Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

dabaz    98

To bym musiał mieć miałowca z dmuchawą, a ja mam zwykły węglowy typ pleszewski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Mam zębca z górnym spalaniem, zasypuje cały trzema wiadrami węgla i zapalam z góry, dużo lepszy efekt niż sypanie po trochu na żar. Mniej smrodu i starcza na dłużej. Kiedyś miałem śmieci po czyszczeniu zboża i też tak paliłem. Nie mam dmuchawy.

Edytowano przez piotrp88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zapomniałem dodać kolego syp ziarnka tak aby zasyp byl w formie trójkąta ,czyli od drzwiczek zasypowych miej pełno a  im dalej do płaszcza tym mniej i tam właśnie on dostaje powietrza i się spala a kolejne z góry sie osuwa w żar .Trochę popalisz i dojdziesz do wprawy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Tak sobie czytam i zastanawiam się czy palicie w piecach, czy w kotłach? Raz piszecie tak, raz tak używając dwie nazwy do tego samego urządzenia. Nie przeszkadza to Wam?

Dmarcel, czy instrukcja do Twojego kotla zawiera jakieś informacje o możliwości palenia owsem? Jaki model kotła posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedzel    2

witam też palę owsem mam dom jakieś 150m^ podpiwniczony plus do tego w jednym pomieszczeniu w piwnicy zrobiłem suszarnie i też ją ogrzewam spalam 4 wiadra owsa dziennie(duże wiadra) w nocy nie palę, palnik zrobiłem sobie sam koszt budowy ok 600zł palnik pakuje do pieca w przednie drzwiczki. Palenie owsem praktycznie bezobsługowe rano rozpalam sypie 4 wiadra i tyle. Wole spalić owies jak go sprzedać tak jak w tym roku w żniwa po 300zł, jestem niezależny sam produkuję sobie opał nie interesują mnie ceny węgla naciągnięte do granic możliwości. Niektórzy piszą że to grzech palić zborzem, a produkować wódkę z ziemniaków,żyta czy kukurydzy to nie grzech  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Mój stary górniak zaczął przeciekać i kupiłem piec dolnego spalania firmy MPM i znowu mam problem ze spalanie ziarna. Po garnuszku sypie na żar bo inaczej piec fuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Też pale owsem, jęczmieniem, praktycznie takie odpady, zbierki zmiotki, kuku w kolbie. Wszystko można spalić łącznie z pampersami z zawartością. Cza mieć dobry piec, rozpalić konkretnie , w,zeszłym roku stosowałem węgiel, ale w tym nie kupiłem ani kawałka. Rozpalam drewnem bukowym bo takie mam i sypie górą 2 wiadra tak, że po drzwiczki, a na tyle jaknajniżej tak jak ktoś wcześniej pisze, do owsa sypiąc wkładam 3 -4 Kawałki buka. Piec mam własnej konstrukcji, na tylnej ścianie pieca na przeciwko dźwiczek zrobiłem 2 rzędy rór z wodą tak, że
Tworzą ażurową ściane, za którymi pali się płomień. W przypadku trudności spalania można próbować mieszać ziarno z olejem silnikowym albo olejem opałowym, można owies wrzucać w workach po mawozie po 2 - 3 kg w jednym worku. Pomysłów można mnożyć mnustwo :)
Jak ci fuka to po co otwierasz góre. Wytwarza sie metan jeśli dół przytłamszony to zasysa powietrze jak otworzysz góre i wybucha. Kilka lat temu szukałem pieca strikte na ziarno z z rósztem odpowiednim i zasypem z podajnikiem. Niestety niema pieca na sam owies zalecają mieszać z peletem albo ekogroszkiem i tak odpuściłem piec za 10 tyś. Dałem 1500 za materiał i sam sobie zbudowałem tak jak mi pasowało...

Edytowano przez vademecum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

Witam ! Zastanawiam się czy nie obsiać pola owsem na opał tylko mam pewne obiekcje czy to się opłaca bo jak niektórzy piszą że 10 ton to ja wole kupić te 4-4.5 tony kostki z mysłowic. Prosze o jakieś sugestie ze strony tych co palą jak by to wyszło, mam dom ok 300m i zbiornik na wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

nie musi to byc owies  ja pale  w piecu PER-EKO KSP DUO  każdym zbożem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wypróbowałem palenie grochem z owsem ciepła ogrom nieporównanie do węgla przy cenie węgla 900zł za tonę w mojej okolicy oszczędności najważniejsza na wiosnę chyba zasieje z 2ha takiej mieszanki aby zmniejszyć zakup węgla czy miału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz355    1

Ja paliłem owsem, jęczmieniem a nawet żytem jak nie miałem co z nim zrobić. Owies najlepszy z tego wszystkiego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Też bym chciała poznać wasze opinie na temat palenia owsem .Teraz są dofinansowania do ekologicznego ogrzewania.Kalorycznosc węgla o owsa jest podobna .Co do jakości węgla są też zastrzeżenia ,bo różny on bywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

owies spala sie dobrze ,lecz kaloryczność odbiega od węgla czy eko-groszku ,lepsza teperature daje pszenżyto wymieszane z owsem,

u nas dofinansowanie jest tylko do pieców gazowych do 1500zl jak sie zlikwiduje węglowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

chwale sobie ten piec pale nim 6 lat  mieszam w tym roku zboże z ekogroszkiem bo tak mysle że wyjdzie taniej ale mam to gdzies  ważne że w domu  jest ciepełko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedzel    2

w tamtym roku miałem 1ha owsa i praktycznie zimę obskoczę plus do tego poszło ze 3 m3 drzewa. U mnie palenie wygląda tak ;jak jest temperatura  na zewnątrz do -5 stopni w nocy to rano wstaje ok 7 rozpalam wsypuje owies do zasobnika i pali się cały dzień przychodzę z pracy o 22 wyłączam piec, w nocy nie palę, jak jest więcej jak -5 w nocy to rano żona rozpala drzewem bo szybciej wstaje do pracy ok 5 rano( nie potrafi rozpalić owsa palnikiem gazowym) ja wstaje o 7 wrzucam troszkę żaru do palnika rynnowego i rozpalam owsem i tak w kółko. Ostatnio próbowałem palić jęczmieniem też się dobrze pali tylko ciężej jest go palnikiem gazowym rozpalić w ciągu tygodnia spróbuję jeszcze pszenicę w kwietniu  posieje z 15 arów kukurydzy żeby mieć na testy na przyszłą zimę bo widziałem że w kanadzie i stanach palą kukurydzą tylko trzeba będzie ją dobrze wysuszyć   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Przerabiał ktoś piec z ekogroszku na jęczmień? pójdzie to jakoś? Jak mam oddać jęczmień po 1000zł a kupić węgiel po 3500 to jednak warto rozważyć taką opcję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
6 godzin temu, yacenty napisał:

Przerabiał ktoś piec z ekogroszku na jęczmień? pójdzie to jakoś? Jak mam oddać jęczmień po 1000zł a kupić węgiel po 3500 to jednak warto rozważyć taką opcję

a co tam przerabiac sypiesz i palisz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no ale zamiast ekogroszku? czy coś trzeba pogmerać przy podajniku?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
2 minuty temu, yacenty napisał:

no ale zamiast ekogroszku? czy coś trzeba pogmerać przy podajniku?

ustawienia wiatru i podawania musisz zmienic napewno         

palę co roku trochę zbozem i tym co zostało po czyszczeniu do siewu w tym roku pewnie będzie to opał podstawowy

Edytowano przez Pantera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj chyba w tym sezonie sporo ludzi zboże w piec właduje. 

Jest to jakaś opcja taniego grzania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj