Polecane posty

banan575    104

A ja Wam powiem. Ci co macie gospodarki to tez uwazajcie kogo bierzecie.

 

Bo z tego co tu czytam to kazdy co chce na gospodaarke to chce swoja d.... na gotowe posadzic.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ojciec znajomego [ ma on 4 córki ] mówi tak...,,pracuje się ,pracuje dokupuje maszyn -ziemi a przyjdzie zięć z głębokim gardłem i wszystko szlak trafi'' ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja Wam powiem. Ci co macie gospodarki to tez uwazajcie kogo bierzecie.

 

Bo z tego co tu czytam to kazdy co chce na gospodaarke to chce swoja d.... na gotowe posadzic.

 

 

Na gotowe? Nie w moim przypadku! Fakt szukam męża z gospodarstwem ale nie zamierzam rezygnować ze swoich planów i celów w życiu. No chyba, że mój przyszły mąż będzie miał wielohektarową szkółkę no to w tym wypadku wejdę na gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

forum rolnicze a tu prawie wszyscy bez gospodarstw....

Po części jest to wina że zniesiono renty strukturalne i podniesiono wiek emerytalny do 67 lat. W moim przypadku gospodarstwo jest na mamę (tylko). Gdyby te renty były to za 2 lata by się kwalifikowała a tak to...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo tutaj o to chodzi że trzeba wziąć odpowiedzialność za to pole i gospodarkę bo pięknie się pieniądze za coś bierze z pola ale żeby juz włożyć to cieżko, a jak cos nie wyjdzie to nie moja wina. Wiadomo jak sie ma rodzeństwo to można powiedzieć że się ma problem, ale jeżeli macie nie dużo ziemi to wiecie że jak się jeszcze podzieli to już cieżko coś zdziałać, dlatego ja już mam siostrę można powiedzieć że z głowy :P .. Lina z tym biletem to super pomysł jest, samolotowe są teraz naprawdę tanie. B) Po za tym teraz faktycznie można rozmawiać praktycznie non stop, tak ze się będzie miało dość. Jeżeli panowie nie macie pola a chcecie a wiecie że nie dostaniecie swojego to co wam szkodzi spróbować z jakąś damą która ma. Odległości też nie są duże ja dzisiaj garowałem do Rzeszowa, 400km w obie strony, autostradą to nawet nie wiesz kiedy i już jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@rubensowskiksztalt masz dobry pomysł ze szkółką , w mojej okolicy jest pare szkółek drzewek owocowych i krzewów ozdobnych .Szkółka drzew i krzewów ozdobnych ma z 30 ha .

W swojej szkółce jakie sadzonki chciałabyś produkować i masz jakieś kontakty aby to puźniej sprzedać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@rubensowskiksztalt masz dobry pomysł ze szkółką , w mojej okolicy jest pare szkółek drzewek owocowych i krzewów ozdobnych .Szkółka drzew i krzewów ozdobnych ma z 30 ha .

W swojej szkółce jakie sadzonki chciałabyś produkować i masz jakieś kontakty aby to puźniej sprzedać .

 

Ja planuje na początek mieć jakieś 50-100 ha szkółki a w szkółce głównie drzewa i krzewy ozdobne ale też parę hektarów drzew alejowych a w przyszłości tylko alejowe. Eksport no i z czasem mam w planach założyć sieć sklepów ogrodniczych (ale to jak się dorobię trochę ;)).

 

Chociaż ostatnio zamiast szkółki chodzi mi po głowie uprawa hydroponiczna

Edytowano przez rubensowskiksztalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Może jeszcze niektórzy jeszcze są bez gospodarstwa bo chcą w przyszłości skorzystać z Młodego Rolnika. Ja mógłbym powiedzieć, że mam gospodarstwo rolne (wg. przepisów jestem rolnikiem), bo dziadek przepisał na mnie swoją ziemię jak miałem 2 lata, ale z czego się tu cieszyć skoro przez to nie mam szans na Młodego Rolnika. Czy przejmę gospodarstwo po tacie? Tego nie wiem, bo rodzice nie chcą, żebym całe życie zapier***** tak jak oni. :/

Ja też pisałem jak niektórzy - mogę iść na gospodarstwo do dziewczyny, ale nie, żeby korzystać z majątku żony, tylko żeby z żoną i teściami. to dalej ciągnąć i rozwijać. ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edit

Ja mógłbym powiedzieć, że mam gospodarstwo rolne (wg. przepisów jestem rolnikiem), bo dziadek przepisał na mnie swoją ziemię jak miałem 2 lata, ale z czego się tu cieszyć skoro przez to nie mam szans na Młodego Rolnika.

Tak fakt nie masz się z czego cieszyć? Policz sobie ile jest warta ziemia od dziadka ,a ile dostałbyś premii dla Młodego Rolnika ?

 

Ojciec znajomego [ ma on 4 córki ] mówi tak...,,pracuje się ,pracuje dokupuje maszyn -ziemi a przyjdzie zięć z głębokim gardłem i wszystko szlak trafi'' ;[

Nie każdy zięć ma głębokie gardło . ;) Równie dobrze syn może gospodarstwo na 40%'' ulokować ''. Nie ma reguły ...

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Mógł tą ziemią przepisać na swoją córkę, czyli moją mamę, a kiedyś tam mama na mnie i wtedy była by dodatkowa kasa :P


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

To może ja będę odpowiednim kandydatem od pięciu lat jestem właścicielem 26 ha, produkcja w toku z wizją na stabilny rozwój. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edit

Mógł tą ziemią przepisać na swoją córkę, czyli moją mamę, a kiedyś tam mama na mnie i wtedy była by dodatkowa kasa :P

Kto w tamtych czasach myślał o Młodym Rolniku i w ogóle o Unii ? Widocznie dziadek wnuczkowi chciał darować ,nie córce . Ciesz się z tego co masz . ;)

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Cieszę, cieszę. Nie narzekam bo jeszcze by się dziadek w grobie przewrócił. ;) Tylko wiesz... jest ten mały niedosyt.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojciec znajomego [ ma on 4 córki ] mówi tak...,,pracuje się ,pracuje dokupuje maszyn -ziemi a przyjdzie zięć z głębokim gardłem i wszystko szlak trafi'' ;[

 

Ale jak ktoś dorabia się i ma synów na których przepisze i złapią za żony lepsze meble (zdarza się czasami) one będą leżeć, narzekać, kasę trwonić i tez wszystko szlak trafi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

szukam Pana do 30 lat z własnym gospodarstwem

Ten wiek to z taką dosyć sporą tolerancją?Czy ściśle trzymasz się tej 30-stki?


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Mógł tą ziemią przepisać na swoją córkę, czyli moją mamę, a kiedyś tam mama na mnie i wtedy była by dodatkowa kasa :P

Dziadek mądry człowiek Babie i psu się nie ufa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te szaman facetowi też i co ty na to a baby to sa na jarmarku, jak juz coś to kobiety chyba ze chcesz aby tobie mówić chłop. Tworkowiak też mam mało pola na młodego nie mam szans ale moze sie załapę na małe gosp. Co do wydawania pieniędzy jestem za jezeli kobieta będzie je mądrze wydawać zeby coś z tego było to wcale a wcale nie bronię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten wiek to z taką dosyć sporą tolerancją?Czy ściśle trzymasz się tej 30-stki?

 

Tak w sumie to wiek nie ma dla mnie zbytniego znaczenia no chyba, że facet byłby starszy od moich rodziców to wtedy bym się zastanowiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Te szaman facetowi też i co ty na to a baby to sa na jarmarku, jak juz coś to kobiety chyba ze chcesz aby tobie mówić chłop. Tworkowiak też mam mało pola na młodego nie mam szans ale moze sie załapę na małe gosp. Co do wydawania pieniędzy jestem za jezeli kobieta będzie je mądrze wydawać zeby coś z tego było to wcale a wcale nie bronię :D

To jest takie powiedzenie zetor.

Na mnie to chłop można mówić przecież c*pką nie jestem. Pierwsze się spotkałem żeby ktoś to uznał za obrazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumer    0

szukam Pana do 30 lat z własnym gospodarstwem

Szukasz Pana z województwa wielkopolskiego czy rozważasz całą Polskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukasz Pana z województwa wielkopolskiego czy rozważasz całą Polskę?

Cała Polska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak w sumie to wiek nie ma dla mnie zbytniego znaczenia no chyba, że facet byłby starszy od moich rodziców to wtedy bym się zastanowiła ;)

No to napisz ile sama masz lat ;) i ile wzrostu.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

No to napisz ile sama masz lat ;) i ile wzrostu.

Lat 21 a do czego potrzebny jest Ci mój wzrost?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

kolezanko napisz troche wiecej :) jak masz na imie a z jakich okolic wlkp jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Leasing-rolniczy
      Być może moderatorzy dokleją ten temat do już jakiegoś istniejącego a może dostrzegając jego potencjał zostawią w takiej formie:)
       
      Jako że mamy już temat jak poderwać Kobietę swojego życia, czyli jak zrobić ten pierwszy krok żeby: zauważyła nas, uznała za wartościowego, itd.
       
      Czas na kolejne porady szczęśliwców: sprawdzone sposoby aby zatrzymać swój Skarb przy sobie na wsi.
       
      Szczególnie zależy mi na opiniach tych szczęśliwców, którzy w opinii tych mniej szczęśliwych dokonali czegoś niemożliwego: (uwaga dla bardzo wrażliwych- w tym momencie specjalnie przejaskrawiam, żeby unaocznić o co mniej więcej mi chodzi) zatrzymali piękną i mądrą dziewczynę na zapadłej wsi w sytuacji gdy większość jej koleżanek już dawno wyjechała ku dalekiemu światu:)
       
      Pokażcie chłopaki że się da, tym niedowiarkom na pohybel, marzącym dla otuchy:)
    • Przez Amorim
      Witam
       
      Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?
    • Przez mataysen1994
      Witam. !
       
      Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )
       
      Ale do rzeczy...
       
      Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 
       
      CZY WARTO ??
       
      Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )
       
      Z góry dziękuje za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 
       
      Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
       
      Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
       
      Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
       
      dzięki!
    • Przez rafals3001
      Witam czy znajdą się jeszcze fajne ustabilizowane dziewczyny lubiące życie na wsi ciszę spokój gospodarstwo które chciały by zamieszkać na wsi założyć rodzinę? Jeżeli takowe się znajdą zapraszam do pisania w temacie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj