Lukasz93

Ursus 1224 czy 1014 na 20 ha ?

Polecane posty

OKEY    154

Ale tu nie o to chodzi który ciągnik jest mocniejszy , który więcej może bo to nie podlega dyskusji. Idąc tym tokiem myślenia to ci co maja c 330 i 10ha powinni tez kupić sobie 1224 bo przecież szybciej i wygodniej zrobi się robotę niż jakimś tam ciapkiem ;)

@ FINN nie neguje że na twoje warunki lepszy jest 1224 i to jeszcze turbo . Masz racje 15t i szybka skrzynia w 914 to porażka zwłaszcza na górkach ale nie każdy ma takie przyczepy, nie każdy ma górki i nie każdemu potrzebna jest szybka skrzynia.

U mnie na ok 28ha c 385A turbo nie bardzo ma co robić , szwagier miał 6tkę i sprzedał bo spalanie wychodziło mu 4l większe w tej samej robocie . oraliśmy z sąsiadem ja pługiem 5x30 on 4x40 i nie mógł mi uciec a ma ciągnik 1224 warty prawie 80tys bo za tyle chce sprzedać a mój jest z 78r wiec ile on może być warty.

Jaki kto wybierze ciągnik to musi sam zdecydować i dostosować wybór do swoich warunków i potrzeb. Jak by nie było oba te modele nie są złe. ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ile dałeś, który rocznik? Podeślij jakieś zdj jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no i zdjęcia jakieś wstaw... abysmy mogli  jakoś to ocenić .. ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Miałem podobny dylemat  U 1224, U1014 lub MF 3075. Po przeczytaniu wielu wątków okazało się, że U1224 opłaca się jak się ma odpowiedni duży sprzęt więc odpuściłem. W twoim przypadku tylko prasa, pozostałem sprzęty są za małe choć uważam, że 1014 spokojnie sobie poradzi z prasą. Potem odpuściłem MF, ponieważ ciągnik też nie jest pierwszej młodości, skrzynie słabe a kupić dobry egz, graniczy z cudem. Postawiłem na U1014. I nie dawno udało mi się kupić. Jestem zadowolony. Polski Ursus daje mi dużo radości i pracuje z Rabe Werk 4 skibowy na ażurze zagonowym, agregat uprawowy Klein 3.2 z wałkami oraz talerzówka Famarol 3.6. Z tymi maszynami nawet nie puścił dymka (pługa jeszcze nie używałem). Części do Ursusa kupisz wszędzie i za małe pieniądze.  Zdjęcie mojego Ursusa widać w moim profilu. Też będę musiał założyć galerię, zacznę przygodę z forum. Pozdrawiam i czekam na zdjęcia Twojego U1224.

Edytowano przez CzarnyR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

dałem 50 tysięcy, rok 1998, krajowy, skrzynia zwykła, wzmaczniac nie sprawny, koła na tyle r34, fot jeszcze nie robilem, zrobie w tygodniu jak bede siał i wrzuce ;)

http://olx.pl/oferta/ciagnik-ursus-1224-CID757-ID8QT0j.html#2155fb4df4   -   ogloszenie bylo wstawiane tego ciagnika to możecie juz na niego zerknąc :P

 

Edytowano przez Lukasz93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki sam dylemat ja kolega Lukasz93.

W tym roku zacząłem sam prowadzić gospodarstwo w raamach młodego rolnika. posiadam 14,5 ha  V- VI bardzo kamienistej ziemi na pagórkach ( Jura ) i ze sprzętem  zaczynam od 0. mam okazje zakupu U1634 z 84 roku z Tur za naprawde dobre pieniądze, od rolnika nie on handlarza. stan dobry, robione koło niego było na bieżąco itp. Tylko ma dylemat czy to nie jest za duzo jak na taką powierzchnię ( choć mam w perspektywie jeszcze parę ha więcej mieć). choć z drugiej strony zapas mocy + odpowiednie maszyny to zrobie szybciej i taniej. a Wy co myślicie??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.02.2015 o 22:01, Sadek napisał:

U nas swego czasu URSUS 1014 i C-330 obrabiała 60 ha ornej (wszystko było wykonane na czas).

 

Co przemawia za 1014 zwrotność masa i uważam że do tych maszyn co podałeś (na temat prasy się nie wypowiadam) to sprzęt nawet z małym zapasem mocy, ale zrobisz jak uważasz.

Kolega ma racje. Na taki areał nawet Ursus C 385 by sobie spokojnie poradził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj