pucek3

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dragmen    0

Najlepszym sposobem na zatrzymywanie się bel w prasach walcowych jest posmarowanie walców żywicą i jeszcze zanim wyschnie posypać ją drobnym żwirem, ja mam DF GP 220 też miałem ten sam problem i zrobiłem jak wyżej, od tego czasu ani jedna bela mi nie stanęła, jeżdże podczepiam do niej 3p i jak dopijałem na maksa to aż 3p się dusił :P zrób jak wyżej powiedziałem to napewno Ci się nie zatrzymają, a jeszcze zapomniałem że po tym zabiegu zrobiłem ok 1500 bel i nic się nie starło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

haha posypywanie i smarowanie, kolega chlorokauczoka farba lal po walkach i posypywal zwirem, i po 10 belach to samo. Musi byc naspawane na walkach albo walki musza byc zrobione z ryflowanej blachy, wtedy bedzie git.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragmen    0

Spawanie prętów czy kątowników nic nie daje, chlorokauczuk też nic, tylko żywica, kup pudełko żywicy i posmaruj na jakimś metalu zobaczysz na drugi dzień tego nie oderwiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja tam nie mam problemow ze stajacymi belami ale kumpel sie z tym boryka ciagle.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja mam Famarola z rotorem. Jak stanie bela to z wyczuciem wjeżdżam w pokos, rotor wepchnie trochę słomy między belę a walce i zawsze ruszy. No chyba że się wcześniej straszne jajo zrobiło z beli to trzeba wywalić. Prasowałem w tym roku i w dzień i w nocy i było ok. Tylko jeden taki dzień był, że nie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31p    0
A może jakieś rady byście podali, a nie każdy pisze, że ma taką i taką prasę, i nic takiego się nie dzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A jakie chcesz rady??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego mi też się zatrzymywały bele słomy bo mam walcową z naspawanymi kątownikami na walcach, jedynym sposobem naprawde skutecznym jest ustawienie prasy dla słomy na mały zgniot, wtedy sznurek jest automatycznie wcześniej podawany i bela nie zdąży sie zatrzymac, chyba ze masz reczne podawanie sznurka do podawaj wczesniej. drugim wyjsciem jest prasowanie wieczorem albo rano jak troche rosa siada, ja swoją słomę beluje przeważnie nocą, w dzien koszenie a w nocy jak chlodno prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Przeważnie jak się zatrzymuje to przy dobijaniu. Ale to nie znaczy że nie można dobić. Mam automatyczne podawanie sznurka ale w razie potrzeby pociąga się za linkę i sznurek jest podawany wcześniej. I robię to przy wyjeżdżaniu z pokosu albo na uwrociach gdzie słoma jest rozjeżdżona i pokruszona. Normalnie bez problemu można dobić twardą belę. Nie sztuka narobić flaków. Poza tym trzeba uważać na tzw. kupki po kombajnie - jak wciągnie taką na raz i bela zrobi się jajowata to może się zatrzymać. No i nie powinno się zatrzymywać przy dobijaniu dopóki nie pójdzie sznurek bo słoma się z wierzchu pokruszy i nie będzie się kręcić. Trochę wprawy i można robić nawet w dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak belę się owinie wcześniej sznurkiem to ona się rozleci albo przy kładzeniu na przyczepę się rozleci .


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Wtam ja mam sipme farmę II i mi nic takiego się nie dzieje. Ale kolega ma claas 46 i presuje tylko wcześnie rano albo wieczorem i z tego co zuważyłem to do końca nie dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja tak trochę nie w temacie ale ile średnio ważą bele po waszych prasach po mojej Sokółce z mf 3080 bele waży około 120 kg , a co do tematu to u mnie bele się nie zatrzymują.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tam sie nie robia flaki z bel i nie rozlatuja sie przy zaladunku nawet jak mam na najmniejszy zgniot ustawiony. zeby dobic mocniej to probowalem tez tak ze jadac normalnym tempem jak zlapie sznurek zmiana biegu na wyzszy gaz w podloge i jak juz sznurek ciągnie to raczej bela nie staje i mozna bele dobic szybko na fulla tylko przy rozwijaniu sznurka w oborze przeszkadza potem troche sypiąca sie słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

u mnie w prasie welger rp 12 jest na jednym dolnym walcu naspawany drut i dzięki temu jeszcze ani razu nie zatrzymała sie bela :D ale mam problem ze sznurkiem bo jak owija to na środku beli wałki machnacą sznurek i pęka :angry: i wychodzą potem bele jak beczki ;)


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Co do wypowiedzi @Piterra, Skoro masz Sipme Farme II to po co wogule wtrącasz ten temat skoro to jest prasa łańcuchowa i takie zjawisko jak zatrzymanie balota nie występuje, jak czytałeś watek takie przypadki występują w pracach walcowych.


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja posiadam prasę welger rp 12 i tez miałem ten problem , tak jak kolega wyżej napisał na spawanie na walce pomaga ja mam tak zrobione na wszystkich walcach znajdujących się na dole komory jest efekt ale prasowanie suchutkiej słomy nadal nie jest przyjemne ponieważ walce strasznie kruszą słomę i bela nie jest ładna ale dobita jest dość dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Wydaje mi się że w prasach łąńcuchowych też się zatrzymują baloty bo kiedyś prasował obok mnie sipmą łańcuchową i też mniał ten problem tylko on radził sobie z tym w ten sposób że woził wodę i polewał bele


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15
Ale jak belę się owinie wcześniej sznurkiem to ona się rozleci albo przy kładzeniu na przyczepę się rozleci .

 

 

Jak napisałem wyżej, wiązanie wyzwalam wcześniej przed uwrociami, ale tylko kiedy bela jest w miarę dobrze zbita (wg wskaźnika) a jak nie to po prostu zatrzymuję WOM i słoma się już nie kruszy. Włączam dopiero po wjechaniu w pokos.

 

Bele ważyły około 180 kg. (Oczywiście suchej słomy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0
Ja posiadam prasę welger rp 12 i tez miałem ten problem , tak jak kolega wyżej napisał na spawanie na walce pomaga ja mam tak zrobione na wszystkich walcach znajdujących się na dole komory jest efekt ale prasowanie suchutkiej słomy nadal nie jest przyjemne ponieważ walce strasznie kruszą słomę i bela nie jest ładna ale dobita jest dość dobrze :D

U mnie na jednym dolnym walcu drut wystarcza i słoma wygląda bardzo dobrze ;) a mógłbyś mi powiedzieć jak rozwiązać ten problem ze sznurkiem??


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja miałem jeden ale to było za mało..... a mógłbyś lepiej wytłumaczyć ten problem bo nie łapie za bardzo, fotki mile widziane. W mojej prasie jak do tond nie miałem problemów z owijaniem bel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marex    0

Ja mam prase welger RP12S i mam naspawane 4 płaskowniki na dolnym wałku tym najbliżej podbieraka. Jak prasuje słome to całyzcas trzymam stałe obroty na wałku, nawet jak końzcy sie pokos to nie wyłaczam WOM bo później są problemy z ruszeniem beli. Poza tym to najlepiej jak słoma podawana jest równomiernie. Jak puszczam sznurek to jeszcze troche jadę zanim załapie, a prasuje o każdej porze dnia i nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jak dla mnie 4 to za mało, miałem parę i bele stawały nadal jak chciało się dobrze dobić Ja mam na wszystkich walcach znajdujących się w dolnej części komory.a z reszto to się zgadzam w 100% z poprzednikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pucek3    0

z tego co piszecie to wynika ze musze naspawać płaskowniki na walce . tak bedzie chyba najlepiej.mam nadzieje ze to rozwiązanie zda egzamin a jezeli nie to sprobuje jeszcze ta opcje z pomalowaniem walcy.Jezeli to wszystko nie zda egzaminu to chyba pozostanie wymiana prasy...


John Deere 6300 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Przyspawanie powinno pomóc ,a widziałem kiedyś prasę malowano jakimś lepikiem i kamionkami i posypano strasznie to wyglądało ,ale nie wygląd najważniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj