Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polecam ci.Świetny ciągnik. Spalanie różnie wychodzi na dobrej glebie najmniej udało mi się spalić 8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

Mam ten ciągnik od 3 tygodni , więc jak na razie dużo nim nie robiłem trochę śniegu odwaliłem , i słome woże do obory , ale na prawdę polecam te typy i ogólnie markę ciągników , mam wersje uboższą SE z 98 roku, ale jak na razie nie zamienił bym na nic innego . Co do pługa to nie wiem jaki się trafi lekka czwórka , czy cięższa trójka . Zalukaj do mnie do galerii ;)

Edytowano przez kamil21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

koledzy mam pytanie z racji tego ze nigdy nie miałem styczności z rewersem elektrohydraulicznym ,czy moze mi ktos powiedziec czy w nowoczesnych ciągnikach sa jakies zabezpieczenia ze jadąc np. 30 km na godzine do przodu nagle zmienie rewersem kierunek jazdy czy jest jakaś blokada lub cos ze dzwignia nie ruszy sie??? jesli nie ma zabezpieczenia to czy cos sie stanie czy ciągnik poprostu zwolni i zmieni kierunek jazdy czy moze uszkodzi sie skrzynia oczywiscie wiem ze przy takich prędkościach nie zmienia sie kierunku jazdy ale pytam przez ciekawośc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Nie sprawdzałem czy coś się stanie ale w JD6300 nie włączysz przy 30km/h bo "wsteczny" jest zablokowany na biegach E i F. Ostatnim biegiem na którym można wrzucić wsteczny jest D, a na nim nie da rady jechać 30km/h. A temat o takim czymś już czytałem na AF więc poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD3050    0

oglągam na allegro john deere i wpadłem na dwa modele 3350 i 3640 nawet fajne i w środku mi się spodobało i czy morzecie je krutko opisać jak komuś się sprawują i ile polą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAZAK1PP    0

Witam! Chciałbym spytać jak jest z regulacją luzów zaworów w silnikach z tej serii ciągników 6100-6400?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam wszystkich przymierzam się do zakupu ciągnika do 80KM i znalazłem niedaleko mnie JD 6100 ale " handlarz" nie umiał powiedziec jaką on ma max.prędkośc a na tym mi zależy żeby był szybszy przynajmniej od Zetora 6045 którego obecnie posiadam,dodam że jest to skrzynia z 5-cioma biegami(ABCDE) i 4 półbiegi jak myślicie ile on poleci.Druga sprawa- z przodu ma szerokie gumy 420/70-24 a mi by były potrzebne węższe np.12,4-24 czy mogę takie założyc czy felgi nie będą za szerokie? na tyle siedzą 16,9-34, a tak w ogóle co myślicie o tym modelu ten jest bez turbiny

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Co do prędkości to powinien lecieć 39 na pełnych obrotach ale wtedy dużo pali, ja swoim jade 1900 obr i około 34 km/h. Jeżeli chodzi o opony to jeżeli nie są szersze od tylnych to ja bym je zostawił. Jeżeli chcesz zmieniać to sprawdż szerokość felgi fabrycznie powinien mieć 13,6/24 (wg konedaty) czyli je ktoś wymieniał. Pytanie czy zmienił razem z felgą. jak będziesz zmieniał to uwazaj bo wysokość opon musi być taka sama jak tych poprzednich żeby napędy się zgrywały (można to zmierzyć lewarej +troszkę matematyki). Gdzieś w internecie widziałem kalkulator do porównywania rozmiarów.

Każdy JD z tej seri to dobry traktor ale wszystko zależy od użytkowania i ilości przepracowanych godzin. Tak powierzchownie to mało kto jest w stanie powiedieć o zużyciu silnika i skrzyni. Ja żeby to sprawdzić musiałem swojego moddac do serwisu żeby pomierzyli ciśnienia w silniku ( olej i na tłokach) i w skrzyni biegów. Poza tym jak on wygląda wizualnie. Dużo traktorów jest sprowadzonych a angli lub francji gdzie hamulce w przyczepach są hydrauliczne i te traktory nie posiadają pneumatyki (koszt założenia to ok 16 tys netto w serwisie). Zaczepy tylko hitch (koszt zaczepu pływającego to 3500 na allegro). Jeżeli optycznie stan nie jest porywający to lepiej se go darować bo częsci drogie.

 

znajomy ma 6400 z chyba 93 roku, ponad 11 tys mth, jedyne na co narzekał to mechaniczny rewers... Komfort jak to komfort w Jd na wysokim poziomie ;) Aaa i ciąga nim 3 obrotówkę Vogel&Nott, na początku mówił, że ciągał 4 ale na spalaniu różnica 5l...

potwierdzam pług zagonowy unia 5x30 plus brona 1,5m szeroka traktor spala 11 litrów na hektar

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

a jak jest z prędkością na załączonym przednim napędzie tzn.czy wyłącza się automatycznie po przekroczeniu pewnej prędkości, jeżeli tak to jaka to prędkośc i na jakich biegach jest osiągalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Nie wiem jak w tym modelu ale slyszalem, że w niektórych wyłącza się po przekroczeniu 11 km/h lub 15km/h wszystko zależy od modelu, marki, rocznika itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

To zależy czy masz włącznk przeniego napędu dwu pozycyjny (ON/OFF) lub trzy pozycyjny (ON/AUTO/OFF). W moim JD6400 jest dwu pozycyjny wiec nie wiem przy jakich prędkościach się wyłącza. Ale w Case to mam i wyłącza się chyba przy 16 km/h i przy skręconych kołach około 15 stopni lub mniej.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Nie jestem pewien czy to opcja przy zakupie czy seryjnie montowane w wersjach premium ale widziałem to w starszych modelach chyba 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

witam ponownie drugi model na oku to JD6010 niby maszyna podobna ale...no właśnie czym się różni od 6100 poza rocznikiem(2 lata młodszy) czy ten rewers przy kierownicy jest lepszy bo w 6100 jest na bocznym pulpicie czym one się różnią, ten jest z turem ale sporo droższy http://otomoto.pl/john-deere-6010-A285568.html no i jak jest z szybkością jazdy bo ten 6100 ma 5 biegów a 6010 cztery,a i czy przy tym rewersie używa się sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

Jest to 6010SE 75 KM czyli wersja troszkę okrojona. Skrzynia w tym JD jest typowo mechaniczna 16 biegów czyli brak biegów pod obciązeniem. Nigdy nie interesowałem się taką skrzynią więc nie wiem czy rewers jest bezsprzęgłwy. Po turze można podejrzewać że sprowadziny z francji więc brak pneumatyki, i zaczepów. Jedynie hitch ale nie do wszystkich przyczep pasuje. Jak oczko w przyczepie jest małe to się nie zaczepi bo hak jest zbyt gruby. Poza tym francuzi podobno nie dbaja o traktory. Tur jest francuzki Mailleux bardzo dobry. Claas montuje je fabrycznie w traktorach.

Jeżeli nie potrzebujesz biegów przełącznych pod obciążeniem to możesz to rozważyć. Ale musisz go dokładnie oglądnąć bo na pewno jest przygotowany do sprzedania, za ładnie wygląda jak na traktor z francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

no właśnie biegi pod obciążeniem to fajna sprawa ale tu też jest w czym wybierać(16szt.) ten 6100 jest wizualnie troszkę w gorszym stanie ale ma właśnie 4 biegi pod obciążeniem i 5 zasadniczych, a oriętuje się ktoś może na czym polega to przełączanie w czasie jazdy bo chyba nie na zasadzie przełączania tryba większego na mniejszy bo by zgrzytało-na jakiej zasadzie działa ta skrzynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Jeśli kupujesz pod tura to wybierz model ze skrzynią PQ. Zmiana prędkości jazdy podczas np załadunku bel na polu jest naprawdę super w tej skrzyni. Jak działa w skrzynia jak w linku powyżej nie mam pojęcia. Chwalę rozwiązanie jakie sam posiadam.

Podajesz same modele 6100, poszukaj coś 6200. Jeśli trafi ci się dobrze utrzymany 6300 także zastanów się na tym rozwiązaniem. Silnik masz tej samej pojemności, tylko że z turbo. Osobiście mi w 6100 mocy puki co nie brakło, ale zapasu dużego też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langedorf    0

no właśnie biegi pod obciążeniem to fajna sprawa ale tu też jest w czym wybierać(16szt.) ten 6100 jest wizualnie troszkę w gorszym stanie ale ma właśnie 4 biegi pod obciążeniem i 5 zasadniczych, a oriętuje się ktoś może na czym polega to przełączanie w czasie jazdy bo chyba nie na zasadzie przełączania tryba większego na mniejszy bo by zgrzytało-na jakiej zasadzie działa ta skrzynia?

Skrzynia jest zsynchronizowana w PQ jak zmieniasz zakresy główne to nie zgrzyta. 16 biegów to oczywiście jest w czym wybierać ale weź pod uwagę to że one są rozłożone na prędkości od 2 do 40 km/h. Więc na prace polowe 7-9 km/h pewnie przypadnie ci jeden bieg. A przy PQ łatwiej jest ruszyć np z pługiem z półbiegu 1 i rozpędzać go do 4. Jadąc w polu jak w pewnym momęcie traktor będzie miał ciężko nie musisz się zatrzymywać aby zmienić bieg , poprostu redukujesz pod obciążeniem. Przy manualnej skrzyni musisz ryszać ze sprzęgła na wysokim gazie już z docelowym biegiem. Moim zdaniem jeżeli to nie jest okazja to lepiej poczekać i poszukać coś z powerquadem a będziesz bardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

co do tej skrzyni to macie absolutną rację ale nie łatwo coś znaleśc przejrzałem wszystkie ogłoszenia tak max.do 150 km to znalazłem z tą skrzynią tylko jednego http://agriadamski.o...gi-A113412.html ale to dosyc daleko i też nie wiadomo co się okaże na miejscu,ten gośc ma jeszcze CASE CX80 http://agriadamski.o...3524.html jako alternatywę co o nim myślicie bo ja nie wiele wiem o tych ciągnikach a w mojej okolicy nie znam nikogo co by miał coś podobnego pytanie do erciak jaki masz sprzęt do swego JD mam na myśli agregat uprawowy,pług itp.dzięki

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Jelonek współpracuje z:

- pług grudziądzki stary 3+1( w planach trójki obrotowe regulowane do 45cm)

- agregat uprawowy z podwójnymi wałkami 3 metry

- pras jd 550.

- typowe prace z ładowaczem- załadunek bel i obornika.

Do tych sprzętów mocy mu nie brakuje, ziemie mam lekkie- IV-VI klasa.

Napisałem, że brakło mu mocy jak w zeszłym sezonie pożyczyłem od znajomego prasę welger rp 220 profi. Bez noży robiłem zielonkę i dobijałem bele do 9/10, to jak na sterowniku wpadała 9 to spadał z obrotów na 1200 i musiałem wciskać sprzęgło, by się zadusił. Jeśli planujesz ciągać nim prasę z nożami to poszukaj coś z 90 koni. Drugi przypadek to w transporcie. Jechałem z dwiema przyczepami i skład ważył 21 ton, to pod górki musiałem półbiegami zbijać w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj