kubus

wybór

Polecane posty

kubus    22

Hej. Mam dylemat co lepiej wybrać na zbiór siano kiszonki. Którą maszynę opłaca się bardziej kupić i która by była bardziej wydajniejsza jak i równiż koszty jej eksploatowaniea( do prasy:folia i siatka lub sznurek)

Jaka najlepiej by pasowała do zetora 5340. Moze macie jakies oferty przyczep zamozbierajacych lub pras rolujących do tego zetora. Z dziękuje.

 

 

Pozro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ja tydzięń temu z ojcem tesz taki mieliśmy dylemat i postanowiliśmy jednak kupić prase ponieważ jest bardzięj wielofunkcyjna( bedzie prasowała na sianokiszonke, siano, słome) niż przyczepa samozbierajaca. Koszty eksploatowania mogą być większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

popieram prasa ma przyszłość.

może więcej sprzętu trzeba mieć (tura,przyczepy)

ale ja bym wzioł prase.

do jakiej sumy cie interesuje ta prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Z jakich powierzchni chcesz zbierać sianokiszonkę? Bo jak z dużych to przyczepa ma więcej plusów :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

mowierzchnia do zielonek to ok 25_-30ha

 

a przyczepe lub prase to szukam takiej w granicach 20 tyś


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam jednak przyczepę. Na prawie 30ha łąk to prasa według mnie za wolno będzie szło. Przyczepę do 20 tys. kupisz porządną. Najlepiej jakby to była przyczepa o ładowności 5-6 t z rotorem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

no moze troche przesadzilem tak dzies do 25 ha


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A przyczepę byś chciał z rotorem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

no z rotorem była by lepsza ale od biedy moze i bez ale lepiej z


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilos    1

do tego zetorka bym ci proponował jaką przyczepe mengele z 6t ładowności i koniecznie ze 20 noży ładowacz niekoniecznie rotor. ja w claas-ie mam ubijakowy łańcuchowy. i nienarzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kiedyś czytałem o porównaniu kosztów prasy i przyczepy to koszt produkcji sianokiszonki z 1 ha był prawie 2 razy mniejszy przyczepą niż prasą, a to za sprawa folli i sznurka, ale jeśli masz podmokłe łąki lub torfowe to z przyczepą może mieć problemy ten zetorek, pozatym wydajność przy przyczepie również podana była nie wysoko chyab nawet mniejsza jak prasy, najlepsza wydajność była z osobną sieczkarnią ale koszty troche większe niż w przypadku przyczepy,

 

ps. czy w takich przyczepach z sieczkarnią jak by zdjąć noże to była by możliwa zbiórka siana lub słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wyjmujesz noze i jedziesz po siano :)

 

zaletą dla przyczepy jest takze to ze cały proceszbioru mozesz wykonać sam jednym ciagnikiem

 

do prasy potrzebujesz:

- prasa + ciagnik

- tur + ciagnik

- przyczepy + ciągnik

 

a do przyczepy samozbierajacej podłaczasz ciagnik i sam zbierasz, sam transportujesz i jeszcze jak masz bebny dozujace to sam mozesz pryzme uformować - dodatkowo potrzebujesz tylko ciągnik do ugniatania


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ps. czy w takich przyczepach z sieczkarnią jak by zdjąć noże to była by możliwa zbiórka siana lub słomy?

 

Najczęsciej w prasach i przyczepach noże wyłączasz jednym naciśnieciem guziczka na panelu, lub hydraulicznie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

do samej sianokiszonki przyczepa lepsza ale wydajność to mi sięwydaje że będzie jednak mniejsza, jeśli daleko są łąki, a jeśli do tego zabagnione lub grząskie to już napewno przyczepa odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

co do wdajności to się nie zgodzę.kumpel kupił nówke potingera to jak przyjechali ja uruchamiać to taki kawałek 2, 5 ha to piorunem sprzatneli. gość nie nadążał ograbiać (dodam ze trawa była baaaardzo duża) prasą to napewno zajeło by o wiele więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja poweim, że wydajność w jednej i drugiej metodzie zależy głownie od organizacji pracy.bo przecież są przyczepy na które można zabrać kilka ha dobrej trawy jednym kursem...

 

jeśli chodzi o przyczepe (ładowność 5t) , to u mnie w trzech 15ha jedego pokosu nie robimy dłużej niż 3-3,5 dnia.(dzień ok 10-12h) łąki oddalone są od 1,5 do 5km.

 

co do mokrych łąk łatwiej przejechać przyczepą z tandemem na szerkoich oponach niż z belą na ładowaczu czołowym ciągnikiem 2WD.

 

jedyny minus przyczep to cena nowych.5t zachodnia przyczepa kosztuje ok 25tyś E


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ale za 20 tysiecy to juz kupisz uzywaną w niezłm stanie technicznym i z bajerami typu bębny dozujace

 

<<<<<--------------------------------post nr 700 <_<


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Polecam przyczepe tylko z walcami dozującymi nożami zabezpieczonymi przed kamieniami .Rotor to podstawa do zielonek .Najlepsze firmy pottinger lub krone odradzam starsze modele przyczep mengele ze wzgledu na slabą jakość materiału . co do cen to po sezonie można kupić 8 tonową na tandemie nawet za 12 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja ma prasę i przyczepę zbierającą choć od kiedy kupiłem prasę to przyczepa stoi nie używana bo siano po ziezieniu przyyczepa zajmóje dużo więcej miejsca w stodole niż baloty


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Jak to czytam to niewiem co jest lepsze przyczepa zbierająca może się przydać do wożenia pęków słomy jest idealna do trasportu. A najlepiej to kup to i to i spoko. :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

pewnie że najlepiej to i to ale trzeba posiadać hajs


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

najlepiej wybrać to prasa ale nowsza i z bardziej znanej firmy a jak przyczepa to wszyscy mówią że krone i joskin to bliźniaki to nie ma różnicy prasa jest mozolna jak tylko do trawy to lepiej przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja dawniej woziłem słome i siano samozbierającą. Z jednej strony dobre bo w jednego zrobi wszystko jeszcze dmuchawa i jest ok, ale trzeba nieć duuuuuuużo miejsca. Teraz jak mam prase to samozbierającą woże bale, dobra bo dużo na nią wejdzie :D tylko potem jak trzeba zamknąć klape jest wysoko podawać i nie zapne jej za prasą to jest duży minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpan321    0

Ja wolałbym chyba prase zwijającą, bo bale mniej zajmują a zresztą można jeszce jechać na zarobek. Ale z drugiej strony do prasy jest potrzebny tur i owijarka, poza tym folię z silosu przy odrobinie dbalości możesz wykorzystać kilka razy a to zmniejsza koszty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj