Polecane posty

beret1990    27

tak cena 78000 ale brutto. ja sobie vat odlicze więc cena mocno spoda, ale powiem wam że kiedy się bardziej przyjrzeć tym modelom to do lekkich prac bardziej mi się podoba 6100 albo 6200 a co do silników, o one nie są wyżyłowane, tylko dodana jest turbina i inna pompa paliwa, w MF seri 3100 jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Lepiej poszukac do tych prac 6200 bedzie mial węższe koła. Co do ciagników z turem nie koniecznie musi oznaczać że jesli jest tur ciągnik musiał być mocno eksploatowany bez tura też można ciągnik zamęczyć. Rzeczywisty stan moga potwierdzić tylko ogledziny ciagnika ale to juz dla osób które się znają a nie myślą że się znają. Pozatym te ciagniki to maszyny używane więc jakies awarje moga się zdarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Kolego a jak jest rewers to nie ma sprzęgła? Sprzęgła występują w każdej ze skrzyń JD serii 6000 a nawet /niestety/ w AutoPowr dostępnej w serii 6010. Są to sprzęgła wielotarczowe /lub całe zespoły sprzęgieł i hamulców mokrych/ o dużej trwałości ale również się zużywają. Operowanie rewersem to nic innego jak operowanie sprzęgłami mokrymi.

Kolego wiem, że tam jest sprzęgło, ale panuje przekonanie, że sprzęgło wygląda jak w 360,albo innym podobnym - i trzeba będzie tarcze sprzęgłową wymieniać. Niektórzy się zdziwią jak zajrzą pod podłogę, a tam... przeciąg i wiatry hulają, bo ktoś zapierniczył skrzynię pośrednią.

@hubertuss mówisz, że specjalista przyjdzie ze stetoskopem osłucha skrzynie i powie, że jest zużyta?

Przy oględzinach rzadko kiedy można cokolwiek znaleźć, taka polityka handlarzy, rzadko który pozwoli Ci rozgrzać ciągnik do temp. pracy i sprawdzić wtedy zachowanie ciągnika. Na "zimnym" silniku przeważnie wszystko jest cacy, no jeszcze poza tym pozostaje możliwość "omyłkowego" odłączenia któregoś z czujników, a to już można wykryć.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@macin87 pisząc "Gadanie. Bierz ciągnik z turem taniej wyjdzie." mylisz się, teraz nie będę ci wyszukiwał konkretnych ofert sprzedaży osobno ciągnika i osobno tura ale z reguły jak ktoś wystawia ciągnik z turem to "przecenia" wartość tura. Już nawet na przykładzie traktora który wskazał ~beret1990~ jeśli dobrze pamiętam kosztował 78000 zł. W tej cenie możesz spokojnie znaleźć sam ciągnik i dobrać do niego tura używanego lub nowego (np. Hydro-metal AT30 17tyś zł). I na pewno będzie to lepszy zestaw niż ten na początku tematu a kosztować będzie tylko więcej wysiłku ale za to będziesz miał pewność że masz dobry sprzęt.

No i kolego gadasz bzdury to co najwyżej Ty. Może i nie mam ciągnika z turem ale to nie znaczy ze nie mam styczności i pojęcia o takich maszynach. To że masz starego Case z turem nie znaczy że jesteś geniuszem i wiesz wszystko. Uwierz mi pracowałem na podobnym sprzęcie, sam szukam sobie czegoś podobnego i uważam że jakieś pojęcie mam. Na pewno nie mniejsze niż ty.

Nie bulwersuj się tak bo ci żyłka pęknie. Jak byś nie szukał to w dobrym stanie ciągnika z turem kupisz taniej niż osobno. Można taniej kupić jakiegoś "klekota" i zerdzewiały wybity na tulejkach turem. Ładowacz zachodni po remoncie (wymiana tulejek) bez osprzętu kupisz w granicach 15-20tys.

Nie wytykaj mi tego że mam case z turm po prostu wiem jak jest/pisze z własnego doświadczenia. Najpierw miałem "30 z turem" i ona wszystko robiła od sianokiszonki po załadunek obornika, teraz mam większego (praca idzie dużo szybciej) i jeszcze nigdy w żadnym nie zajeździłem sprzęgła co na AF to codzienność zwalania winy na ciągnik z ładowaczem- jak się ktoś urodził pier... nie wie jak obsługiwać sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Stetoskopem raczej osłuchiwac nie trzeba ale jesli np z podzespołów schodzi farba znaczy że ciągnik nie odpoczywał i niekoniecznie musiał miec tura. Poprostu przy różnego rodzaju pracach obciażone są inne elementy i mechanizmy. Ciagnik z turem może byc lepszy od tego który od rana do wieczora robił na polu lub ciągał wielkie ciężary z wodą w przednich kołach rózne już widziałem. Dlatego jestem przeciwnikiem różnego typu ludowych mądrości ten zły a ten dobry.

Co do zakupów u handlarza jesli nie pozwala obejżeć ciągnika jak chcesz jdziesz do innego oczywiście rozbierac sam bym nie pozwolił ale rozgrzanie do odpowiedniej temp to norma oczywiście gdy kupujacy obejżał już ciągnik i jest na niego zdecytdowany a nie tylko zawraca d.

Co do przebiegu model ten ma mechaniczny licznik co ułatwia możliwosć zmienienia liczby mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Co do ludowych mądrości w sumie racja, nie ma jednej reguły mówiącej jaki ciągnik od którego lepszy, każdy pracował w innym gospodarstwie i różni ludzie go obsługiwali, jedni lepiej inni gorzej.

W końcu nic nie zastąpi wnikliwego sprawdzenia maszyny osobiście lub zabranie kogoś kto się na tym zna.

Widziałem kilka sztuk modelu 6400 większość bez tura. Czy miały go wcześniej zamontowanego nie jestem na 100% stwierdzić.

Ja dla siebie szukam głównego konia pociągowego i dlatego chcę najmocniejszą 4 cylindrówkę, ~beret1990~ tobie jako ciągnik pomocniczy to chyba 80-90 koni by starczyło.

@macin87 Po prostu wkurza mnie takie głupie twoje pisanie "Bierz ciągnik z turem taniej wyjdzie. A to co wyżej koledzy napisali to tacy którzy nie mają a najwięcej gadają/wiedzą" ~beret1990~ podał konkretną aukcję, moim zdaniem ciągnik nie wart tych pieniędzy a ty karzesz mu go brać. Więc pogratulować takiego doradcy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

no może mi o konkretny ciągnik nie chodziło, ale o konkretny model i wyposarzenie, bo nawet jako ciągnik pomocniczy szukam maszyny dobrze wyposarzonej, żeby póżniej nie było problemu że czegoś braknie, nowy ciągnik jak brałem to chociaż ze nie było to premium to i tak dołożyłem do komforta wsio co się dało;] a ja się zastanawiam również nad 6400 bo ma on dobry prześwit, idealny do oprysków w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Patrząc pod katem oprysków najlepszy był by ciągnik 2 wd na kołach powiedzmy 38/16.9. Prześwit wysoki wąskie koła duzo nie wygniotą. Pozatym jest bardzo zwrotny ale raczej takiego nieznajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

nie chce 2 wd, bo czasami się 4x4 przydaje, do jakiejś niespodziewanej uprawy kiedy się jakąś ziemie bierze i trzeba szybko coś zrobić i duży nie daje rady itp, a czasami przy obryskach i nawozach też4x4 w opołach go uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do ludowych mądrości w sumie racja, nie ma jednej reguły mówiącej jaki ciągnik od którego lepszy, każdy pracował w innym gospodarstwie i różni ludzie go obsługiwali, jedni lepiej inni gorzej.

 

Nawet zaczynasz logicznie mówić. Np na tym filmie widać jak NIE powinno się użytkować sprzęgła

- i co z tego że ciągnik ma rewers jak do precyzyjnych podjazdów trzeba używać sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Witam serdecznie mam pytanie do znawców tematu i starszych użytkowników jeleni chodzi mi o hamulec ręczny gdzie on ma regulacje znalazłem tylko jedną i jest dość sporo podciągnięty a ręczny nie rewelacyjny a hamulec nożny świetny :) może ktoś wie jak to wszystko działa i co zrobić żeby było dobrze, liczę na podpowiedzi dla nowego użytkownika Jelonka pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

MateuszG100 a jaki model masz tego Jelonka bo to dość istotne jest w tej kwestii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

SCHEMAT

Ze schematu wynika, że mozesz skrócić linkę, albo przestawić wałek na frezach.

Tylko nie wiem czy to bedzie możliwe, a jaką reg znalazłeś?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Więc tak modelu nie podałem bo temat jest tylko o modelu 6300 i 6400 a ja mam 6400 i właśnie o niego mi chodzi znalazłem linkę wchodzącą tak jak by w obudowę podnośnika i trochę podregulowałem ale nie aż na tyle żebym był zadowolony i dlatego moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

To próbuj jeszcze ja podregulowac a jesli to cie nie bedzie zadowalac to musisz zdjac pokrywe tylniego mostu i najprawdopodobniej wymienic szczeki hamulca recznego bo juz sa podjechane. Tak na marginesie to w JD nie potrzeba super mocnego hamulca recznego bo taka funkcje spelnia tez PARK (no chyba ze jest zerwany) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Panowie co do funkcji park to też trzyma słabo a co miało by być zerwane nie wien jak ma działać prawidłowo bo nie miałem styczności z jeleniami i na moim terenie też jest ich niewiele .A i jeszcze jedno pytanie czy trzeba przywiązywać dużą uwagę do tego czy w maszynie towarzyszącej takiej jak pług obrotowy są resztki oleju z innych traktorów czy on może zaszkodzić skrzyni lub wzburzyć olej ??

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

oczywiście ze może, ja tam wszystkie maszyny wypłykałem, straciłem na to 5l oleju


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

To dziwne że na PARK też słabo trzyma ja w swoim ostatnio 2 pełne przyczepy lekko z górki postawione na parku i stał jak wryty. Osobiście to ręcznego prawie wcale nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

No Yacenty też tak sądzę że może mieć wpływ na skrzynie ale chciałem spuścić olej z pługa obrotowego i mam z nim problem jest to Eberhard 3 skibowy przy nim jest siłownik dwustronnego działania i ten sterownik hydrauliczny odkręciłem oba węże i co wyleciało tyle co z węży a tłok trzyma nadali nie mam pomysłu na spuszczenie oleju i co mam zrobić?? doradź jakichś dobry patent ?? ;)

A co do funkcji Park to w poniedziałek jak będę miał czas to położę się pod traktor i sprawdzę jak to działa bo lekko sie włącza ta funkcja może nawet za lekko i czy przypadkiem tam jakaś dźwignia nie spadła bo co do zerwania to wszystko możliwe ale to raczej sporo roboty żeby to naprawić bo znalazłem schemat w katalogu :D robił to ktoś w swoim traktorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Ja proponuje Ci odkrecic weze od tego silownika i w jedem z jego koncow zapodac mu olej z ciagnika wypompowac to co jest w tej komorze no i pozniej podpiac waz w drugi koniec i zrobic to samo ;)

A co do parku to Latwo sprawdzic jedz z predkoscia ok 2km/h i wbij dzwignie w polozenie "P" jesli traktor zatrzyma sie i bedzie temu towarzyszylo zgrzytanie to znaczy ze dziala park, mozesz tez stanac na pochylosci wbic park i sprawdzic czy ciagnik bedzie stal w mijscu czy tez pojedzie.

I kolejna sprawa w JD serii 6000 nie ma dzwigni od PARKU jest linka i raczej bez przechylenia kabiny nic tam nie dojrzysz. Gdyby trzeba bylo pomocy w kwestii skrzyni i hydrauliki w JD to pytaj doradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Nie wiem w którym miejscu odkreciłes te węże, ale trzeba odkrecić rurki które pozniej "idą" do takiej kostki, ta kostka nie pusci ci oleju bo wieżyczka w pługu obaliłaby CI się ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Więc tak co do kostki to ona jest zespolona z siłownikiem wiec nie mogę odkręcić tych rurek bo ich nie ma ale znalazłem prostsze rozwiązanie sprzedać pług bo i tak będzie za mały ;) A co do funkcji Park to ją dzisiaj po powrocie do domu rozgryzłem nie jest zerwana zapadka ani linka tylko taka dżwigienka pękła ale na jutro będzie już zrobione i udało mi się podejrzeć bez przewracania kabiny i macie racje tak dobrze trzyma że ręczny zbyteczny wiec problem rozwiązany dzięki za dorady :D

 

A i jeszcze jedno mam pytanie jaki olej lać do skrzyni u dealera 18 zł litr sporo moim zdaniem a nawet nie powiedział jak się nazywa a tak jak bym znał nazwę i parametry to może bym sobie załatwił gdzieś indziej pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam taki problem, ponieważ jak podniose np. agregat ścierniskowy moim JD to tak dziwnie szarpie jak jest na maksa, tak jakby opuszcza i podnosi o 2-3cm i bardzo buja ciągnikiem :) Co to moze być? :)

Z góry dzięki


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A ja ustawisz ehr żeby nie podnosił do samego końca to też tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No właśnie też, niekiedy się normuje, teraz mam ustawiony na 6. Ostatni sie przestraszyłem bo przedni napęd nie działał, ani kontrolka ani nic, okazało ise że bezpiecznik nie łączył :) taka drobnostka a narobiła strachu. A czym jeszcze może być spowodowane to szarpanie? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj