matidi

kto juz sieje nawozy pod rzepak

Polecane posty

Bodzio110    3

Nie ma się co spieszyć bo nawóz za drogi i jak pogoda by się mroźniejsza zrobiła to szkoda, żeby roślinki nie pobierały. Ale koło 15 marca trzeba saletrę i siarczan posiać - oby błotko zeszło, bo na razie to mokro. Z tą solą potasową Bobek to dobry pomysł. Ja jeszcze nie stosowałem soli na wiosnę, ale warto pomyśleć - może efekt jest, bo z jesieni potas to troszku się wypłukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Właśnie starszy mi powiedział, że planuje w następnym tygodniu już wjechać... Jeżeli utrzyma się taka pogoda jaka obecnie jest... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiliśmy ziemie jakies czas remu, zrobilismy probki, potem zasialismy rzepak i próbki ponownie bły zrobione ale juz po zasianiu soli potasowej. Zawartość potasu bardzo wzrosła, a rzepak w miejscach gdzie wczesniej były przepalczyska i słabe rosliny, po zwiekszonej dawce zuwazylismy duża poprawe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

szczewko    33

u mnie w jeszcze nie bo błoto ale tu gdzie jestem obecnie(Anglia) to sieja nawozy juz po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

My chyba jutro wjezdzamy!!! Ale nic pewnego POGODA lubi płatac figle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Coś wiem o nagłych zmianach aury... A tak odbiegając, dopiero teraz dojrzałem, że autor tematu niezbyt dobrze go sformułował bo powinno być "kto sieje już nawozy na rzepak", a nie "pod". Ale co tam to taki szczegół... :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mam już odpowiedź na pytanie postawione przezmnie wyżej.

 

Stosowaniw nawozów mineralnych,naturalnych oraz organicznych w postaci stałej jaki płynnej, przed 1 marca jest ustawowo

 

ZAKAZANE.

 

Jedną z możliwych sankcji jest odebranie w części lub całości dopłat bezpośrednich za dany rok.

 

Więc nie daj Boże życzliwego sąsiada bo po ptokach. Bo praktycznie nie ma innej opcji by się arimr dowiedziała.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jednak narazie żadnych sankcji nie wyciągają...chociaz jakby sie sąsiad uparł... :rolleyes:

 

ja nie rozumie tych co sie tak śpieszą-za dużo ha czy taka organizacja pracy, że zdążyć nie mogą...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest taka zasada, że nawozy powinny czekac na rzepak. Zauważyłem u siebie, ze rosliny są juz pobudzone, wypuszaczają młode korzonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Po co sie spieszyć???Przed 1 marca nie wolno siac nawozów sztucznych jak i naturalnych!!!!!!!Jak ktoś podkabluje to zycze powodzenia :rolleyes: Ja tak około 10-15 marca na rzepak sieje. Naturalny nawóz wywoże zaraz 1 marca bo juz mam pełne szambo i płyte a szambo ma 180m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

ja dzis jechalem, jutro dokoncze sypac rzepak i odrazy do pszenicy !!!!!!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj zagregowałem rozsiewacz z zetorem (pozbawiłem MTZ-a jedynej roboty :rolleyes: ) i teraz czekam na dobrą pogodę, może jutro, albo po jutrze posieje siarczan amonu, no i powoli trzeba zabierać się za inne zboża


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja ostatnio z moim tata chodzilismy po polu i bylo wmiare such i zastanawiamy sie czy w przyszlym tygodniu nie zaczac siac nawozow bo u mnie na wsi utrzymuje sie temp. 10 stopni C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
Niektórzy to już w czerwcu będą kosić.

Wczesny siew nawozu nie oznacza wczesnego zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5
Mam już odpowiedź na pytanie postawione przezmnie wyżej.

 

Stosowaniw nawozów mineralnych,naturalnych oraz organicznych w postaci stałej jaki płynnej, przed 1 marca jest ustawowo

 

ZAKAZANE.

 

Jedną z możliwych sankcji jest odebranie w części lub całości dopłat bezpośrednich za dany rok.

 

Więc nie daj Boże życzliwego sąsiada bo po ptokach. Bo praktycznie nie ma innej opcji by się arimr dowiedziała.

W mojej okolicy jednego wczoraj złapali jak na polu gnojówkę rozlewał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
W mojej okolicy jednego wczoraj złapali jak na polu gnojówkę rozlewał .

 

 

słuchajcie ja czytałem pobieznie to rozp. i tam pisało ze gdy ziemia zmarznieta jest na bodajze 15 cm i to chyba tu jest luka bo teraz ziemia nie jest zmarznieta temp gleby na 5 cm to ok 5 stopni na + wiec pomimo to ze jest luty nie ma obawy o to ze dojdzie do spływania nawozu po powiezchni gruntu tym bardziej ze brak sniegu, wiec pomimo iz okres stosowania zaczyna sie od marca to pod wzgledem ochrony srodowiska jest cacy i jeszcze jedno prawodawcy nie wzieli pod uwage takich anomalii ze brak zimy i w lutym temp była wysoka brak sniegu ziemia nie zmarznieta i rosliny juz moga pobierać składniki pokarmowe. wiec jak ktoś by uzasadniał zakaz to w tej sytuacji chyba by poległ jedyny - to własnie zapisana data. ale wiadomo prawo ma rózne intrpretacje. ciekawe co by nato powiedział jakiś spec od prawa czy spełnienie 1 warunku daje podstawy do zastosowania pomimo nie dotrzymania 2 moim zdaniem sztucznego.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Polak tak juz ma ze jak nie złapia i kary nie wlepia to nic go nie moze powstrzymac,zadna siła!!! Przepisy powinny byc przestrzegane,a jak nie no to kara!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Polak tak juz ma ze jak nie złapia i kary nie wlepia to nic go nie moze powstrzymac,zadna siła!!! Przepisy powinny byc przestrzegane,a jak nie no to kara!!!

 

nie chce cie martwić ale polska to nie wyjątek. ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

my posialismy 29 lutego ale ze nie miałem kompa to pisze dopiero teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj