pucek3

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

Polecane posty

gabrysiek    82

Właśnie u mnie jest ten sam problem w pasówce Hesston 5650. Mam ją już od 2 miesięcy. W krótkim sianie nie da się zacząć, bo stanie w podbieraku. Przy owijaniu sznurkiem robi sieczkę i wszystko spada na te listwy dociskające pobierające masę przy podbieraku i trzeba to zgarnąć, bo zapcha mi przy kolejnej belce. 

Druga sprawa to wczoraj wieczorem pojechałem sprawdzić jak będzie szło w słomie i zapchało mi 2 razy na owsiance, (pszenżyto dobrze szło). Dzisiaj pojechałem ok 10 godz to tylko wpakowałem się w słomę (pszenżyto) to od razu postój. 2 belki dobre i dalej znowu źle. Przejechałem znowu na owsiankę i dobrze zacząłem ale już 2 beli nie mogłem zacząć. 3P jeździłem 1 biegiem. Co jest jeszcze uciążliwe to sieczka ze słomy na tym docisku podbieraka i chyba wyrzucę ten docisk. Dodam jeszcze że palce podbieraka są w nie najlepszym stanie, ale czy to też może być przyczyną. Czy może materiał jest zbyt suchy. Długie siano sporadycznie się zapychało. Wałek do rozpoczęcia beli mam kwadratowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Posiadam McHale f5500 i nigdy nie było problemu w słomie a prasowałem też słomę kttóra leżała 2 dni na słońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm93    0

Na początku tego postu ktoś zaproponował posmarować walce żywicą i posypać żwirem i mam pytanie co do tego. Czy nie będzie się o to siatka zaczepiac? I jakiej grubości będzie najlepszy żwir?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

żywica Ci grubego żwiru nie złapie bo to fizycznie niemożliwe... ja stosował jakieś kamyczki grysowe czy coś... miały ostre krawedzie a max 2-5mm średnicy. malowałem walca, sypałem i gotowe. ładnie łapało.

Nie studiuje wszystkich tematów o prasach ale myślałem że to problem tylko walcówek a tu też pasówki stękają :> W tym roku żadnego tuningu nie stosowałem a mój rollant 44 miał minimalne problemy tylko w pszenicy a pszenżyto, owies, jęczmień to po prostu bajka. Fakt że chyba nie wszystkie prasy mają widły za podbieraczem a to duuuużo pomaga.

Ja w którymś miejscu przeczytałem o funkcji prętów nad podbieraczem.... wstępne zagęszczanie materiału.... opuściłem te pręty na max, podbieracz dość wysoko i heja do przodu. problemy się skończyły.

Minimalne problemy z pszenicą to chyba wina tego że tylko kłosy zbierałem bo słomy nie potrzebuje a siekacza w kombajnie nie mam

 

gabrysiek i nie jeździj 1 biegiem... siekę tylko robisz i sobie problemy. ja tym rollantem zaczynam od 3 a przy końcu 2 bieg. Fakt że mam trochu więcej kucy pod maską 4P ale inaczej tego nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm93    0

Myślałem o zastosowaniu max od 1 do 1.5 mm żwir bo nie wiem czy siatka nie będzie się o to zaczepiac. Nie miałeś z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie mam siatki, nie mam problemu. 1.5mm to piasek :P więc tym bardziej nie masz czego się obawiać tylko testować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian92    30

Witam ja mam Melal-Fach od nówki 2004 słoma i siano masakra !!! Nie ma mowy o prasowaniu słomy w tym roku u mnie większość słomy spalone nawet łańcuchowych  zatrzymują się belki. Teraz kupiłem JD 580 i bez problemu idzie do słomy polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W tym roku jak słoma parę dni poleżała i do tego podgrzewało to i ja miałem problemy jak nigdy. Jedyne wyjście wstać o 5 czy 6 rano i prasować z rosą. Wtedy jest idealnie i dobite jak należy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Co do tego mojego Hesstona 5650 to mam wałek kwadratowy do rozpoczęcia beli. 2 znajomych ma wałki okrągłe i jeden miał jak kupił prasę listwę przy tym wałki i mówił, że nie miał problemu przy prasowaniu. Drugi nie miał tej listwy i jak zobaczył to dorobił i mówił, że robota teraz idzie bez problemu. Dzisiaj pożyczyłem sobie tę listwę i czekam aż chłodniej się zrobi i zobaczymy. Mówią, że zęby od podbieraka nie mają nic do rzeczy. Jak zauważyłem to ta listwa wygląda tak aby materiał ze środka prasy nie cofał się do podbieraka tylko zjeżdżał po tej listwie tworząc koło czyli belę. Wieczorkiem dam znać co i jak.

 

 

Z listwą też nie szło. Zrobiłem pierwszą belę bez problemu. Później 3 wyrzuciłem, udała się kolejna i znowu 3 wyrzuciłem.

Wczoraj znajomy miał ten sam problem w Hesstonie 5670 na kwadratowym wałku. Mówił, że nigdy z tym nie miał problemu tylko wczoraj rano pierwszy raz, a wieczorem tak samo nie chciało iść. Jutro ma próbować zwijać kolejny znajomy na okrągłym wałku z listwą. Zobaczymy czy mu się uda. U siebie będę próbował na kwadratowy wałek na spawać drut albo płaskownik, ale nie wiem czy też coś to da. Przyczyną jest zapewne słoma w tym roku jest zbyt sucha i śliska.

Edytowano przez gabrysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm93    0

Żywica trochę pomogła ale dalej się zatrzymywała bela no i siatkę też potrafi ten żwir wciągnąć. Po paru dniach prasowania żywica się wytarla więc nie ma sensu tego znowu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

czy jest sens to już Twoja decyzja.... jeśli miałbym święty spokój przez zabawę z żywicą to co drugi dzień smaruje... byle było skutecznie. zawsze możesz to olać i zamówić usługę a na swoją prasę się tylko patrzeć albo liczyć że ktoś ją kupi nieświadomy problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

W moim przypadku komora się nie domykała, a kontrolka mi gasła na komputerku. Słoma zwinięta, ale chcieć coś zdziałać to musi być wilgotna. Do kwadratowego wałka na spawałem drut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam!

Panowie mam dwa problemy ze swoją prasą MASCAR 2120

1. Z jednej strony jak owijam słomę sznurkiem to jest sznurek mocno ściśnięty zaś z drugiej jest luźny co może być przyczyną?

2. Bela nie chce wypadać z komory. W zależności czy jest mocno zbita czy nie.

Zaznaczam, że dzieje się to tylko w słomie w sianie i trawie tych problemów nie ma.

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro05    4

W swojej prasie walcowej Deutz Fahr GP220 pokryte mam żywicą i żwirem o gradacji 2-3 mm wszystkie walce oprócz trzech dolnych, taką ją kupiłem. Ogólnie nie miałem problemów z zatrzymywaniem się bel ale kilka zepsutych na sezon to norma. Zauważyłem że podczas podnoszenia klapy niektóre bele ślizgały się na dolnych walcach i dlatego nie chciały wypadać. Obecnie pokryłem również i dolne walce kamykami i żywicą, czy rozwiąże to problem okaże się w przyszłym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Stary i prosty sposób to naspawać po kilka małych płaskowniczków na co drugi walec. Warto zwrócić uwagę czy aby te płaskowniczki zmieszczą się między walcami bo będzie lipa gdy będą haczyć. Wystarczy tak przerobić 4-5 walców i powinien być spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaculek13    4

Jest prosty ale skuteczny patent z założeniem pasów na dolne walce, na 5 dni prasowania 100% owiniętych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaculek13    4

Kolego na dolne walce (od podbieracza do klapy) u mnie są 3 walce, pasy od prasy pasówki sztuk 3. Przerobiłem żywice, farbę i naspawania prętów ale pasy są idealne. Jak by co to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wstaw zdjęcie.. ale chyba łapie patent. Musze zmierzyć obwód walca i kupie jakiś pas a przykleję go na żywicy. A ciekawe czy pas transmisyjny zdałby egzamin

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no rozumie rozumie. Miedzy walcami w Claas dość ciasno to na każdy walec 3 pasy po 18cm tak coby pasy sąsiednich walców się mijały i powinno grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie a jak to zrobić w prasie zmiennokomorowej bo w mojej NH 865 na początku prasowania słomy też mam ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj