pucek3

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

Polecane posty

emillo1212    16

W mojej prasie Welger RP12s jeszcze nigdy nie zatrzymał się balot nawet jak prasuje w południe, a pracuje z C-360 :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Mi zdarzyło się raz że stanoł ele to z mojej winy bo spuściłem go z obrotów a tak to wieksze obroty i rura do przodu nie ma prawa stanąć... ale osobiście wole prasować w nocy nie ma takiego upału i lepiej się pracuje... a mam prese metal-fach i śmiga z nią Belarus 892... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Siema sorki ze troche zmieniam temat ale potrzebne mi szybkie info... ma ktos moze prase vicon greenland rf 120??? Jesli tak to jak sprawuje sie w prasowaniu suchej slomy?? Baloty sie nie zatrzymuja??? mam zamiar kupic ten model z 98 roku i zastanawiam sie czy bede mogl normalnie prasowac sucha slome w ciagu dnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Bartek72511

W jakim stanie masz walce w swojej prasie?

Jak przejedziesz po nich ręką to czuć że są ostre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Walce jak na moje oko sa w dobrym stanie. Wypustki są dość wysokie i w tym roku nie ma problemu ze stawaniem beli, sprasowane już mam około 400 snopkówi to głownie zyto i to południe nie poludnie i idize bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale tu nie chodzi o wysokość tylko o ostrość tych wypustek. W dobrej prasie jak przejedziesz ręką to czuć, że te wypustki są dość ostre a w wyeksploatowanej prasie czuć jak byś ręką przejechał po zwykłej blasze ryflowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy przyczyną nierównego balota (z lewej bardziej zagęszczony jak z prawej, kształt stożka) może być brak przy podbieraczu takiej kratki jak w sipmie z 279/1?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ta "kratka" vel "drabinka" raczej ma za zadanie aby materiał na podbieraczu nie piętrzył się do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A ja kupiłem dziś litr żywicy, utwardzacz i przelecialem 2 spodnie walce w moim Claas 44. posypałem drobnym kamyczkiem i w pole.... różnica kolosalna :) a dobijalem tak że 70 kucy chciało dlowic co mi sie nigdy nie zdarzało jak sie belka ślizgała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urc360    0

spróbuj trochę mniej zbijać bele, może chcesz za bardzo zbić bele i wtedy następuje poślizg na pierwszym walcu tuż za podbierakiem.

 

ja mam ursusa c360 i prase wergel rp200 i robię pod wieczór, po małym deszczu albo po koszeniu bo jaka jest sucha słoma to sie ślizga. robię pod wieczór i sześdziesiątka daje znakomicie rade i rolki zbija bez wielkiego wysiłku 1800 obr i jedziemy z tym koksem:)

polecam wergel rp200;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Ja stosuje zasadę ża na podbieraku zawsze musi być słoma ,na uwrociach wyłaczam napęd ale tak żeby również została słoma na podbiaraku .jeśli przy dobijaniu bela poturla się trochę bez podawania swieżego materiału to raczej na 100% się zatrzyma bo z walców idzie tylko sieczka.Robię prasą METAL FACH i nawet najsuchsza słoma idzie bez problemu. Jesli bela juz sie wam zatrzyma to proponuje powoli jechać dalej żeby nagarniacz nabijał słomę pod belę łańcuch trochę trzeszczy ale często pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Też ostatnio zaczęło mi dokuczać blokowanie się beli w Claasie Rolandzie 44. Dolne najbardziej wyślizgane bębny pomalowałem farba podkładowa (jest porowata) i dodatkowo podczas malowania posypałem grubym piaskiem. Teraz śmiga rewelacyjnie. Wypustki na bebnach jeszcze niepowycierane, ale sie farba wyślizgała. Co do 50 KM i walcówki jakoś nie mam przekonania. Prasowałem wcześniej 55 KM ciągnikiem i przy mocniejszym dobijaniu beli traktor miał już co robić. Teraz prasuje 80 KM i nie ma tego problemu nawet przy sianokiszonkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer0408    1

a czy jak pomaluje biteksem wałki to nie zacznie się łuszczyć bo słoma idzie też jako pasza dla krów czy się powoli wyciera jak farba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoo10    0

Witam. Zakupiłem vicona 1601 i problemem u mnie jest ze słoma zostaje na podbieraczu a walce nie chcą jej wepnchnąć dalej. myślałem żeby zrobić je żywicą i pospać kamyszkiem te walce...Powiedzcie mi Panowie jakim kamyszkiem najlepiej posypać i czy przyspawanie prętów do walca coś pomoże?? Proszę o poradę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Witam mam problem z feraboli entry 120 spaduje mi sznurek z beli z lewej strony tylko na bardzo suchej słomie , ale siatka śmiga ładnie POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja radził bym nadspawać pręty i posmarować zywicą i sypnąc piaskiem znam troje ludzi którzy tak robią i welger walcowy w słomie śmiga i najlepiej stosowac się do zasady grzesiekxy'a

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

@adamus a masz w swojej prasie ograniczniki, żeby sznurek nie owijał do samej krawędzi balota? spadanie sznurka u mnie występuje tylko przy krótkiej i śliskiej słomie ( szczególnie jęczmień ) i trzeba je ustawić około 10 cm od krawędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

ograniczniki mam ustawione blisko konća beli więc musiałbym przestawić na sam początek są tam trzy dziury do regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich powidzcie czy wogóle ktos z was prasuje na równych obrotach słomę? Powiem Wam ze pracowałem z różnymi typami stałych i zminnych komór i na dziesiątki tysięcy sprasowanych bel i parę sztuk mi stanęlo w komorze kluczem do tego jest sama technika prasowania. jesli ktoś ma gładkie wałki to polecam wspawać co drugi wałek po trzy pręty 6 albo 8mm jechac na rónych dość wysokich obrotach prawie ze 500obr na womie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam wszystkich.

Kupiłem prasę AROBALE12 12s i miałem okazję przetestować czy będzie sie zatrzymywał w niej balot,. Kupiłem od gostka słomę z 4 lat myszy zrobiły robotę i więc pojechałem belarka, słoma była po kostkującej prasie pocięta i sucha i z podrzucaniem na podbierak też było różnie raz była na nim słoma raz nie , zbelowała 37 bel i żadna nie staneła. Siano też już belowałem różne i drobne i dłuższe i wyschnięte na wiór i jest ok, nie wiem czemu komuś z was się zatrzymuję bela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

problemy z zatrzymywaniem beli w prasie praktycznie nie występują w prasach claas 44, czy tak jak twoja arobale 1212 gdyż tam są wały gęsto frezowane. suchy materiał może się zatrzymywać w prasach z gładkimi walcami, np w starych welgerach


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj