Polecane posty

remik1988    1

Jak wypada taki john deere 6400 w porownaniu z ursusem 1224? John jest 4 garowy a ursus 6 a moc maja podobna. Chodzi mi o porownanie mocy i spalanie tych ciagnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! wczoraj robiąc orkę zapaliła mi się ta zółta kontrolka w jd 6100 od czego ona jest ? zgasiłem ciagnik odpaliłem jeszcze raz i już jej nie było 

post-27331-0-15785800-1458201438_thumb.jpg

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Blokada mechanizmu różnicowego. Masz ciągnik i nie wiesz jak się załącza i rozłącza blokadę?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dokładnie nie wiem :( to co samo się załączyło ? jak zgasiłem i ponownie zapaliłem to już nie świeciło ,a zapaliło sie w trakcie jazdy samo nic nie włączałem nawet nie wiem ,gdzie się włącza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Grzesiek_5    6

musiałeś nacisnąć przypadkiem guzik w podłodze pod kierownicą tam się znajduje nie trudno nie zauważyć, przypadkiem można go wcisnąć i się zapali i zalaczy blokada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dzięki wielkie za informacje nie miałem jeszcze potrzeby tego załączać ,ale teraz już bedę wiedział w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! jaki olej do silnika johny deere 6100 roczznik 1996 kupie obciążniki na przód 50 kg 

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Rimula R4


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Grzesiek_5    6

Najlepiej to oryginał john deere, cenowo aż tak nie odstrasza podług innych jakby to nazwać zamienników...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie zaobserwowałem dziwne zjawisko przy odpalaniu mojego jd 6100 a mianowicie jak odpalam bez wcisnietego sprzegła to odpala idealnie ,a jak wcisnę sprzęgło też odpala ale już dużo gorzej co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek911    0

Mial ktos problem z przyciskami na blotnikach. Mam JD 6300 i nie dzialaja mi przyciski na blotnikach. Reszta dziala podnoszenie z kabiny i sterowanie EHRem. Co moze byc problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

Witam,
mam zapytanie do posiadaczy jd tej serii z turem: wam też mocno się grzeje olej w skrzyni? Niedawno zamontowałem nowego polskiego tura i nie wiem czy to normalne czy cos źle podłączyli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinder1    0

ale powiedz mi po co? tam masz dane wiekszosci - oceniam ze około 95% ciagników dostepnych na rynku oraz około 90% kombajnów, wszystko w taki sam sposób.

 

Szukałem już różnych ciągników uzywanych i nie znalazłem jeszcze ogłoszenia (o ile nie było błedu), żebym nie mógł sprawdzić danych danego ciągnika czy tez kombajnu na konedata, wiec pytam sie ponownie - jaki jest cel dublowania tej strony?

 

mało masz roboty? bo ja nie,

jak masz mało roboty to dam ci 2 propozcyje:

1. napisz do autorów konedaty ze chcesz przetłumaczyć ich stronę na polski - pozniej to zrób

2. przenies wszystkie dane bezbłednie do naszej agrofotopedii do kategorii dane techniczne ciągników - zrobisz dobry uczynek dla ludzi takich jak ty - tzn takich dla których jest potrzebna inna strona niz konedata, a przy okazji nasza baza danych się powiększy.

 

decyzja nalezy do ciebie biggrin.gif

  To poproszę o znalezienie jakichkolwiek informacji na temat ciągnika Renault Ergos 85 będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! mam problem w orce 6100 mam pługi 4 grudziąckie stare a mianowicie w trakcie orki pługi raz wychodzą do góry same raz idą za głęboko co to może byc ? raz idą równo za chwile pierwszy się zagłebia a ostatni czwarty jest w powietrzu czasami raz ostatni się zagłebia to pierwszy w powietrzu jadąc cały czas reguluje pokretłem jak ustawie sobie np na pokrętle 2 wjade przejade na drugą strone i znowu jest inna głebokość ? co oznacza to pokretło gdzie skala jest 1 do 5 jak to ma być ustawione czy może jest problem z ehr ? ehr na błotniku opuszcza bardzo szybko a do góry podnosi w złówim tepie czy tak powinno być ? pomocy tak się nie da orać same fale i doliny na polu . dodam ze wczesniej miałem ten sam plug i jedną skibe odłożoną i było ok ale stwierdziłem ze kupie obciązniki na przód 200kg i założe 4 ojciec oral i mówi ze było ok daje radę a ja wczoraj pojechałem na polle i takie cyrki odchodziły nie mogłem uregulować wysokości pługi jakby pływały niby jedna wysokośc a wychodziły i wchodziły w ziemię czy moze za małe obciązenie z przodu czy ten ehr pomocy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

a gdzie ten czujnik jest ? jeszcze mnie ciekawi od czego jest pokrętło gdzie jest skala od 1 do 5 dwa pokretła pod klapką to szybkosc podnoszenia podnosnika i wysokość pokretło duże to wiadomo podnoszenie i opuszczanie podnosnika. 

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

to jest pokrętło od tzw dociążania, podejrzewam że masz je ustawione na 5 i jak złapie większy opór to unosi pług., spróbuj ustawić na 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

a jak to pokrętło będzie w ogóle wyłączone ? w tamtym roku było ok a teraz są jakieś problemy dziś talerzowałem to było ok,ale nie wiem jak pługami bedzie ? raz mi dziś na polu podnosnik w pewnym momęcie podniósł talerzówkę. na zdjęciach są dwa czujniki tak mi się wydaje bo kable idą do nich czy ktoś mi powie od czego są ? trzecie zdjęcie to suwaki moze ktoś mi powie jak ustawia do orki ?

post-27331-0-77953200-1470934518_thumb.jpg

post-27331-0-21145900-1470934530_thumb.jpg

post-27331-0-17117000-1470934572_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekv89    0

 

Witam, posiadam JD 6300 z 1997 r. i mam kilka pytań

1. Do czego służy zielony przycisk na załączonych zdjęciach? http://fotowrzut.pl/3WB180U93D 

2. Czy w tym modelu przedni napęd i blokada mechanizmu różnicowego można uruchamiać pod obciążeniem, czy należy uruchamiać z wykorzystaniem sprzęgła?

3. Czy przy włączania i wyłączania tylnego wałka oraz zmiany jego prędkości należy wciskać sprzęgło?

4. do czego służą elektro-włączniki przy drzwiach i szybach?

5. Posiadam w nim skrzynię PQ 5 biegów i 4 półbiegi prędkość max to 30km/h czy jest możliwość przestawienia na 40 km/h lub odblokowania biegu F, pytam ponieważ wcześniej ktoś pisał że posiada 5 biegowy i ma właśnie 40km/h? 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Grzesiek_5    6

Na damasławek uważaj, sprawdź dokładnie ciągnik dokumenty A najlepiej numery z ramy w serwisie i czy informacje na temat maszyny w serwisie zgadzają się z dokumentami, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

@piotrek89

1. hgw, wygląda na nieoryginalny

2. jedno i drugie pod obciążeniem bez sprzęgła

3. bez sprzęgła ale zmiana na postoju

4. do zapalania lampki w kabinie jak się drzwi otworzy

5. też mam 5 biegów i leci 4 dychy


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kepons    1

JD 6400 1999r. 8tys godzin ale sądzę, że faktycznie dwa razy tyle.
Jaką technikę jazdy stosować przy ciężkich/lekkich pracach?
Na 40ha uprawy (ziemię klas 2-4, działki 2,3,5 hektarowe) przy pługu zagonowym Kverneland 4x40 i agregacie uprawowym 4,20 spalił srednio ok 14-15 l/ha. To dużo czy mało?
Jaki jest dopuszczalny pobór oleju? Przy agregacie trochę bierze ok 0,5l na 20godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj