Skocz do zawartości

Polecane posty

Dawid777    0

Witam. Mógłby mi ktoś podać symbol paska napędzającego m.in. alternator w JD 6400 z 1997 r? Byłbym bardzo wdzięczny.

Pasków są 4 rodzaje, proponuje wyjąć stary i jechać do motoryzacyjnego mi tak dobrali i jest spoko :)

Czy do wentylatora nadmuchu powietrza do kabiny to jest łatwy dostęp i gdzie on się znajduje??? Chodzi mi o to, żeby sprawdzić przewody elektryczne, bo raz działa, raz nie działa. Przeważnie nie działa, a chyba w końcu ciepło będzie <_<

A bezpiecznik oznaczony żarówką i półksiężycem jest od podświetlenia zegarów?? Bo tylko tam nie mam światła, a bezpiecznik się przepala ;[ .

Edytowano przez paweljrfarmer

atomik    145

zapewne trzeba zdjąc dach tak jak w serii 10 a to tylko dwie śruby na dachu i kilka na klucz torx wokół poddasza o ile pamiętam to to wystarczy jak zkładałem antene do radia to tam był nadmuch na wierzchu, http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt tu masz w katalogu

Edytowano przez atomik

Wiadomość z agroFakt.pl

erciak    10

Po uruchomieniu na zimnym silniku świeci mi się kontrolka wskazująca zbyt wysoką temperaturę oleju w skrzyni biegów. Podejrzewam, że coś nie tak jest z czujnikami temperatury. Proszę o informację czy po wykręceniu czujników (są dwa wkręcone w obudowę skrzyni przy wale kardana) i sprawdzeniu miernikiem powinny mieć przejście? U mnie jeden przewodzi, drugi nie i na desce rozdzielczej mam dyskotekę.

UBUNTU    0

Witam. Mój znajomy ma problem z John Deerem 6400, a mianowicie nie działała mu kontrolka (chyba od podgrzewania) i pogrzebał coś w bezpiecznikach, a teraz nie działa mu rewers i podnośnik. Był u miego mechanik posprawdzał bezpieczniki i wszystkie są ok(wszędzie przepływa prąd).

Co może być przyczyną tej usterki? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

ecik89    0

Witam. Mój znajomy ma problem z John Deerem 6400, a mianowicie nie działała mu kontrolka (chyba od podgrzewania) i pogrzebał coś w bezpiecznikach, a teraz nie działa mu rewers i podnośnik. Był u miego mechanik posprawdzał bezpieczniki i wszystkie są ok(wszędzie przepływa prąd).

Co może być przyczyną tej usterki? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

A wspomaganie mu działa? Niech spróbuje filtr oleju od hydrauliki przeczyścić ten w środku po lewej stronie.

Orientuje się może ktoś co może być przyczyną nie wyłączenia się przedniego napędu?

Kto się orientuje czy wspomagająca pompka paliwa (ta w zbiorniku) pracuje cały czas czy tylko czasowo??? I czy w instalacji jest jakiś przekaźnik czy tylko bezpiecznik do tej pompki???

Kto się orientuje czy wspomagająca pompka paliwa (ta w zbiorniku) pracuje cały czas czy tylko czasowo w 6300??? I czy w instalacji jest jakiś przekaźnik czy tylko bezpiecznik do tej pompki???

erciak    10

Pompka pracuje podczas pracy silnika, zaczyna działać przy rozruchu z rozrusznika. Samo włączenie zapłonu jej nie uruchamia, co do bezpieczników i przekaźników poszukaj na pokrywie, nie sprawdzałem nigdy.

david85    1

W moim john deere mam podobny problem po przekręceniu kluczyka wyświetla DIA a następnie HCU później błędy może podpowie ktoś jak to usunąć

erciak    10

Mam prośbę odnośnie filtru siatkowego. Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć gdzie on się znajduje? Pod zwolenicą jest śruba, ale wygląda na przelotową i w katalogu określona jest jako "screen". Zupełnie nic mi to nie mówi. Z góry serdeczne dzięki za jakąś fotkę, lub numer z katalogu.

Marek2140    0

siema czy ktoś z was ma john deere kturegość z nich to niech napisze jak mu się sprawuje i czy jakieś awarie były i jakie i czy warto je kupić czy jakiegość starszego john deere myślałem terz o 3040 lub 3140 co myślicie z góry dzięki :)

langedorf    0

Kto się orientuje czy wspomagająca pompka paliwa (ta w zbiorniku) pracuje cały czas czy tylko czasowo w 6300??? I czy w instalacji jest jakiś przekaźnik czy tylko bezpiecznik do tej pompki???

U mnie działa czały czas.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właśnie miałem 6 ha i udało mi się zakubić 26 Ha Taniusienko jak barszczyk i moje pytanie przmi czy john deere 6100 6200 to jest dobry ciągnik na te 32 ha czy też zakupić zetora 7211

a1980    0

U mnie działa czały czas.

po przekręceniu stacyjki przesuń rewers do przodu-wtedy powinna działać jak nie pompka do wymiany

arkadian12    0

Panwie

Interesuje mnie JD6400, jest dostępny ten model w fimie, która sprowadza sprzęt. Maszyna jest z niemiec, ma przepracowane 11000mth, pneumatyke, skrzynia mechaniczna z półbiegami trzy grupy, EHR , bez klimy, z możliwością zakupu z ładowaczem lub bez, ciągnik z 95r. Mnie interesuje maszyna bez ładowacza, sprzedawca wrazie czego zdemontuje ładowacz. Do tej pory jeżdździłem MF255, i moja wiedza na tego typu sprzęt jest średnia tyle co czytam forum i rozmawiam z ludźmi. Bynajmniej czy ten ciągnik jest wart zainteresowania, taki przebieg niby duży, ale chcyba nie jest za duży, wszystko sprawne, czy przód może być mocno zużyty, pompa olejowa od ładowacza jak dużo pracował. Może dacie jakieś sugestie jak jego sprawdzić i czy cena ok 60 000 jest rozsądna za sam ciągnik.

bartek45    17

Jeśli będziesz wymieniał oleje i filtry na czas i będziesz go szanował to będzie służył jeszcze Twoim dzieciom. Cena 60 tysia jest dla mnie bardzo rozsądna, jeśli mówisz że jest wart zainteresowania. Mam takiego i bardzo polecam. Tylko lać (ale nie trzeba dużo) i jeździć!

danielhaker    825

Sąsiad ma 6400 i jest z niego bardzo zadowolony. Cenę porównaj sobie z allegro. Mi też się wydaje że jest rozsądna.

erciak    10

Jak będziesz go oglądał wejdz pod spód ciągnika dokładnie obejrzyj skrzynię biegów, zobacz czy nie ma wycieków. Sprawdz dokładnie jak działają kontrolki od ciśnienia w skrzyni, jeśli wszystko z tym jest w porządku. Bez konkretnego mechanika nic więcej nie sprawdzisz. Kwestia szczęścia jak uda się kupić, czy będziesz ciągnik chwalił "po wszystkich odpustach", czy będziesz na niego klął.

Dla zainteresowanych pompką paliwa w zbiorniku- wyjaśniło się po wizycie elektromechanika, u mnie działa razem z rozrusznikiem; skrzynia mechaniczna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez michal8899
      Jestem tutaj nowy i chciałbym się poradzić co wybrać interesują mnie te dwa ciągniki. Ma on pracować na 15ha jako ciągnik główny ciągnik . Proszę o pomoc!!!
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez TraktortoZetor
      Mam problem z moim JD 6200. Mianowicie chodzi o to że potrzebuję wyciągnąć wałek łączący silnik ze skrzynią biegów. Odkręciłem wałek od skrzyni biegów i od silnika bodajże na 6 śrubach tłumik drgań. Teraz ten wałek nie chce wyjść. Pytanie jak wyciągnąć ten wałek? Muszę silnik wyciągnąć czy jak? 
    • Przez 23damian
      Tak jak w temacie kupię nóż do sianokiszonki do prasy rolujacej John deere 545 
    • Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.