MrOcZnY

Claas vs. Challenger vs. CAT ????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrOcZnY    0

Chciał bym otwożyć temat o markach Claas, Challenger oraz Caterpillar.

 

Proszę wypowiedzcie się na temat kombajnów oraz ciągników. Nigdzie nie znalazłem porównania tych maszyn, wszędzie są porównywane JD z Claas'em.

A z tego co wyczytałem to Maszyny CAT oraz Challenger mają lepszą wydajność.

 

Piszcie co wiecie na temat tych maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Challenger to nie marka tylko model Claasa i Caterpillara.(ten potwór na gąsienicach)


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

W takim razie czegoś nie czaje. Na zdjęciach widziałem ciągnik CAT i wiadomo podpis Challenger, Claas i podpis Challenger, i ciągnik sam napis Challenger. Więc coś mi nie gra z twojej wypowiedzi. Możesz to sprostować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Jak możesz to daj link do tego zdjęcia bo teraz ja nie wiem o co chodzi. Jeszcze nie widziałem challengera jako oddzielnej marki.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

J też tu czegoś nie czaję. I nie chcę nic mówić, ale zaraz tu wpadnie jakiś moderator i będzie buba. :rolleyes: , bo temat niesprecyzowany.

 

Więc CAT=Caterpillar=Challenger

Claas=Claas na gąsienicach= Challenger na zielono

 

To tak jak z Lexionami: CAT Lexion=Claas Lexion

 

A kombajny CAT Challenger to są podobne do MF Activa, Laverda i Fendt.

 

Challenger to nazwa/marka nowszych maszyn CATa po przejściu do koncernu AGCO.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

no teraz jest już sprostowanie. W końcu ktoś mądrze napisał. No dobra ale są porównania claasa do JD a czy można je porównywać do CATa ??? bo z tego co wyczytałem to kombajn challenger ma wydajności 100 hektaró na godzine, a claas chyba 60 jesli sie nie myle

 

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Więc CAT = Caterpillar ale już nie równa się challenger. Kiedyś tak było. Teraz challenger to oddzielna marka.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Rzeczywiście. Prasy nawet robią-fajna sprawa i są nowe modele kombajnów. Ja zawsze myślałem, że po prostu CAT zmienił design i dlatego nie mogłem odróżnić tych marek.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

Czyli miałem rację że Challenger jest marką a nie modelem Caterpillara.

Apropos Challenger produkuje Ciągniki gąsienicowe, kołowe, kombajny, prasy, opryskiwacze samojezdne, terra gator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Claas to wiadomo catrobi kombajny ciągniki(znane też jako challenger) i maszyny różnego typu jak spra coupe itp.

challenger ma też swoje kombajny wyglądu laverda mf wkońcu to agco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no i byly juz wytlumaczone w miare, to marcin znowu zamieszal :rolleyes: , poczytaj poprzednie posty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

A porównując maszyny to wiadomokombajn Claas lepszy niż JD. Kombajn CATa to prawie Claas. A kombajn Challengera ??? Jak co o nim powiecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

A mozecie mi rozjaśnić temat kombajnu claas i challenger ? prównując dwa największe modele jaki zbiornik na ziarno, największy heder jaki można zapiąć, ile ton na hektar. możecie jeszcze dozuć coś od siebie.

 

Wyczytałem że challenger bieże 100 hektarów w godzinę - prawda to ? w takim razie ile lexion 600

 

odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Wyczytałem że challenger bieże 100 hektarów w godzinę - prawda to ? w takim razie ile lexion 600

 

odp

:) :) :) chyba 100 T\h, najwieksze kombajny moga tak pokazywac w chwilowym przeplywie masy ;)

A mozecie mi rozjaśnić temat kombajnu claas i challenger ? prównując dwa największe modele jaki zbiornik na ziarno, największy heder jaki można zapiąć, ile ton na hektar. możecie jeszcze dozuć coś od siebie.

popa tutaj moze cos znajdziesz, dopasuj tylko model challengera do MF

http://img138.imageshack.us/img138/2112/kombajnysi5.jpg

takie zestawionko zrobilem, mozna przejzec, skontrolowac, a najlepiej dodac nowe porownania i nowe kombajny :)

 

w tym celu umieszczam plik .xls

http://www.sendspace.pl/file/U3RLqoQa/

 

mozna pokusic sie o podsumowanie

 

Dadajem linki a nie fotki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

tak tam miało pisać 100T/h pomyłka w druku

 

no przeczytałem to troszkę wyjaśniło mi sytuację chociaż wolał bym dokładne dane lexiona 600i challengera CH 680.

 

Jeżeli by ktoś znalazł takie coś tylko dobrze by było jeszcze w tłumaczenie PL gdyż nie czaje niektórych słówek:) ale jak już to w ostateczności może być ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a to ci niewiele chyba wyjasnilo bo obydwa sa na rotorach, myslalem, ze ten challeger to ma byc odpowiednikiem cerei.

 

ze tak sie zapytam po co chcesz je porownywac?? ;) tak z ciekawosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

interesujue mnie to ponieważ cllasa wszyscy porównują do JD a nigdy nie porównuje się tych marek do challengera.

 

A jeszcze jedno cllas ma największy heder 9m dobrze pamiętam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

O ja ale potwór. To chyba prototyp bo jakby był produkowany to by go znali ludzie, bo przeróbka własna to to napewno nie jest ;) ciekawe jaki jest do niego heder do zbioru zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

google milczą na jego temat...moze to jakis fotomontaz?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

wiem tylko tyle że to prawdopodobnie jest zdj z włoch. Więcej nic nie mogłem znaleźć. Mało informacji jest na temat lexiona 600 a co dopiero tego. Ale ten normalnie jest wyjebisty. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

fotomontaz to jest. Przyjzyjcie sie gdzie on ma przednie kola ;):)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrOcZnY    0

jeżeli jest to fotomontarz to musiał to robić konkretny grafik.

A co do kół to ten kolos z przodu ma na pewno gąsienice, a z tyłu może mieć duże balony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj