Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

zorzyk2    56

Przy takich cenach zboża, to temat rzeczywiście kontrowersyjny.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ceny zboża może i są dobre pod tym warunkiem że jest kupiec-jak kupca brak lub jakość daleka do zadowalającej to tylko do pieca.

po za tym palenie zbożem jest działaniem bardzo pro-ekologicznym(obieg węgla do atmosfery i pochłanianie go przez rośliny zamyka się w krótkim okresie i go nie przybywa a atmosferze na przełomie kilku lat,opalanie węglem uwalnia węgiel do atmosfery który był związany miliony lat temu i uwalniany teraz,jest go w atmosferze coraz więcej).

mówienie że jest to grzechem palić to jakby lobbowanie na rzecz prezesa spółki węglowej,który to sobie tylko kieszeń nabija,za przerzucanie tylko papierków,ustalanie nowych cen.

kopalnie ile % z ceny węgla moją wiecie?40% chyba jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gorzelnia w mojej okolicy ma niezły przełyk i nie wie co to jest gluten, opadanie, porastanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Mój wujek mi kiedyś mówił ze zbożem to grzech palic.

Kwestie grzechu to niech każdy rozważa we własnym sumieniu. Ale fakt jest faktem akurat w tym roku cena zbóż jest wysoka i jest mało przynajmniej w mojej wsi ale patrząc na zimę 2009/2010 to taniej było kupić owsa niżeli węgla. Znajomi palili owies z miałem w proporcji 50/50 i efekt był super miał się wypalał idealnie. Potrzebny tylko piec z dmuchawą. :)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tak palenie zbożem w tamtym roku było u wielu osób normalne i tańsze niż inny opał. W tym roku to się nie opłaca, a na zboża nie brakuje chętnych, nawet na te gorszej jakości. U mnie dwa lata temu przyjmowali zboże, jeżeli nie było więcej kulek przytulii niż 10 na kg, rok temu to już do 25, a z potrąceniami do 80, a w tym roku to już w ogóle nic nie mówią o przytulii, jedynie potrącają za porośnięte zboże, no i jak zanieczyszczenie przekroczy jakiś tam próg

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromo    0

rok temu to Owies był najtańszy i tym się paliło... :)


NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

U mnie sąsiad pali owsem ojejciu co za smród tak jakby się gdzieś ziemniaki parowały <_< Katolik a takie rzeczy wyczynia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas nawet jest specjalna uprawa żyta pod piec - znaczy z wykorzystaniem rozsiewacza do nawozu i talerzówki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Od 5lat palę owsem w tym sezonie owies z jęczmieniem,teraz zasieje mieszankę owies+jęczmień+peluszka.Gdy na piecu trzymam 65st ciepła z komina praktycznie nic nie czuć.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Węgiel, drzewo, olej, zboże, słoma co za różnica?? Ja mam piec uniwersalny i pale tym co akurat jest najtansze. W zeszłym roku jak owies był po 20 zł to tym sie paliło. W tym roku najtaniej wychodzi miał więc pale miałem co bedzie w przyszłym zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zboże = chleb ---- 1 pogląd

Zboże = energia odnawialna ---- 2 pogląd

 

Liczy się ekonomia, wszystko zależne od ceny, bo jeżeli przy cenie owsa 200 zł/t , będziemy palić węglem to na chleb może nam zabraknąć.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Owsa było by mi szkoda lepiej krówka dac niech daja wiecej mleka ja osobiscie mam 2 ha lasu i drzewem pale do tego przyczepa trocin i tona miału na cała zime wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

z 2 ha zboża mam na półtora zimy bez trocin i miału,i bez ciężkiej roboty w lesie(bo lekka ona nie jest),wolę spalić a zwierzęta do tego lasu wygonić.

 

poważnie mówiąc to w lesie z 4 ha(przeciętnie) słabo opału narośnie na całą zimę(bez uszczerbku na zasobach leśnych),a zboża na zimę spokojnie z 2 ha.

 

 

nastawiłem się na palenie zbożem,kosztuje mnie tylko uprawa,a że raz na dziesięciolecie jest cena na zboże-pal to licho,ogół wychodzi na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

U mnie z 4,5ha to rocznie chyba na 2 zimy :blink:

Ja wolę zboże skarmić albo sprzedać niż w lesie mają drzewa leżeć i gnić. A jakbym jeszcze rębak miał to z samego drugiego siedliska powycinać krzaki miałbym na pół zimy

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

Witam!zamierzam kupic piec Granpal do spalania owsa,znacie moze go?moze i grzech palic zbozem,a ropa po 5zl to nie grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@danielhaker-wytniesz wszystko kiedyś i co?posadzisz-dobrze,ale dla dzieci tylko stemple zostawisz,takiej masy przyrostu las nie ma żeby móc ciągle z niego korzystać,no i cały tydzień za...szasz jak wół a ja jedno popołudnie spokojnie i bez pośpiechu.lasu trochę mam i wiem ile drewna można uzyskać rocznie i ażeby las został lasem.

@powislok oglądałem GRANDPALA-niedaleko mnie go robią(15km),drogi i dobry(bardzo dobry wymiennik ciepła-rurowy),jeżeli masz piec to może lepiej palnik(sam palnik w tej przestawce jest prawie identycznyMój odnośnik lub jak do pieca olejowego to jest palnikMój odnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powislok    0

Dzieki @wiesmag,widzialem te palniki,cena przystepna,tylko zastanawiam sie nad bezpieczenstwem uzytkowania tego palnika,natomiast Granpal to podobno mercedes wsrod kotlow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@powislok-taki mercedes jak i ten z kom-steru,palenisko jest identyczne,ślimak też,zbiornik na paliwo w grandpalu nawet bliżej,ogólnie zasada identyczna.tyle że grandpal ma dobry wymiennik ciepła(osobiście też mam w piecu z lat 70 bardzo podobny-mało spala opału,a robił go ojciec na wzór ślusarza z okolicy,i jeszcze zdrowy jak serek).

tym grandpalem byłem bardzo zainteresowany,ale wpadło mi to,więc zrezygnowałem bo wymiennik prawie identyczny mam w piecu-potrzebowałem tylko palenisko.mogę nie korzystać z palnika,pozbierać odpady z desek(jakieś drewniane odpady są zawsze)i palić jak przedtem.i zawsze jakaś alternatywa jakby awaria prądu dłużej trwała.

z tym bezpieczeństwem myślę że jest tak samo w obu(oglądałem grandpala-dokładnie-budowę znam)

zależy jeszcze jaki kocioł masz obecnie,na jakie paliwo.ten palnik PID może jest nawet ciekawy.

dla mnie im mniej automatyki tym lepiej(prosty termostat i dmuchawa wystarczy).

@danielhaker-próbowałeś kiedyś zboża do pieca wsypać?jakieś nawet kiepskie(kuzyn w szopce miał pożar-ugasili,zboże co tam miał diabli wzięli wiadomo,chciał to wyrzucić w jakiś dół,zgadaliśmy się,wszystko spalił w piecu-zadowolony jak gwizdek),zaskoczy cię tak jak kiedyś mnie wartość opałowa zboża-jak dobry taki naprawdę dobry miał.pierwsze próby nie tak bardzo wychodziły(piec niedostosowany,praktyki brak),zasypałem i przydusiło,potem w zwykłym piecu sezon paliłem(bez dmuchawy i tego tam)super sprawa,mniej dokładania jak przy drewnie,czysta sprawa.paliłbym tak nadal ale wygodny się robię.

w lesie ciężka robota,kręgosłup już nie taki(czterdziestka i pobolewa).liczę koszt uprawy zboża,to nie jest źle,na sprzedaż też mam sporo zboża-kupca w okolicy brak(cena żywca pomogła)to co mi po dobrych cenach gdzieś tam(pewnie zapas opału na kilka ładnych lat).zawsze gdzieś jest pod górkę,jak szczęścia brak.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Palenie owsem to nie grzech ;[ ,bo z owsa tylko pasza i płatki owsiane,picie wódy to dopiero grzech,wódkę robi się z żyta i z ziemniaków,żyto to mąka na chleb,i kto jest większym grzesznikiem ten co pali owies czy ten co pije wódkę.W taki sposób ucinam temat,gdy ktoś zaczyna mnie umoralniać :lol:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja spróbowałem z ciekawości(jak wiadomości o gminie MIECHÓW się ukazały),ojciec był zagorzałym przeciwnikiem,teraz nie wyobraża sobie innego opału(silosu koło domu żąda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Jak sie ma dużo kapusty to można sie umoralniać i węgiel kupować mnie tam lepiej wegla do pieca napakować niżeli drzewa ale jak sie chce zaoszczędzić na cos innego no to trza na węgiel po patrzeć za piłe i siekiere sie wziaść i do lasu. a co do palenia zbożem to niech nasz rząd robi dalej jak robi to ludzie zamiast chodować beda ugory zostawiać i jednolitą płatność brac bo to sie bedzie naprawde opłacać bo właściwie czysta kasa z dopłat i nie trzeba sie na..........ić tyle i wtedy przynajmniej bedzie dochód. Nie wiem ile w tym roku bedzie podstawowej płatności do Ha ale (niech ze 500zł do Ha 100zł na paliwo żeby zaorac ten ha czy co tam i 400 zł zostaje w kieszeni) :) Można by tez zasiać kosiarka zciąć prasa zebrac z ziarnem i do maszyny na brykiet przerobic ale to inna bajka:)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj