Skocz do zawartości
matidi

kto juz sieje nawozy pod rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Rzepak
tommy66692    10

Rzepak to roslina oleista-przenosze.

P.S poszukam czy nie bylo takiego tematu (przypadkiem).

matidi    0

Nie wiem czy był ale ja osobiscie nie znalazłem jak ktos zanjdzie to pisac moderator połaczy co nie:);):rolleyes::D

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamyk514    0

Niedługo trzeba będzie wyjeżdrzać tylko teraz są problemy z wjazdem w pole z nawozami my zaczynamy początkiem marca (pierwsze tygodnie)

MECHANIZATOR    156

my probowaliśmy siać nawozy w pszenicy ozimej - ale widząc efekty to za rzepak się zabierzemy jak pola obeschną - w pszenicy to narobiliśmy takich kolein że hej

pawel93    1

Nie ma sensu teraz wjezdzać w pole,tylko sie kolein narobi i to wszystko,a zasiać można w marcu.

deer    176

Ja mam takie pytanko. Czy z czysto prawnego punktu widzenia wolno stosować nawozy sztuczne przed 1 marca ?

Bo słyszałem sprzeczne opinie a jednoznacznej odpowiedzi nigdzie nie znalazłem.

tommy66692    10

O sztucznych nie slyszalem ale o obroniku to tak ze od 1 marca-ale takze pewny nie jestem :rolleyes:

MECHANIZATOR    156

ustawa o nawozach i nawożeniu w kwesti nawozów mineralnych mówi tylko tyle ze nie mozna stosować nawozów na zaśnieżone lub zamarznięte pola

black08    3

u mnie mozna by gdzie niegdzie wjechać i wegetacja powoli rusza ale zapowiadaja ochłodzenie (powrot zimy!!!!!! :rolleyes: ) jeszcze troszke ale sprzet juz podpiety

deer    176
ustawa o nawozach i nawożeniu w kwesti nawozów mineralnych mówi tylko tyle ze nie mozna stosować nawozów na zaśnieżone lub zamarznięte pola

Masz rację ale odsyła w tym względzie do dyrektywy azotanowej. A tam jak jest napisane to już nie wiem.

krolikNH    56
O sztucznych nie slyszalem ale o obroniku to tak ze od 1 marca-ale takze pewny nie jestem ;)

Tak w telewizji kiedyś mówili, że od 1 marca można rozwozić nawozy naturalne... :rolleyes:

A wracając do tematu to po co tak szybko wyjeżdżać??? Kolein narobić??? Jak dopiero wjeżdżam jak jest obeschnięte pole (w miare, nie dogłębnie), bo potem co? Zakopiesz się i będą cie helikopterem wyciągać??? :D

benek79    13

U nas spokuj,mokro. Ale na poczatku marca jak bedzie mozna to rusze w pole.

benek79    13

Skoro nikt nic nie pisze to znaczy ze nie. Moim zdaniem to jeszcze nie pora na siew nawozu.

Rako    1

My palujemy na początku marca bo teraz jest za mokro

quercus    6

No z tego co słyszałem ma już być tylko cieplej tak więc jak sie da to w pole wjechać. ;) Chociaż cały czas jest błotko na polach....

PGR u nas wywozili w zeszłym tygodniu są takie koleiny że hej....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My z tatą już sialiśmy sól potasową na rzepak, akurat był rano przymrozek ziemia była zmarznieta. Po południu puściło i ładnie nawozy sie wchłoneły :D pzdr ;)

benek79    13
My palujemy na początku marca bo teraz jest za mokro

To tak jak ja,tylko musi przestac padac.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak obeschnie, a pewnie w pierwszym tygodniu marca. Teraz jakby wjechał to jest za mokro....

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?