Skocz do zawartości

Polecane posty

Meg5    347

Też piekę i lubię to robić . ;) Również nie wyobrażam sobie Świąt bez domowych wypieków . :unsure:

biala513    68

Ciasta ze sklepu nigdy w życiu. U nas w domu na Święta zawsze piecze się około 10 różnych ciast;) plus tort;) Ja utalentowana w tym kierunku (oczywiście nie chwaląc się) jakbym kupiła ciasto w sklepie to świat by się zawalił i wszyscy w mojej okolicy przestaliby piec ciasta;D

smerfy2210    0

męcze ponieważ piekłam w sumie z racji odwiedzin rodziny, Niestety u mnie w domu ciasta średnio idą-tylko jedna osoba je :D ja albo spróbuje kawałek do kawy albo wcale, gdyż słodkich rzezcy jakoś nie jem :P

am1609    0

Ja piekę i to co kilka dni bo żyć bez ciast nie mogę. A takie domowe najlepsze jest. Co do świąt to mięsko na kiełbasę się pekluje i na pasztet, boczek do wędzenia czeka :)

I teraz panowie pewnie smaka złapali :P

Łeee zazdroszczę wam ja chyba będę musiał gdzieś wybyć na wielką Niedzielę aby nie złamać silnej woli i nie paść ofiarą jakiegoś placka. No drogie panie naprawdę winszuję że w tych czasach komuś się chce piec, drogie panie naprawdę no no. A któraś chętna aby mnie podszkolić w kwesti wypieków gwarantuję sumienne wykonywanie waszych poleceń. :D

Szymi40    373

U mnie siwo zapylenie bo moj do swiat chce lazienke skonczyc. Tzn plytki nad wanna. ;)

A kto tam ciasta piecze???? 10-15 lat temu moze tak ale dzis???

Jak to święta bez domowego ciasta :o żonka ciasta piecze a ja wiepszaka z ******* ganiam potem co nieco się w domowej wędzarni uwędzi - a jak smakuje takie nielegalnie robione.. :P

Meg5    347
piekę dla każdego domownika jego ulubione ciasto plus coś nowego ;)
Niestety u mnie w domu ciasta średnio idą-tylko jedna osoba je :D

Hmmmmmm. Jeno zdanie wyklucza drugie :D

biala513    68

Łeee zazdroszczę wam ja chyba będę musiał gdzieś wybyć na wielką Niedzielę aby nie złamać silnej woli i nie paść ofiarą jakiegoś placka. No drogie panie naprawdę winszuję że w tych czasach komuś się chce piec, drogie panie naprawdę no no. A któraś chętna aby mnie podszkolić w kwesti wypieków gwarantuję sumienne wykonywanie waszych poleceń. :D

wystarczy robić wszystko według przepisu danego ciasta i wyjdzie na pewno boske ;)

smerfy2210    0

nie do końca ;) mimo tego, że nie wszyscy pałaszują nie wyklucza tego, że każdy ma coś swojego ulubionego, co z racji Świąt mogą dostać :) taka mała rzecz a mimo wszystko cieszy każdego, gdyż ma coś swojego ;) a jak zaznaczyłam wcześniej potem rozdaje się gościom :)

I patrzcie człowiek by się chciał gdzieś wbić na randkę pod jakimś pretekstem a tu go nie chcą. A któraś chętna o pomocnika do mycia podłóg. Wiesz przepis to nie wszystko, babcia robi mazurka i uczyła tak ciotkę i wnuczkę te robią według przepisu i nic nie wychodzi a babcia jak zrobi to poezja, czyli do tego potrzebna jest odrobina miłości. :D

biala513    68

Smerfy2210 my najczęściej mamy dom pełen gości, którzy lubią słodkie i ledwo co zostaje ciasta na drugi dzień świąt więc rozdawać nie możemy ;)

Ja do pieczenia wkładam całe swoje serce;) Znam kilkanaście przepisów na pamięć, mam kilka sekretów, których używam by ciasto było lepsze w smaku i nikomu ich nigdy nie zdradzę;)

Edytowano przez biala513

Meg5    347
nie do końca ;) mimo tego, że nie wszyscy pałaszują nie wyklucza tego, że każdy ma coś swojego ulubionego, co z racji Świąt mogą dostać :) taka mała rzecz a mimo wszystko cieszy każdego, gdyż ma coś swojego ;) a jak zaznaczyłam wcześniej potem rozdaje się gościom :)

Ok ,tak sobie zażartowałam ,ponieważ byłam ciekawa co napiszesz. :P Mimo wszystko fajnie że pieczesz i widać ,robisz to z sercem . ;)

am1609    0

no i zgłodniałam :P

Każdy ma inną rękę do gotowania i każdemu inne wyjdzie nawet robione według przepisu :P

smerfy2210    0

Tomek lepiej nie oferuj się zbytnio, bo może się okazać, że nie zdążysz wszystkie propozycje wykorzystać ;) biała513-chętnie moge upiec i Tobie, bo kocham to robić :)

Tworkowiak    103

Ja piekę i to co kilka dni bo żyć bez ciast nie mogę. A takie domowe najlepsze jest. Co do świąt to mięsko na kiełbasę się pekluje i na pasztet, boczek do wędzenia czeka :)

I teraz panowie pewnie smaka złapali :P

Ja złapałem i to bardzo ^^ Swojską kiełbasę uwielbiam, pasztet i boczek też. A szynki wędzisz? Boczek też dobry jest ugotowany i po ugotowaniu przyprawiony czosnkiem, pieprzem czarnym i solą. :D

Dziwne, u nas gdzie bym nie poszedł podczas świąt czy to w rodzinie czy u znajomych zawsze flaszka króluje na stole i zajadamy się mięsami, a ciast nawet dzieci nie chcą jeść bo wolą słodycze ze świątecznych paczek :unsure:

mietek86    4

Nie ma to jak sernik domowej roboty kilka lat temu sam nawet piekłem i nawet nie zle mi to wychodziło a teraz obowiązki zawodowe mnie pochłaniają :)

Smerfetka mówisz że aż tak będzie dobrze. Spokojnie ja jestem elastyczny, pranie dywanów, mycie okien, wypieki, także drogie panie służę pomocą. Biała a mężowi zdradzisz czy też nie :D

am1609    0

szynki też i karkówki i sloninkę taką natartą przyprawami i z dużą ilością papryki :) uwielbiam jeść, piec i gotować :) i robić przetwory :)

biala513    68

Tomek lepiej nie oferuj się zbytnio, bo może się okazać, że nie zdążysz wszystkie propozycje wykorzystać ;) biała513-chętnie moge upiec i Tobie, bo kocham to robić :)

Ja również uwielbiam piec a największą radość sprawia mi widok zadowolonych i delektujących się moimi wypiekami gości;) Jutro zabieram się za pieczenie;)

A moich sekretów nikomu nie zdradzę ewentualnie może mojej wnuczce w przyszłości oczywiście jak będzie tym zainteresowana ;)

Mówisz elastycznie bo ja jestem jak gumka od majtek bardzo mocno mnie można porozciągać na wszystkie strony. Jog to coś takiego co się wyginasz i słuchasz muzyki relaksującej i robisz to mmmmmmmmm, o to chodzi. Dzisiaj prałem dywany, biorę 5zł od sztuki, tylko trzeba mieć swoje środki do czyszczenia. :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się