Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

Lukaszjarm    4

no to jest troche dziwne ale jak mozna paliwo robic to i chyba dom ogrzewac .

a moze dzieki temu powstanie nowy rynek zbytu na owies i zacznie sie go wiecej siac bo bedzie komu sprzedac i cena moze bedzie oraz zmianowanie . zobaczymy za kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie! Brak mi słów żeby nazwać tych ludzi co palą po prostu chlebem!

Brak ci momencie gdy zabijasz kolejnego karpia na święta,zajadasz mięsiwo lub kiełbasę,czy tez gdy wspominasz sobie smak chleba owsianego bądż jęczmiennego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

owies to nie chleb tylko energia kon tez jadl owies i robil w polu bo po tym mial sile i nikt pretensji nie mnial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ogrzewam firmę trocinami, 1000m2 powierzchni, 700m2 hala ściana hmm 20cm nie ocieplona, na dachu styropian 15cm. Reszta metrów zrobiona na cacy mury z izolacją w środku (jakieś 40-50cm) na 24h spalam jakieś 4-5mp po 30zł (po tyle bym je sprzedał) + koszty przechowania itd prądu. Niech wyjdzie 200zł dziennie max. Niewiem czy się nie opłaca. W domu mam gaz + kominek, jak mróz był to wyszło 2000zł na 2 miesiące (z gazówką w kuchni i ciepła woda do kąpieli). A jaka wygoda i wciąż odpowiednia temperatura. Metrów coś 150m2 ściany 50cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

Jak dla mnie palenie zbożem powinno byc zakazane.. Nie uważacie, ze to grzech. ;[ W końcu ze zboża powstaje chleb ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Grzechem było by palić pszenice konsumpcyjną ale chyba przy tych cenach nikt taki szalony nie jest :D ale zboże gorszej jakości albo jak nikt nie chce kupić jak cena 300 pln /t to dlaczego nie . A czy nie jest grzechem że polscy importerzy sprowadzają marnej jakości mięso z dioksynami i Bóg wie z czym jeszcze a nasze wydzierają za bezcen mieszają z naszym i sprzedają jako super wyroby , to sadzę ze warto palić zbożem Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach to byłoby wielkim nieporozumieniem palić w piecu zbożem.

Ja nawet nie pomyślałem, żeby palić czymś, co z takim trudem urosło w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

W ubiegłym roku większość w mojej okolicy paliło zbożem w piecu a teraz pszenicy nie kupią taniej niż po 100zł. Gdzie sens a gdzie logika

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak dla mnie palenie zbożem powinno byc zakazane.. Nie uważacie, ze to grzech. ;[ W końcu ze zboża powstaje chleb ;[

A ja słyszałem że grzechem jest pier#$%^e głupot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji w tym jest, niektórzy głodują, a w piecu palą zbożem. Tak zmuszani jesteśmy, bo kto odda zboże za darmo. Ceny powinny być ustalane, żebyśmy wiedzieli, że mamy pewny zbyt i cenę, a nie w jednym roku 1000zł/t a w drugim 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ciekawe że nikt nie mówi o grzechu przy produkcji %%% toż to żytko, ziemniaki, kukurydza, jęczmień. Myślę że wiele więcej nieszczęścia jest spowodowane przez alkohol, niż przez spalenie zboża w piecu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Ja nie widze problemu spalania zboża jeżeli jest to uzasadnione ekonomicznie. Grzechem to jest sprzedać zboże po 250zł tona jak to bywało a kupić za to węgiel po 750zł tona. Trzeba myśleć trochę a nie piexxxxć o głodzie na świecie. Na dziś dzień nikomu nie przyjdzie do głowy palić zbożem które nadaje się na sprzedaż bądź na pasze ale za 2-3 lata nie wiadomo czy znów zboże nie będzie za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboże to biopaliwo i nadaje się do palenia bardzo dobrze. W Danii chleb który, nie został sprzedany tego samego dnia co jego produkcja, trzeba oddać do utylizacji, która polega na spaleniu owego chleba. Ewentualnie można go przekazać rolnikowi jako pokarm dla zwierząt. To dopiero sataniści! Niech ich piekło pochłonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tak na marginesie to w Polsce jest zakaz skarmiania odpadków, w całej UE chyba jest taki zakaz więc ta sprawa z Danią coś mi brzydko pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jestem,jestem,palę dalej,specjalnie na ten cel ponad hektar zasiane,którego to zboża i tak nie da rady sprzedać,bo to owies z jęczmieniem wsiany w marnie przezimowane żyto,więc kto to kupi.po za tym warte zboże jest cokolwiek jak jest kupiec,jak jego brak to i może być po 3 tysiące i co z tego(przy opłacalności trzody w okolicy kupców brak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to w Polsce jest zakaz skarmiania odpadków, w całej UE chyba jest taki zakaz więc ta sprawa z Danią coś mi brzydko pachnie :)

Na te wszystkie przepisy można znaleźć boczną dróżkę. Kwestia tego kiedy chleb staje się odpadem ;) Wysłodki to też odpad. Tak więc odpad odpadowi nie równy.

Edytowano przez JohnTheBulletTeacher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja pale przenzytem... i juz ładnych pare ton spaliłem od poczatku zimy, a sąsiad juz odmnie kupywał zboze do palenia... aa dodam jeszcze że wolałbym z checią je sprzedać, ale te zboże nie nadaje sie do sprzedaży... :( , a dlaczego?? z racji zeszłorocznego foha pogody w żniwa... ;[ i tylko nadaje sie do karmienia dla bydła i do pieca... mówie dlaczego pale, bo niechciałbym być nazywany jakimś antychrystem , przez gimnazjalistów.. no dobra nie bede rozwijał dalej mysli, niech kazdy sobie dopowie,,, ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

można tu zadać pytanie ciut inne jak zadał kolega,a mianowicie:gdzie ci co wolą skarmić świniom-sprzedać i kupić węgiel.myślę że mniejszym grzechem jest to spalić niż świadomie nabijać kieszeń pośrednikom z branży mięsnej(oni was mają za idiotów,co gorsza jest poniekąd w tym wasze przyzwolenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin24    8

U nas to połowa wsi pali zbożem jak pojadą sprzedać na rynek to i tak nikt nie chce kupić węgiel 800zł tona ja nie widzę w tym grzechu to co mają marznąć bo to grzech jak ich nie stać na węgiel pewnie jak było by ich stać to woleli by węglem palić albo olejem opałowym pola leżą odłogami i dobrze przynajmniej obrobione będzie my akurat palimy drzewem może to też grzech nie znam się na tym trzeba zadzwonić do rydzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie jestem zwolennikiem palenia zboża i też się zgadzam z niektórymi poprzednikami że palenie zboża powinno być zakazane.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj