmuchuje.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie ten numer przerabialem i to w zwyklym piecu z dmuchawą(miałowym defro)- miałem troche zborza które bylo zebrane wilgotne i zapleśniało- efekt był nad podziw dobry- mniej wiecej 1tona dobego miału to była tona bylejakiego zboża(o małej wartości na rynku);) wiec przy cenie 700zł za wegiel i 600 za zboże(takie ceny byly u mnie po zniwach) wole palic zbożem;) a to z tym zbożem do pieca ze porzadny rolnik i takie tam... to jakis zabobon- ludzie ktorzy tak mowia dla mnie sa smieszni- dajcie sie lepiej najpierw zrobic w konia sprzedając zborze za bezcen a potem drugi raz sie robicie w konia kupując byle jaki węgiel płacąc jak za złoto. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

cały czas tak mówię.kilka już latek zbożem palę,nawet tym całkiem dobrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie

 

Też mi sie to nie podoba, słomą owszem ale ziarnem to troche przesada, dla mnie to brak szacunku do własnej pracy, choć korzyści z tego są. Zresztą jakbym miał palić np owsem, co roku go siać, uprawiać ziemię, to lepiej wsadziłbym tą wierzbę, sama odrasta, i mniejszy nakład pracy mi sie wydaje.

Taka polityka tego "państwa"- stłamsić co sie da, zamiast kupic zboże od swojego to sprowadzic byle skąd, a ceny wszystkiego w górę w tym opalu, więc rozumiem że niektórzy kombinują ale san bym tak nie zrobił.

Edytowano przez akadaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czym chcesz ściąć taką 3 letnią wierzbę? Z tego co wiem to zbiór jest bardzo energochłonny i mało jest maszyn, które się do tego nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

A czemu aż trzyletnią? U kolegi kosili kosiarką listwową, ale za gruba nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A ile ton potrzebowaliście tego owsa aby było tej zimy ciepło i jak dawki nawozu stosujecie jaka odmiana tego owsa i czy bierzecie dopłaty z hektara bo ja mama 6 klasę ziemi i 5 HA i wyszło by coś z tego.

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Ja jestem za paleniem owsem w piecu. Ropa po 5 zł olej opałowy coś koło 4 gaz nie wiem, a co do ceny węgla to bodajże od czerwca lub lipca wchodzi w jego cenę podatek akcyzowy wiec cena wzrośnie ;[ jeżeli ktoś b.dobre i dobre ziemie i zbiera dobre plony to ok. Jeśli ktoś ma 4-6 klasę to na części może zasiać owsa i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

Ja tam zbożem niepaliłem nigdy raz tylko owsem:D zbożem palić to grzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

grzechem jest również spuszczać wodę po sikaniu-przecież tylu w afryce wody do picia nie ma.

palenie zboża to grzech-śmieszny jesteś,a ile plebanii jest tak ogrzewanych-powiem ci że bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Faktem jest że palenie zbożem budzi u niektórych niesmak, wręcz oburzenie. Kiedyś zbierano kłosy żeby nic się nie zmarnowało, jak pójdzie przez piec to też się nie zmarnuje bo da ciepło i przyoszczędzi $$$. Przy dzisiejszych cenach zboża chyba jednak się nie opłaci... Mam swój las więc nie mam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

Jak paliliśmy zbożem w piecu (pośladem + nasina chwastów z czyszczenia pszenicy i pszenżyta) to też kto to usłyszał- to że zbożem sie nie pali, że to grzech, że to marnotrastwo, że lepiej świniom dać ale jak usłyszeli ile kasy wtedy zaoszczędziliśmy to kopary opadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja tam zbożem niepaliłem nigdy raz tylko owsem:D zbożem palić to grzech

 

Jak grzech to czemu robią wódkę przecież nikt się tym nie najje a czasami problemy tylko przez to są.

I np cena owsa była po 300 zł jak sprzedam to po kosztach jak nie to będzie leżeć i tylko robaki się w to wszystko mogą wdać a tak ktoś spali i ma ciepło i nic się nie marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

A jak rzepak przerobią na olej, albo ziemniaki lub zborze na % i wielkie biopaliwa do samochodów to nie grzech? nikt jakoś nie protestuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Ja jestem za paleniem owsem w piecu. Ropa po 5 zł olej opałowy coś koło 4 gaz nie wiem, a co do ceny węgla to bodajże od czerwca lub lipca wchodzi w jego cenę podatek akcyzowy wiec cena wzrośnie ;[ jeżeli ktoś b.dobre i dobre ziemie i zbiera dobre plony to ok. Jeśli ktoś ma 4-6 klasę to na części może zasiać owsa i już.

 

Odnośnie węgla i jego jakości, od kilku lat ogrzewamy dom OO +/- 2500 l/sezon grzewczy co jest równowartością 3,3 tony węgla biorąc pod uwagę wartości energetyczne, ale żeby ogrzać nasz dom na takim samym poziomie to potrzeba ok 8 ton węgla (tu mamy odpowiedz jakiej jakości mamy węgiel).

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/5044-23-40.htm

 

Wniosek jest jeden OO 2500 l*3zł/l= 7500 zł

Węgiel 8t*800 zł/t = 6400 zł

 

Przy opale jestem 5 razy w piwnicy w sezonie różnica 1100 zł.

 

Znajomy palił węglem, teraz pali odpadami z czyszczalni, wcześniej wywoził do lasu że nawet tego ptactwo/zwierzyna w zimę nie za bardzo chciała zjeść, ale jeżeli będziemy patrzeć na grzech palenia zbożem to może umrzeć z głodu ale z honorem. :o

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Nie jestem w stanie ogarnąć w jaki sposób to wyliczyłeś :blink: .

Z doświadczenia wiem, że tam gdzie podstawowym paliwem jest gaz płynny, ziemny bądz OO komfort cieplny stoi pod dużym znakiem zapytania.Konsumenci tego rodzaju paliwa robią wszystko by zaoszczędzić każdy litr bądz metr3.

Dom zbudowany w nowoczesnej technologi, zużywający 2,5 tyś l OO zadowoli się 3500-4000 kg węgla i to bez większego problemu. Koszty obsługi to inna sprawa, lecz koszty opału każdy łatwo obliczy podstawiając aktualne dane do tego typu tabel http://www.piece.pl/koszty_ogrzewania.php

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w ogóle to o jakim grzechu może być mowa-to jest odnawialne źródło energii poparte przez nauki kościoła.

 

palenie zbożem jest grzechem dla takich co biegną do kościoła,a nawet pojęcia nie mają o co w tej całej wierze chodzi,a pismo święte to tylko w TV widzieli,biegną do kościółka żeby ludzie o nich źle nie gadali,a na innym grzesznika widzą.spalałem zboże,spalam i będę spalał-czy się komuś z tego powodu jakaś krzywda dzieje(tylko prezesom spółek węglowych).

 

 

przy tej jakości węgla co jest teraz na składach opałowych to mnie taniej o wiele zbożem palić-nie mówiąc o wygodzie i czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To krok po kroku:

 

2500 l/OO * 37,8 MJ= 94 500 MJ tyle energii uzyskujemy z OO (1l OO = 37,8 MJ) = 7500 zł

 

3220 kg/węgla * 29,33 MJ = 94 442 MJ tyle energii mamy z węgla (1 kg =29,33 MJ) = 2580 zł

 

W tym momencie różnica jest kolosalna ale jak zaczynamy wrzucać węgiel do pieca to potrzeba go nam 8 ton aby mieć temperaturę porównywalną do OO wtedy koszt węgla 6400 zł.

 

Zmieniłem stary kocioł który nie był ekonomiczny na super ekonomiczny i jakoś po 2 sezonach grzewczych nie zauważyłem różnicy w spalaniu.

 

 

Zapraszam do siebie w okresie zimowym temperatura na poziomie 19-20 noc, 21-22 dzień.

 

A dom stary zużywający 2500 l oleju nie zadowoli się 3500-4000 kg węgla ???

 

Tylko zastanawia mnie jedno dlaczego każdy płacze jak zbliża się zima jeżeli starcza max 4 tony węgla to nie jest żaden wydatek w stosunku rocznym na ogrzanie domu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj