Polecane posty

Damian87    0

ja na 8 kwietnia zamówiłem serwis właśnie do 6300 (jutro jeszcze zadzwonią potwierdzić) więc jak będą to postaram się dopytać dokładnie co i jak i pospisywać co, ile i w ogóle :blink:


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Odświeżam temat, ponieważ miałem zamiar kupic ciągnik do 50tys, potem myślałęm o PROW a teraz zobaczyłęm taki sprzęt blisko mnie JOHN DEERE 6100 KLIMA, JAK NOWY (839954582) - Aukcje internetowe Allegro

co o nim sądzicie? Koleś ma oryginalne opony do wglądu, no i niby tylko felgi pomalowane. Czy taki przebieg jeśli by był prawdziwy to dużo? Bo taki JD nowy ksoztuje na pewno dużo wiecej, niż np. case na PROW. :blink: Czy byłby to dobry wybór na 20ha jako ciagnik głowny? Najprawdopodbniej by chodził z pługiem 3x45 na spreżynach lub 4x40 (jakbym dokupił korpus) oczywiście zagonowym, agregacie 3m biernym, rozrzutniku dwu osiowym, rozsiewaczu nawozów 1t no i ganiac w żniwa z zestawem ok. 10ton zboża. Pola mam daleko do siewbie (ok. 8km, 4km a nawet 15km od domu)

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Dawid777


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy takim przebiegu to raczej opon ze zużycia się nie wymienia, bo tylne(przy założeniu że nie jeździł całe życie po asfalcie) powinny mieć jeszcze ok 50%. przebieg nie jest duży bo to tylko niecałe 6000h, jak widać ciągnik z angli ściągnięty więc chyba trzeba by było lampy wymienić na europejskie(mówię chyba bo pewien nie jestem), a tak to fajnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Wszystko ładnie pięknie, ale...

Duża szkoda że nie ma rewersu i półbiegów.

Masz 4 biegi przełączane w 5 grupach głównych tylko i wyłącznie ze sprzęgłem.

Od Ciebie to zależy czy to minus czy nie.

Dla mnie ogromny minus.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Dla mnie to ogromny plus, teraz mam zetora 7211 bez żadnych bajerów i trochę boje się że te bajery się popsują. Oglądałem go dzisiaj i bardzo przypadł mi do gustu, zadbany, klima ehr (boje się go troche ale przeboleje) Nie wiem czy warto go brac... Koleś mi puszcza za 57tys z obciążnikami, a bez 1tys taniej. Nic z odmy się nie dymi i nigdzie się nie leje, oryginalny lakier. Olej był wymieniony ok. 150mtg temu bo koleś go używał w swoim gospodarstwie (przynajmniej tak mówi, ale widze że jest czyściutki na bagnecie. Co o tym myślicie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to Ty go oglądałeś, jak ci się spodobał to jedź do gościa i zapytaj czy możesz go jakoś lepiej przetestować czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Koleś mieszka 15km ode mnie i zarzeka się że nim przerobił 200mtg i wymieniał olej i że ciągnik jest igiełka. A nie wiecie ile mogą ksoztowac części do tego modelu? :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Części przebolałbym, ale ogólnie czy ten ciągnik jest trudny w naprawie? I co musiałbym sprawdzic/wymienic odrazu po zakupie? :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

od razu to wszystkie oleje i filtry, a czy trudno się naprawia to zależy już od Ciebie, bo co dla jednego jest trudne to dla drugiego już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale jeśli chodzi nawet o głupią wymiane filtrów to czy może ona stworzyc problem? Czy są w takich miejscach że można spokojnie je wymienic? Narazie mam 7211 i jestem pod tym względem bardziej zielony niż JD :lol:

Nie wiecie może jak nazywa się ta uboga skrzynia i ile ma biegów? :)

Edytowano przez Dawid777

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Przede wszystkim musisz zmienić nastawienie na "zielone", tu niczego nie kupisz za grosze...

Ten upust na obciązniki pojdzie zapewne na filtry i oleje, nie oszukujmy sie, na tym nie zaoszczedzisz...

Ta skrzynia może zwać się PowerSynchro, ale głowy nie dam, mogę ją z czymś mylić.

Co do testów to zrób tak: przejedz sie nim trochę zeby olej się nagrzał, potem na wolnym biegu włącz napęd i zrób kółko,najlepiej dwa. Wyłącz napęd, i zrób ósemkę(slalom) jak bedziesz skręcał bez wł. napędu to przod powinien cichutko chodzić. To tyle. Reszta wyjdzie w praniu. No i moim skromnym zdaniem nic innego popsuć się tam nie powinno, wiadomo maszyna, ale w normalnym użytkowaniu nie miałem dotąd żadnej poważnej awarii.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ile ta skrzynia ma biegów? Najgorsze jest to że u nas nie ma mechaników od jelonków i jakby co to będzie robił serwis, a on na pewno tanio nie bierze :lol: Jeśli będzie wszystko dobrze to go kupie, licze na niezawodnośc z jego strony (będzie robił ok. 250mtg rocznie) więc to chyba śmiech a nie cieżka praca, u mnie będzie zawsze czysty konserwowany i po prostu dbany jak każdy ciągnik. A co myślicie o jego stanie? Tak po zdjęciach, w środku i wogóle? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mam takie pytanko do posiadaczy, mianowicie mam blokadę napędu pomiędzy sprzęgłem a hamulcem (taki jakby guzik załączany nogą, a po wciśnieciu hamulca się wyłącza) czy moge ją włączyc w czasie jazdy czy muszę się zatrzymac? I jeszcze jedno pytanko czy ta blokada jest 1 czy obydwu napędów? :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Możesz włączyć w czasie jazdy (byleby nie przy 30 km/h biggrin.gif )-to jest blokada tylnego mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A uda Ci się włączyć przy 30 km/h? Bo u mnie nie. Za to z przednim napędem mogę jechać nawet 25 km/h :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

W Jeleniu nie ma czujnika, który wyłącza przedni napęd powyżej 15km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No w moim nie ma a po co mi to? Jadę po śniegu i przy 30 km/h odłącza mi przedni napęd? Widzisz tu sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Na śnieg to bardzo dobra rzecz, bo bez napędu to ciężko. Przy zwykłym podłożu to napęd za bardzo nie jest przystosowany do takich szybkości, w JD mocno słychać wycie przedniego napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przy układzie HMS można ustawić wyłączanie napędu przy 23 km/h-właśnie wczoraj mój Starszy pięknym ślizgiem poszedł do rowu (szczęście że kompletnie nic się nie stało)-no i od wczoraj jeździ po śniegu tylko na napędzie biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

No właśnie nic nie słychać, a kontrolke mam z boku, i tak jade sobie 20 a tu napęd włączony :) No i co... wyłączyłem i dodałem gazu, do dziś jezdzi nic sie nie stało...

Z blokadą lepiej uważać, jak sie zapomni to sie przypomi,jak nie skręcisz :)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Napęd z deka słychać przy większych prędkościach-taki delikatny gwizd,blokada wyłącza się automatycznie powyżej 12 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U mnie też tak jest że się sama wyłącza powyżej 12km/h? I jeszcze mam pytanko czy mogę włączyc przedni napęd w czasie poślizgu lub gdy ciągnik ma ciężko, oczywiście bez stawania?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście-właśnie z tego powodu załączanie napędu realizowane jest przez sprzęgło wielopłytkowe aby można było włączyć go pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj